Kategorie

Sůl moře

Autor: Ruta Sepetys

232 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
ISBN: 9788075441805
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 352

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Stejně jako Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu a cestu ke svobodě. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se zdá záchrana na dosah, udeří tragédie. Původ, kultura, společenský status? Nic z toho není člověku platné, nic z toho ho totiž neušetří. Všichni lidé na palubě teď chtějí jediné: přežít.
Odměny pro recenzenty
17
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Ruto, Ruto, Ruto... co mi to děláš? Tak dokonalá kniha, o tak velké tragédii na kterou dnešní dějiny nevzpomínají a neučí se o ní malé děti ve škole a dospělí neskloňují její jméno Wilhelm Gustloff ve všech pádech. Nevím jestli se dá říct: "Líbila se mi tato kniha." protože o tématech, o kterých píše Ruta se prostě nedá říct, že se mi líbí.
Styl její psaní je zkrátka skvostný! Čtivý a ta neskutečná znalost dějin! ČTĚTE JI a šiřte dál! :-)
12/09/2017
Tragédie, na kterou svět pozapomněl... Či spíše o ní drtivá většina světa nikdy neslyšela. Část lidí je schopná racionálně odhadnout, že potopení Titanicu nebylo největší námořní katastrofou, ale pouze tou nejvíce mediálně propagovanou. Ale kdo z nich slyšel o Wilhelmu Gustloffovi? Vždy, když jsem o této knize vyprávěla, tak lidé okolo mne kroutili hlavami a divili se onomu astronomickému číslu mrtvých. Je takřka nemožné představit si dnes podmínky, kteeré na palubě panovaly, ale autorce se to povedlo dokonale. Tak dokonale, že jsem často knihu musela odložit, abych se vzpamatovala z událostí, které popisuje. Doporučuji všem bez rozdílu, historie by neměla být zapomenuta!
24/08/2017
Nikdy jsem o Wilhelmu Gustloffovi neslyšela. A ani nikdo z mého okolí ne. A to je špatně. Všichni znají Titanic a pokládají ho za největší lodní katastrofu. Ale tady zahynulo mnohem víc lidí a neví o tom skoro nikdo.

Příběh je vyprávěn z pohledu čtyř mladých lidí - polky Emilie, prusa Floriana, litevky Joany a němce Alfreda.
Každý jsou odjinud, jinak mluví, jinak přemýšlejí... ale dvě věci mají společné - mají každý své tajemnství a chtějí přežít válku. A proto se rozhodnou vydat se k Wilhelmu Gustloffovi a nalodit se na něj a dostat se do bezpečí...

Kniha je napsaná naprosto úžasně a čtivě a nedovolí vám vydechnout. Až po přečtení poslední strany vám dojde, že už je konec a vy se můžete v klidu nadechnout. I tak ale o knize musíte pořád přemýšlet.**br*... Celá recenze*
Knihu jsem ihned po dočtení začala všem doporučovat a doufám, že si ji přečte co nejvíc lidí, protože je důležité znát takovouhle událost.

Hodnocení: 5*
Obálka: 3,5*
19/08/2017
Největší lodní tragedie o které jsem vůbec nevěděla. Vždy jsem si myslela, že největší lodní tragedie co byla se jmenuje Titanic. Až po přečtení této knihy jsem si uvědomila, že tohle byla o hodně větší tragédie , co dětí, mladých lidí zde zahynulo.
A právě tato kniha vypráví příběh mladých lidí co hledali jedinou možnou záchranu, jak utéct před válkou a blížící se sovětskou armádou.
Bohužel tato loď Wilhelm Gustloff se stala objektem torpédových ponorek. A byla bohužel zasažena torpédy, tento hrůzostrašný čin si vyžádal kolem 9 tisíc lidských životů.

Ale podívejme se na začátek příběhu - 4 mladé lidé, každý pochází odjinud každý má nějaké tajemství a nakonec každý má něco společného s tím dalším. jejich společné přání, sen je přežít válku.
V zimě roku... Celá recenze 1945 za 2. svět. války se snaží dostat co nejrychleji a bezpečně do přístavu, na loď, která je doveze do bezpečí....
Autorka této knihy Ruta Sepetys píše velice dobře, její knihy jsou pěkně napsané, které nedovedou , že by se u nich někdo nudil, její knihy se čtou jedním dechem. Až teprve po přečtení smí čtenář vydechnout.
Tento příběh se mi moc líbil. Byl perfektně sestaven, je z období 2. svět. války, které mám velice ráda a skorem vše si přečtu. Ze začátku příběhu jsem se trochu lekla jelikož jsem si myslela, že mám jinou knihu než jsem četla v anotaci. Příběh totiž nezačíná na moři ani na lodi, ale na trnité, nebezpečné cestě mladých hrdinů.
Kniha je psaná vyprávěním každého hrdiny zvlášť a tak máme krátké jednotlivé kapitolky, jeden hrdina píše dokonce formou dopisů.

Knihu neustále doporučuji a budu nadále doporučovat. Tento příběh by si měl každý přečíst a mrzí mě, že se o této události skoro nikde nepíše ani nemluví.
9/08/2017
Toto je úžasná a velmi strhující kniha. Přečtená jedním dechem. Příběh je napsán velice působivě je smutný i dojemný. Často jsem přes slzy neviděla na písmenka. Pro mě je to jiná, úplně neznámá strana války. O lodi Wilhelm Gustloff a jejím osudu jsem vůbec netušila a neměla ponětí, jaká obrovská katastrofa to byla. O této evakuaci se asi celkově moc neví. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Tuto knížku doporučuji každému moc dobře se čte a člověka přiměje k zamyšlení.
9/08/2017
Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku a určitě ji doporučuji dál. Už jen z toho důvodu, že je psána pohledem mladých lidí, což přiláká mladší čtenáře, aby tyto události nebyly zapomenuty…

Jak jsem zmínila výše, doporučuji ji pro mladé čtenáře, kteří se vzhlédnou v hrdinech té doby. Ať už se jedná o Joannu, Floriana nebo Emilii, nebylo jim více než 18 let. A člověk nikdy nepochopí, co se dělo, proč tyto „děti“ potkalo takové neštěstí. V dnešní době je to pro mě nepředstavitelné a myslím si, že mnoho z nás by nezvládlo ani z poloviny to, co oni.

Hodnocení je jasné, řadím tuto knihu mezi „must-read“, tudíž dávám 100 %. Vůbec se toho nebojím. A vy se taky nebojte. Nejen, že se něčemu přiučíte, vzpomenete na události, které jsou, bohužel, součástí naší minul... Celá recenzeosti, ale také se vypravíte na pouť s pár lidmi, jenž vám ukážou, jak bojovat o život, naději a víru.
9/08/2017
Sůl moře mě sice nedostalo tolik jako V šedých tónech ale i tak je to vyjímečná kniha. Je skvělé že ukazuje tak velkou katastrofu, jakou bylo potopení této lodi, protože každý zná osud Titanicu ale toto byla v mnoha ohledech ještě větší katastrofa. Kniha se čte v podstatě sama, nejen díky krátkým kapitolám, ale i díky autorčině stylu psaní, který je hodně čtivý. Člověku chvíli trvá, než se do knihy začte, hlavně protože je psána z pohledu několika postav a člověk se v tom může ze začátku trochu ztrácet ale jakmile se začtete, je to skvělé čtení.
8/08/2017
Sůl moře je naprosto fantastická kniha, která mi vyrazila dech. Nikdy jsem nebyla na knihy s tématikou 2.světové války, ale tohle mě dostalo. Kapitoly jsou velmi krátké, takže se kniha čte prakticky sama. Postavy jsou propracované, všechno j vzájemně propletené až to bere dech a z knih, které jsem kdy přečetla je tahle nejpropracovanější. Autorka si dala velmi záležet. Do dneška mi to stále bere dech. Doporučuji jak jen to jde.
8/08/2017
Tuto knížku jsem našla úplnou náhodou, když jsem si měla vybrat dárek :-) Absolutně nelituji, protože byla skvěla! Na první dobrou je knížka řazená do kategorie "young adult", ale já osobně si myslím, že je spíše určena starším čtenářům. Líbilo se mi řazení do kapitol, kdy kapitoly nebyly delší než 2 strany, tím pádem pořád kniha "nutí" číst dál a dál. Velmi poutavá kniha, kterou opravdu vřele doporučuji všem.
8/08/2017
Na tuto knihu jsem se hodně těšila a nezklamala!!! Ze začátku mi dělalo problém se do knihy pořádně začíst. Problém byl ve vyprávění čtyř postav. Po pár stranách, kdy jsem zjistila kdo je kdo, jsem už knihu nemohla odložit. Díky knize jsem se dozvěděla o historické události, o které jsem předtím vůbec nevěděla. Také se líbila mi souvislost s "V šedých tónech". Škoda jen, že kniha nebyla napsána podle pravdivé události.
6/08/2017
1
Hodnocení
24/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sůl moře jen za 232 Kč.