Kategorie

Sůl moře

Autor: Ruta Sepetys

229 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
ISBN: 9788075441805
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 352

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Já Baryk 2. K Objednávce od 4 kusů

Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Stejně jako Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu a cestu ke svobodě. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se zdá záchrana na dosah, udeří tragédie. Původ, kultura, společenský status? Nic z toho není člověku platné, nic z toho ho totiž neušetří. Všichni lidé na palubě teď chtějí jediné: přežít.
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Od knížky jsem toho čekala hodně, jelikož je autorka známá pro svoje dech beroucí a dojemné romány. A musím říct, že to je pravda. Celý příběh se mi moc líbil. Bylo zajímavé pozorovat, jak tu danou věc prožívá každá postava jinak. Někdy jsem byla opravdu hodně zvědavá, jak se to může ještě změnit. Mám ráda knížky s 2. světovou válkou a hodně mě to téma zajímá a tak se mi knížka hodně líbila. Doporučuji.
24/07/2017
Zvláště mladší generace nemá moc informací o 2. světové válce a jak jsem zjistila, i plno starších lidí nemělo tušení o tragédii Wilhelma Gustloffa. 9000 mrtvých!! Když si vezmu fenomén Titaniku, kde zemřelo "pouze" 1500 pasažérů, tak je to vůči této tragédii nespravedlivé. Nebo je to tím, že 2. světová válka je ještě moc citlivé téma? Autorka píše lehce, děj krásně klouže. Ve vyprávění se střídají čtyři hlavní hrdinové. Ve větší části knihy je popisována cesta do přístavu a pomalu zjišťujeme životní příběhy malé skupinky lidí, která se potřebuje dostat na loď a evakuovat se. Každý má své tajemství, která autorka postupně odkrývá. Čím více lidí si knihu přečte, tím lépe.
18/07/2017
Sůl moře je čtivě napsaná, dojemná, procítěná kniha. Uhrančivý příběh vás unese do tajemných vod, z nichž nebudete chtít nalézt cestu zpět. Je krásné pozorovat vývoj jak Florianova kvetoucího charakteru, tak vnitřní rozpory dávné minulosti každého hrdiny. Postupem knihy nám jsou krok po krůčku odhalována krutá tajemství, jež s sebou vláčí vinu, stud a výčitky svědomí. Často střídaný pohled hlavních hrdinů okořeňuje knihu dynamičností, reálnost příběhu přivádí člověka téměř k šílenství, nutí ho prožívat veškerou bolest, kterou jednotlivci zakusili. Ruta Sepetys oplývá úžasnou schopností dovést postavy k dokonalosti.
13/07/2017
Knížek o druhé světové válce jsem četla spoustu a Sůl moře byla bez pochyb nejlepší. Dlouho jsem váhala, jestli si knížku přečíst a nechápu jak jsem mohla pochybovat. Knížka byla úžasná. Příběh je vyprávěn z pohledu čtyř mladých lidí, kteří se snažili utéct sovětům - líbilo se mi, že autorka ukázala, že zlo nebylo pouze na straně Hitlera. Před tím než jsem si přečetla knížku Sůl moře jsem nevěděla, že nějaká loď Wilhelm Gustloff existovala.
Knížku doporučila všem i nečtenářům.
10/07/2017
V životě jsem nečetla knihy o válce, o tom jak lidé trpěli hlady a bolestí, kterou si během útěku způsobili. Ale díky humbooku jsem si knihu pořídila, ale dostala jsem se k ní až teď. Byl dle mého neobyčejný příběh, já třeba do téhle doby nevěděla, že nějaká loď jménem Wilhelm Gustloff existovala.

Kniha byla z pohledu mladých lidí, co se snažili utéct před sověty(to je jedna z věcí co mě neskutečně nadchla, že se snaží autorka ukázat, že Nacisti nebyli jediní zlý).

Knihu miluji, je skvělá a radím jí všem si přečíst.
5/07/2017
Kdysi jsem četla knihu, která zpracovávala katastrofu lodi Wilhelm Gustloff. I přes nadějně vybrané téma byla kniha spíše sama o sobě katastrofou a z rozbředlého děje se nedokázala vynořit po celou dobu trvání příběhu. Zpětně si ani nevybavuji, o čem sama kniha vlastně byla, samozřejmě kromě lodního neštěstí. A taky vím, že byla zelená.

Toť vše.

Počin Ruty Sepetys ve mně zanechal mnohem hlubší dojmy. A nejen z důvodu hlubokého potopení nešťastného parníku, ale hlavně díky zpracování tématu z pohledu obyčejných a notně vyděšených lidí. Je snadné uvěřit slovům zdravotní sestřičky na pokraji sil nebo nebohé mladé Polky, na kterou i s její zemí svět zapomněl.

Vyprávění čtyř lidí, čtyři osudy ve velké válce, kde osudů zanikly tisíce. Putují po své vla... Celá recenzestní cestě, s jediným cílem. Přežít. Touha po životě a naději přehlušuje vše ostatní. A vy do poslední stránky nemáte nejmenší tušení, kdo z těch čtyř si vytáhl z rukou osudu zlomenou sirku a zda se někdy podívá zpátky do trosek svého starého života.

A po celou dobu trvání knihy nebudete mít pokoje, dokud to nezjistíte.,

Autorka dokázala tragédii vdechnout život a bez zatěžování čtenáře zbytečnými technickými i historickými detaily vykreslila atmosféru posledních dnů války a zoufalého útěku obyčejných lidí před "zachránci." Ti ovšem přinášeli jen smrt a zmar.

Jedinou nadějí byla evakuace. Jak ti zběhlejší v dějepise vědí, ne každý dílek skládačky velké historické operace zapadl na své místo a mnoho nevinných lidí přišlo o život při mocenských hrách velkých osobností. Jména těch zlých se skloňují stále, na ty nevinné svět pomalu zapomíná. A autoři jako Ruta Sepetys patří mezi tu hrstku výborných autorů, kteří jim dokáží vdechnout život a přivést je zpět, aby mohli vyprávět své příběhy.
1/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Sůl moře jen za 229 Kč.