Kategorie

Kruh

Autor: Dave Eggers

276 běžná cena 349 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: PLUS
Kód:
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s pap. potahem s lam. přebalem
Počet stran: 416

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Mae Hollandová získala práci v Circlu, nejsilnější internetové společnosti na světě, a otevřely se jí tak dveře do světa milých a pracovitých lidí, ale i sportovních klubů, skvělých restaurací a luxusu. Víří v kruhu pracovních povinností, užívá si virtuálního přátelství a rostoucí sebedůvěry, a ani si nevšimne, jak se vzdaluje běžnému kontaktu s rodiči a přáteli. Nový román uznávaného amerického autora Davea Eggerse rozebírá kontroverzní otázku sociálních sítí: opravdu chceme jeden o druhém věd
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Dave Eggers v Kruhu přináší mnoho námětů k přemýšlení. I přestože je děj uměle vyhrocen. Po dočtení budete mít nepříjemný pocit, že vás někdo sleduje. Autor šikovně balancuje na hranici dobrovolnosti a povinnosti, co se pojmu demokracie týče. Kniha Kruh není o daleké, ani o blízké budoucnosti. Je to kniha až bolestivě a detailně popisující dnešek. Už dnes si totiž na internetu v kteroukoli hodinu vyhledáte množství informací, které nejsou omezeny časem ani místem. Závislost moderního člověka na internetu, sdílení statusů, fotografií, pocitů a myšlenek - stáváme se otroky lidských vynálezů a technologií, které mnozí vědci považují za důvod zániku lidské civilizace. Hodnotím tento počin velice pozitivně.
7/07/2017
Připravte se na jednodílný výtvor amerického spisovatele a lidsko-právního aktivisty jménem Dave Eggers. Kniha Kruh je jeho již třetí knihou, která je u nás vydána k roku 2015. Pan Eggers stojí také za svým debutem Srdceryvné dílo ohromujícího génia a knihou Hologram pro krále.
Alternativní název pro tuto knihu by se hodil ,,Zrození Velkého bratra“. Příběh nás přenáší do velmi blízké budoucnosti a představuje nám svou hlavní hrdinku Mae Hollandovou. Průměrně inteligentní slečnu, které jde vždy o dobro lidstva, ale hlavně o dobro svého hodnocení. Mae dostane práci v Circlu, největší internetové společnosti na světě, kterou vedou tři mudrcové, a která vám rozhodně nebude připomínat prostory společnosti Google. Ne. Věřte tomu (nebo si to radši porovnejte sami). Tahle milá spo... Celá recenzelečnost, ze které běhá mráz po zádech, usiluje o propojení všeho a všech a příběh se dál zabývá všemi možnými aspekty tohoto sdílení veškerých informací. Každý krok, každou událost zaměstnanci Circlu postují na své profily a neustále se snaží udržet co nejvýše v žebříčku popularity. Transparentnost se v tomto světě dovádí k extrémům a to vše s příběhem stále graduje a graduje, politika se míchá se soukromým sektorem a monopol se zde jednoduše přehlíží. Mae se postupně prokousává do středu dění Circlu a čtenář odhaluje čím dál děsivější projekty, které v příběhu rozrušují jen hrstku lidí, která je považovaná za paranoiky a blázny.
Máme tu klady i zápory, které prostupují příběhem a dále se rozvíjejí. Autor si s vaším názorem hraje jako kotě s klubíčkem. Kniha vám nejdříve nasadí do hlavy brouka, kterého po nějaké době vyřešíte, abyste se později dozvěděli, že je to jinak.
Kniha příjemně a svižně ubíhá a jen tu a tam zaškobrtá nad nudným a několikanásobným rozebíráním pocitů Mae. Člověk střídá smích, zděšení, údiv a takové to, jak se smějete nad absurdností toho, co čtete a pak vám dojde, že by se to i mohlo stát. Některé postavy se v průběhu zajímavě rozvíjejí, ale jiné si drží podobu nemněného zombie, které ovšem v prostředí knihy dávají smysl.
Samozřejmě jako většina dystopií je i tohle poněkud přitažené za vlasy a reálně by se to nemohlo stát, ale stejně si část vás bude říkat „co když?“.
Celkově jsem o velmi dobře zpracovanou knihu, od obálky po příběh, kterému by ovšem neuškodila ještě jedna korektura. Chybějící písmenka tu a tam vyruší od čtení. Každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Je zajímavá a podněcuje k dalším otázkám. Po dočtení jsem se chvíli jen koukala do zdi a urovnávala jsem si myšlenky, protože ten konec a vlastně celá kniha mě zasáhla. Vás zasáhne také, nebojte.
Knihu bych doporučila všem čtenářům, kteří živě a nadšeně sdílí své každodenní zkušenosti na sociálních sítích, tak i těm kteří takovou důvěru ke sdílení nemají. Někteří budou tvrdit, že je to obyčejné oddychové čtení, ale krásné je právě to, jak lehce dokáže kniha podávat důležité myšlenky a u toho stíhat řešit malicherné hloupůstky hlavní hrdinky, proto je kniha prakticky pro všechny, kteří nechtějí sáhnout na Vojně a míru, ale také nechtějí ani úplně vypnout.
Tak tedy příště sáhněte po této knize a nechte se obklopit úžasným prostředím společnosti Circlu a osudy Mae a jejího okolí.
25/02/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kruh jen za 276 Kč.