Kategorie

Jonathan Strange & pan Norrell

292 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-283-4
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 968
Zařazení: anglické romány fantasy romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Před mnoha staletími, dokud ještě magie v Anglii vzkvétala, byl největším mágem Král Havran. Tento člověk vychovaný na elfím dvoře se stal otcem anglické magie: v jeho pojetí se v ní snoubila elfí moudrost a lidský rozum. Na počátku devatenáctého století z něj však nezbývá o moc víc než legenda a Anglie se svým šíleným králem a šviháckými básníky na praktickou magii nevěří. Pak se ale v Hurtfewském opatství objeví samotářský pan Norrell a nechá obživnout sochy v yorské katedrále. Zpráva o návratu magie se brzy rozlétne po celé Anglii. Pan Norrell odcestuje do Londýna pomáhat vládě v boji proti Napoleonovi, nečekaně při tom narazí na nadaného mladého mága a vezme ho k sobě do učení. Jonathan Strange je okouzlující, bohatý a arogantní. Společně ohromí celou zemi svými podivuhodnými skutky. Do jejich partnerství se však brzy vloudí rivalita. Pan Norrell se nikdy nezbavil svého tajnůstkářství a Jonathana Strange zase přitahuje ta nejdivočejší a nejnebezpečnější magie. Uhranula mu tajemná postava Krále Havrana a riskantními experimenty s dávno zapomenutou magií ohrozí nejen partnerství s Norrellem, ale i všechno, co mu je drahé. Kniha byla oceněna například Time's Best Novel of the Year, World Fantasy Award for Best Novel nebo Hugo Award for Best Novel.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Knížka o znovunavrácení magie do Anglie byl opravdu moc dobře promyšlený příběh, který se čtenáři vryje do paměti. Já jsem se na tento příběh moc těšila, a i když jsem byla trochu v rozpacích ohledně počtu stran (přes 900 stran je už docela velké číslo!), byla jsem mile překvapena.
Hrozně moc mě lákalo prostředí staré Anglie v kombinaci a kouzli a magií, jelikož mám ráda dobře napsané fantasy knížky. Tady jsem si užila, jak pasáží z Anglie, za dob Napoleona, tak i magického umu našich svou hrdinů.
Prostředí v knize dodávalo příběhu hodně na čtivosti, takže i když se ze začátku příběh vlekl trochu pomaleji, za pár stran se to spravilo.
Susanna Clarke napsala jedinečný příběh, který si čtenář vychutná od začátku a dokonce a bude na něj ještě dlouho potom vzpomínat. ... Celá recenzeKadý čtenář si totiž v příběhu může najít něco – někoho okouzlí prostředí historické Anglie a naopak někdo bude spíše zaměřovat na samotnou magii. Další věcí, kterou v knize čtenář ocení, je historie. Není nic nápaditějšího než smíchání fantaskních prvků s reálnými historickými událostmi. Nejen, že si čtenář oživí své znalosti, ale také se u některých pasáží i pousměje nad tím, jak naši dva gentlemani pomocí magie do těchto událostí zasáhli.

V neposlední řadě musím zmínit pár slov o obálce. Ta je totiž opravdu krásná! Nenarušovala mi mou vlastní fantazii co se týče pana Norella a Jonathana Strange a knížka na první pohled rozhodně zaujme. Ale ani vnitřní část knížky nezůstala v povzdálí. Pevné desky se mohou pyšnit autentickými černými havrani na fialovém podkladu, kteří celý příběh pěkně podrthují
8/08/2017
v tuto chvíli Vám všem hrdě oznamuji, že jsem pochopila, co všichni na této knize mají. Je jedním slovem báječná. Skloubí se zde všechny prvky, které v knize vyhledávám a které mám ráda, je to psané jazykem, který je srozumitelný a kniha je navíc vyšperkována jak krásnými ilustracemi, vidíte výše ukázku, tak poznámkami pod čarou, které doplňují děj tím správným způsobem, abychom vše perfektně pochopili.

Autorka navíc do děje zařadila opravdové dějiny, je zde zmiňován lord Wellington, bitva u Waterloo, samotný velký malý Napoleon. Kniha, ač se odehrává někdy v letech 1807 až 1817, je hýřící naší dobou. Když se začtete, máte pocit, že děj se odehrává za vašimi okny a ne někdy v hluboké minulosti.
Za celých 10 let děje se setkáváme s panem Norrellem a Jonathanem Str... Celá recenzeangem a jejich blízkými. Musím říct, že Childremasse (sluhu pana Norrella), jsem si velmi oblíbila, ani vlastně pořádně nevím proč, každopádně on a Strange jsou pro mě ti největší fešáci v knížce. :)

Bylo zde krásně popsáno nejen to, co magie s lidmi udělá, jak se lidé dokáží přiživit na šikovnosti druhých, přitom sami jsou "odpad", jak dokáží ti, co věří v dobro vše zvládnout a taky, že když nechcete něco dělat, někdy vám prostě nezbývá žádná možnost, než to udělat. Ale boží mlýny melou... Což se přesvědčíte na vlastní oči.

Prostředí, které autorka zmiňuje v knize, Anglie a Itálie, jsou popsány velmi věrohodně a když pan Strange jede na gondole, tak máte pocit, že se vezete s ním. Nebo když se prochází večerními uličkami v Anglii, opět mu děláte společnost, dostáváte se i do bodu, když pan Norrell sedí ve své knihovně a při svitu svíček si čte magické knihy, snažení se jen zvednout ruku a můžete se do nich začíst taky.

Kniha mne okouzlila, i přes necelý jeden tisíc stran, je to příběh, který má spád, je velmi zábavný, je rychlý, napínavý a je pohádkový. Určitě bych tuto knihu doporučila i mladším čtenářům - pokud se zvládnou překonat v počtu stran. :)
5/08/2017
Tuto knihu jsem dlouho odkládala. Asi kvůli tomu,že má skoro 1000 stránek,což bylo i na mě,jinak vášnivého čtenáře moc. Po roku jsem se ale odhodlala a nelituju. Děj se odehrává v Anglii,kde je magie sice studována,ale nikdo ji však neumí využít. Obdivuji autorku,jak všechno vymyslela a jsem jí vděčná za poznámky pod čarou,kde vysvětluje jednotlivé odkazy postav. Po dočtení jsem došla k závěru,že odkládat knížku tak dlouho byla chyba a velké množství stránek by taky nikoho odradit nemělo. Kdyby jich bylo méně,byla by to velká chyba. Jonathan Strange a Pan Norell je kniha,která se vám nedostane do ruky jen tak. Kdo má proto možnost,neváhejte a pusťte se do čtení. Mě nezklamala a vás snad také ne.
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 27% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jonathan Strange & pan Norrell jen za 292 Kč.