Kategorie

Černobílý svět

199 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
Rok vydání: 2015
Vazba: Paperback
Počet stran: 408

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy – matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně. Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nádherná knížka. Postavu Skeeter, Minny a Aibileen si musíte zamilovat...co k tomu dodat, lidi byli, jsou i budou hloupí a podobnými typy jako byla Hilly se setkáváme i v dnešní době. Pro čtenáře (i mě) je asi těžko pochopitelné, jak těžký život měli "barevní" i po sto letech po skončení války Severu proti Jihu - například taková banalita jako je toaleta, knihovna nebo nákupy v jakémkoliv obchodě, kterou bereme v dnešní době už jako samozřejmost, byla v 60. letech pro Afroameričany něco, za co museli bojovat.
5/09/2017
První jsem viděla film, potom jsme četla knížku. Film se mi líbil o trochu víc ale i tak musím říct že Černobílý svět je jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Dotýká se citlivého tématu, rasismu, který u nás panuje pořád. Taky je moc zajímavé číst si něco z pohledu služky která nahlíží do domácností bohatých paniček. Hlavní postavy jsou sympatické, hlavně služky a jejich osudy, které skrývají mnoho bolesti, ale i optimismu v lepší budoucnost. Plný počet bodů.
8/08/2017
Moc pěkná kniha, která ukazuje svět bílých lidí a jedné černé služebné. Služebná se přátelí ještě s jednou černošskou služkou. Obě slouží o bílých žen. Moc hezká kniha, donutí čtenáře se zamyslet nad rozdíly mezi lidmi jen kvůli barvám pleti. Člověk by se měl zamyslet nad tím proč to tak je. Podle mě je tohle velice zajímavé téma, neotřelý příběh. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná. Hezky s emi četla.
26/07/2017
Další z knih, která by měla být součástí povinné četby. Stále aktuální téma plné hlubokých myšlenek. Donutí vás k zamyšlení - nebo by alespoň měla. Když se nad příběhem zamyslíte, zjistíte, že bychom měli být rádi, že žijeme v době, jaká je dnes. A nemáme se vůbec špatně. Čtivé a šokující, jen konec možná mohl být trochu lépe a více rozvitý. Já mám tuto knihu ráda, po přečtení budete plni dojmů a budete potřebovat chvíli na to, abyste je dokázali vstřebat.
20/07/2017
Moc hezká kniha o předsudcích a rasismu. Četlo se to pěkně, příběh pěkně ubíhá. Ukazuje, jak je lehké strkat lidi do jednoho pytle a rasovou nadřazenost. Běloši v Americe se zřejmě cítili nadřazeni a pohrdali černošským etnikem. Otrokářství, nízké mzdy, nerovnoprávnost žen, to vše je podáno zajímavou formou. Afroameričani to měli dřív těžké a ani dnes nemají na růžích ustláno. Dle mého názoru tu rasismus bude vždy. Rozepsal bych se mnohem více, ale je to na dlouhé filozofování. Kniha Vás donutí k zamyšlení.
11/07/2017
Ani nevím co napsat, mísí se ve mě tolik pocitů, ale hlavní jsou lítost, smutek a ta beznaděj těch lidí, přitom to byly tak úžasné a skvělé bytosti plné lásky a porozumění. Bylo fajn, že to autorka odlehčila humorem, ktery mi opravdu sedl a sem tam jsem doslova vyprskla smíchy. Ale časteji mi při čtení knížky tekly slzy. Opravdu skvěle zpracované, ale jak už zde bylo napsané, taky jsem na závěr čekala něco vic, třeba jak žijí hrdinky po nějaké době ... ale hlavně mi na konec chyběla kapitola o Skeeter. Moc mě mrzelo jak ji to nevyšlo i kdyz jsem tak nějak pořád doufala že nakonec jo. Ale četla jsem že autorka píše svou druhou knihu tak tajně doufam, že to bude opět o Skeeter. Moc jsem si ji oblíbila a přirostla mi k srdci, tak bych ráda věděla jak žije dál.
5/07/2017
Dočteno ..... a můj názor na knihu? Skvěle napsaná, poučná, zajímavá....báječná. O tomto období amerických dějin jsem toho doposud věděla minimum a jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla. Po přečtení této knihy stejně jako po přečtení Irvingovy knihy V jedné osobě, jsem stále více vděčná svým rodičům, že mě vychovali k toleranci a respektu k lidem bez ohledu na barvu pleti, sexuální orientaci nebo výběr literatury jímž si zpříjemňuje život :-)))
26/06/2017
1
Hodnocení
31/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Černobílý svět jen za 199 Kč.