Kategorie

Eleanor a Park

223 běžná cena 279 Kč

Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: YOLI
Kód:
ISBN: 978-80-87543-26-9
Rok vydání: 2014
Vazba: Paperback
Počet stran: 328
Zařazení: publikace pro mládež americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály.
Odměny pro recenzenty
19
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Eleanor a Park má úžasnou obálku, to musím říct v první řadě.
Jde o romantický příběh, asi spíše pro mladší čtenáře, který je kouzelný. Příběh popisuje vývoj vztahu, tak obyčejného až je neobyčejný.
Knížka mě překvapila, byl kolem ní velký boom a takové knížky mě většinou zklamou, ale tady se to ani moc nestalo. Příběh je příjemný, hezky se čte, u knížky si odpočinete. Průměrná, možná trochu nadprůměrná romantika v YA literatuře.
17/09/2017
Po této knize jsem si Rainbow Rowell naprosto zamilovala. Její styl psaní je naprosto úžasný, čtivý, vtipný a přesto dojemný. Dlouho se mi nestalo, abych si obě hlavní postavy tak zamilovala, hlavně Eleanor, protože na rozdíl od většiny hlavních hrdinek není dokonalá, má šílené vlasy, pár kilo nadváhy..prostě se do ní člověk dokáže lépe vcítit. Navíc to není jen plytký román o lásce dvou "outsiderů", ale skrývá v sobě něco víc, určitou myšlenku, poselství..tuhle knihu doporučuji naprosto všem.
18/08/2017
Eleanor a Park.. první knížka, co jsem od Rainbow Rowell četla a musím říct, že mě to velice překvapilo. A to v dobrém slova smyslu. Rainbow je vynikající spisovatelka, díky ní jsem schopná knížku přelouskat za pár hodin.. a několikrát do měsíce.
Ačkoliv mě na první pohled trochu odradilo, že se to odehrává roku 1986, nakonec jsem ani nepoznala, že to tak je. Prostě Eleanor a Park - oba naprosto jiní a přitom tak stejní. Myslím, že se k téhle knížce ještě vrátím.
16/08/2017
Eleanor a Park je má prvotina od autorky a popravdě jsem po ní sáhla jenom tak. Prostě žádné čtení anotace, žádné očekávání, prostě jsem ji vzala do rukou a začala číst. A nemůžu si ji vynachválit. Je to strašně kouzelný příběh, jehož konec jsem probrečela, což se mi často nestává. Postavy jsem si ihned oblíbila a věta v anotaci "Je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.", je více jak pravdivá.
7/08/2017
Dlouho jsem si chtěla něco od Rainbow Rowellové přečíst a tak jsem byla ráda, že se mi do ruky dostala kniha Eleanor a Park. Četla se mi vážně dobře, byl to milý příběh o lásce plné protikladů. Bála jsem se, že právě těmi protiklady, jako byli sami hlavní hrdinové, se mi příběh líbit nebude, ale to se nestalo. Musela jsem si tedy ze začátku zvykat na autorčin styl psaní, navíc nečtu moc ráda knížky napsané ve třetí osobě, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Knížka to byla pěkná, příběh poutavý, ale musím říct, že pro mě to nebyla taková topka, jako pro ostatní čtenáře. Jsem ráda že jsem zkusila knihu od Rowellové, ale další číst naplánuji.
5/08/2017
Má první kniha od Rainbow Rowellové. A hned jsem si ji zamilovala. Je to opravdu krásný příběh o vztazích mezi lidmi. O tom, že i když jsou lidé odlišní na pohled, klidně mohou mít dobré srdce, takže bychom je rozhodně neměli dopředu odsuzovat. Eleanor a Park řadím ke knihám, které by si měli přečíst všichni. Má v sobě poslání, poučení, zkrátka hlubší smysl. Je to prostě příběh, ze kterého si "něco" odnesete.
31/07/2017
Hned na začátek recenze musím říct, že kniha se řadí mezi moje nejoblíbenější knihy, proto možná recenze nebude úplně tak objektivní, ale budu se snažit.

Kniha Eleanor a Park je naprosto úžasná a psaní Rowellové je naprosto úžasné, je chytlavé je jednoduché a hlavně je to čtivé od začátku až do konce, nepřišlo mi, že by kniha měla nějaká hluchá místa. Kniha není o tom, že by se v ní dělo něco světoborného, je to rok života dvou dospívajících, kteří řeší svoje problémy a svoji první lásku.

Eleanor je postava, které je jedno, co si o ní ostatní myslí, obléká se do výstředního oblečení její vlasy jsou zrzavé, což jí taky nepomáhá k tomu, aby byla méně nápadná a ještě k tomu má pár kilo navíc.

Park je poloviční korejec a snaží se co nejvíc, aby byl n... Celá recenzeenápadný. Ve škole si ho nikdo nijak nevšímá a nevěnuje mu pozornost a to taky Parkovi vyhovuje.

Příběh se odehrává v 80. letech 20. století kde nejsou žádné mobily, není internet. Eleanor se zpátky přestěhuje ke své matce, bydlela u její kamarádky, jelikož jí její nevlastní otec vyhodil z domu. Ten se uklidnil a Eleanor se vrátila domů k matce. Nastoupila na novou školu, hned v autobuse si na ní smsly ostatní studenti co jeli do školy.

Hned první den si Eleanor sedla k Parkovi v autobuse a tím, to celé začalo. Eleanor a Park se do
sebe zamilovávali opravdu postupně, nebyla to láska první ani druhý a ani ne třetí pohled. Pomalu si k sobě našli cestu, přes komiksy a walkmana, kterého společně poslouchali. Příběh je vyprávěn, jak z pohledu Eleanor, tak Parka, takže můžeme dostatečně porozumět oběma postavám a vcítit se do nich, což mi na příběhu vyhovovalo.

Kniha řeší spousty problémů, které mají dospívající děti. Ať je to dysfunkční rodina, šikana, snaha zapadnout mezi ostatní, o volbách a taky první lásce, které se snaží oba pochopit a snaží se jí mezi nimi udržet i přesto, že jsou rozdílní.Park se snaží vyrovnat s tím, že narozdíl od svého bratra je on, který zdědil po matce korejské rysy. Je menšího vzrůstu, je snědší, je hubený a neustále se s něčím hádá se svým otcem, s kterým si zase tak moc nerozumí. Eleanor se musí snažit domá být co nejtišší, aby zase nezozzlobila svého nevlastního otce, který jenom pije a je dost agresivní. V knize má největší prostor vztah mezi Eleanor a Parkem.

Příběh je psaný velmi čtivě a čtenář jenom těžko knihu odkládá. Já sama jsem knihu četla už nejméně třikrát a myslím, že to není naposledy. Co se týče konce, tak kdo nemá rád otevřené konce, ať se do knihy radši nepouští, nemusel by být spokojený. Já samotná jsem koncem zklamaná nebyla, neříkám, že jsem skákala nadšením, když jsem knihu dočetla, ale po delším čase se mi ten konec líbil. Přeci jenom jde o rok života dvou lidí.

Kdyby Rowellová napsala pokračování, já bych si ho na 100% přečetla. Ráda bych zjistila, jak by se příběh vyvíjel dál, ale pokračování se nejspíš nedočkáme.

Konečné hodnocení knihy je 5/5. V procentech 93% přeci jenom ten konec.
30/07/2017
Achjo, i nadále nenávidím sebe a holčinu, která mi tuhle knihu vyspoilerovala. Koukala jsem na její video, ona řekne jen tak jakoby nic jak to dopadne a když si to uvědomí, přejde to pokrčením ramen. To je důvod, proč se těmhle věcem vyhýbám. Zkazilo mi to zážitek z jinak kouzelné knihy, která chytře pojednává o lidských rozdílech. Tohle byla jedna z nejlehčích a nejkrásnějších ya knih, které jsem kdy četla. Vřele doporučuji.
27/07/2017
První kniha, kterou jsem od autorky četla, mě nezklamala. Je to moc roztomilé hořkosladké dílo, s lehoučce klišoidním tématem, které naštěstí ani nevnímáte. Nebudeme si nalhávat, že ten nápad je nejoriginálnější ze všech podobných knih... Vlastně, i když to je takto obyčejné, přeci to v sobě má něco originálního, co jistě oceníte. Kniha je napsána příjemným stylem, jenž vás vždy vtáhne do děje. Čtivé, zábavné, romantické a něžné. Doporučuji pro takové to lehčí čtení na léto :)
26/07/2017
Moje prvotina od autorky. A musím říct, že styl jejího psaní mi neuvěřitelně sednul. Podle mě je kniha opravdu realisticky popsaná. A to především v pocitech a problémech ve škole. Celou knihu jste tak trochu tušili, že tohle není úplně typycká lovestory a že to asi nedopadne nejlíp, ale v tom je právdě to kouzlo celé knihy. První láska je kouzelná a nemotorná a právě většinou nevyjde a přesně to je z célé knížky cítit.
20/07/2017
2
Hodnocení
15/08/2017
26/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Eleanor a Park jen za 223 Kč.