Kategorie

Chrám Matky Boží v Paříži

Autor: Hugo Victor

296 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-117-2
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 528
Zařazení: historické romány francouzské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Historický román odehrávající se v Paříži v 15. století za vlády Ludvíka XI., vystavěný v chronologické kompozici s v romantismu obvyklými prvky retardace. Victor Hugo čtenáře zavede do dokonale vykreslené atmosféry patnáctého století a seznámí nás s tragickým příběhem znetvořeného Quasimoda, krásné Esmeraldy a proradným knězem Frollem.
Odměny pro recenzenty
13
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Pravděpodobně nejznámější, ale též nejlepší dílo spisovatele Victora Huga, které bylo již mnohokrát filmově adaptováno. Knižní verze je barvité melodramatické vyprávění, které má prudký dějový spád a překvapivé zvraty. Román mě natolik očaroval, že je mou srdcovou záležitostí. Přeci, komu by nebylo líto hrbáče Quasimoda a jeho nenaplněné a smutné lásce Esmeraldě. Krásný příběh, který by mě l každý znát.
30/09/2017
Velmi rozsáhlý román Victora Huga, který když zvládnete přelouskat celý, tak se valm prostě musím klanět. Je totiž velmi obtížné se do toho dostat. Řekla bych, že takových přibližně prvních sto stránek je poměrně zbytečné číst, protože se v nich vlastně moc neděje a jsou jen takovým úvodem. Dějová zápletka nám začíná až mnohem déle.
Pro současné čtenáře musí být poměrně složité - a je poměrně složité - číst Huga, protože prostě píše archaickým jazykem.
30/09/2017
Na čtení tohoto známého románu jsem se opravdu těšila, byla jsem však poněkud zklamaná způsobem, kterým je napsaný. Kniha na mě působila zastarale a místy nezáživně, ale není samozřejmě spravedlivé knihu psanou před tolika lety poměřovat dnešními kritérii. Příběh je však zajímavý, stejně jako popis tehdejší doby, a když si čtenář zvykne na styl psaní, děj ho může pohltit. Přečtení této knihy nakonec rozhodně nelituji a mezi uznávanou klasiku patří právem.
25/09/2017
Četla to moje kamarádka, která tvrdí, že začátek nechápala, ztrácela se v knize a dělalo ji problém nějakou dobu se chytit, všechno se jí motalo do sebe, nevěděla, která postava je která, ale velice si pochvalovala děj, který se ji moc líbil a nakonec byla i ráda, že si knihu vzala a přečetla, navíc to má na maturitu, knihu doporučuje, ale pro jistotu radí, abyste si našli seznam postav a pak si ověřovali kdo je kdo, ať se také neztratíte :-D
15/09/2017
Victora Huga jsem si oblíbila díky Bídníkům a tak jsem ráda sáhla i po jeho další knize.
Hugo je mistr v propracovávání jednotlivých psychologií postav. Činy jeho postav jsou logickým řetězcem událostí a tak vytváří překvapivě realistický pohled na osudy hrdinů.
Bídníky Chrám matky Boží v Paříži nepřekonal, ale rozhodně jde o další klasiku, kterou jsem si zamilovala a nedám na ni dopustit. Nechápu jakou klasiku volí lidé, kteří na ni nadávají... :-)
11/09/2017
Obecně díla Victora Huga si zaslouží pozornost všech, ale tohle? Naprosto nádherný příběh. Mám ráda i filmové zpracování (abych byla upřímná, i to kreslené od Disneyho je moje srdcovka). Opět jsou postavy skvěle prokresleny, dílo má hloubku, ale samozřejmě je zde přítomna klasická zdlouhavost, která je pro Hugovy knihy tak klasická. Rozhodně není pro každého, už jenom kvůli délce a některým dost nudným pasážím.
7/09/2017
Tak pro mě je tato kniha naprostá srdcová záležitost. Zamilovala jsem si jí už jenom podle toho, jak mi o ní vyprávěla učitelka ve škole.
Možná nejde o nejlepší dílo Victora Huga, ale podle mě lásku, kterou tam popsal je snad nezapomenutelná. Jde opravdu o krásnou knihu, krásný příběh.
Kniha je dosti dlouhá, kdo nemá problém, tak určitě dobrá volba. Starší filmová verze se k tomu podobá celkem dost, ale já raději tu knihu. Doporučuji.
28/08/2017
Ono nijak zvlášť moc nevadí, že jste knihu nečetli. Podle mého názoru jde sice o krásnou knížku, to ano, ale nejde o nejlepší dílo Victora Huga. To už se mi více líbili "Bídníci", ačkoliv knihy jsou velmi dlouhé, lépe se čtou a i děj je zajímavější. Filmová zpracování k "Chrámu matky Boží v Paříži" jsou asi jenom dvě, pokud nepočítám kreslenou verzi od Disney. Pokud už si to nechcete přečíst, ale jenom podívat, běžte na tu starší verzi, je více podobná knize. Ale ne dost.
16/08/2017
Historický román, který se odehrává v Paříži s velmi dobře propracovaným příběhem a charaktery postav. Tohle dílo od Victora Huga jsem si opravdu nemohla nechat ujít. Mně se jeho příběh četl dobře, nechybí ani humorné pasáže, ale musím uznat, že autor má místy tendenci utíkat od podstatných věcí k nepotřebným popisům. Nicméně protože šlo o popisy Paříže, tak jsem se nenudila a knihu jsem bez problémů dočetla.
21/07/2017
Moc pěkná kniha. Měla jsem tu čest si jí přečíst jen díky povinné četbě na gymnáziu a nelituji, přečetla jsem jí celou, přestože se je zdlouhavá, možná se i hůře čte chvilema. Filmové zpracování je zřejmě pro většinu lidi lepší volba, samozřejmě tam ale chybí nějaké pasáže což je mínus, mě to třeba znervózňuje. Ale pro lidi, kterým se může zdát kniha zdlouhavá určitě lepší volba, určitě stojí za to.
16/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Chrám Matky Boží v Paříži jen za 296 Kč.