Kategorie

Dekameron

246 běžná cena 349 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-131-8
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 584
Zařazení: milostné povídky italské povídky

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Deset mladých Florenťanů, tři dámy a sedm pánů, se rozhodlo před morovou ranou utéct z města a schovat se na menším venkovském sídle. Večery si krátili vyprávěním humorných, poučných, ale i erotických příběhů. Jedno z nejslavnějších děl italské renesance bylo inspirováno skutečnou morovou epidemií, která tehdy Florencii postihla. Do dnešních dnů je výtečným zdrojem informací o tehdejším životě v Itálii, o radostech a strastech renesančního člověka a samozřejmě také o lásce, která může mít mnoho nečekaných podob. Dekameron byl na konci šestnáctého století zařazen pro nemravnost na Index librorum prohibitorum, neboli na seznam knih pro katolické věřící zakázaných a dokonce byl několik desetiletí zakazován jako obscénní dílo i ve Spojených státech. Kniha je to velmi čtivá – a to navzdory staletím, která nás dělí od jejího prvního vydání.
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Deset krát deset příběhů v rámcové konstrukci, která je jednou z těch zajímavějších, které se dají ve světové literatuře minulých století (a tisíciletí) vůbec najít.
Dekameron je čtivě psaný příběh deseti lidí, kteří se mezi sebou baví tím, že si vyprávějí historky, protože nemohou zpět do města kvůli moru. Některé příběhy jsou akční, jiné vtipné a humorné. A zrovna ty zábavné jsou asi největší plus, protože koho by nepobavily příhody nevěrné paničky, že?
30/09/2017
Knihu jsem četla v rámci povinné četby a musím konstatovat, že byla jednou z těch zajímavějších a zábavnějších. Příběhy jsou plné humoru a já mohu jen a jen doporučit. Deset osob, které utíkají před morovou nákazou roku 1348, si každodenně vypráví různé příběhy pro zkrácení dlouhé chvíle a pro zábavu. Každý den je ustanoven král/královna, pod jehož vedením probíhá celý den a který také vymyslí téma, na něž se budou celý den vyprávět příběhy.
30/09/2017
Další kniha, kterou čtenáři buď milují, nebo nesnáší. Pro mou osobu je styl autora dost těžký, musela jsem se tím prokousávat dost dlouho a popravdě bych si knihu už znovu přečíst nechtěla. Nejen, že je až příliš dlouhá, ale některé povídky byly dost slabé. Určitě Dekameron skvostně dotváří dobu, ve které vznikla, ale sama bych ji za čtivou moc neoznačila. Určitě by si každý měl názor vytvořit sám...
7/09/2017
Dekameron, mě zprvu moc nelákal, jednak stářím a jakožto povinná četba se mi do čtení moc nechtělo. Nakonec mě opravdu uchvátila. Je to nadčasová kniha, dobře se mi četla, i zpracování pomocí vyprávění povídek se mi zamlouvalo. Některé povídky byly trochu slabší, zato jiné opravdu vtipné. Tolik různých příběhů, témat a osudů v jedné knize. Doporučuji a nebojte se ani počtu stran, ani doby, kdy byla napsána
3/09/2017
Ke knize jsem se dostala, tzv. dobrovolně nedobrovolně. Musela jsem dělat čtenářský deník a knihu jsem měla zpracovat, jelikož ostatní knihy na seznamu jsem již zpracovány a přečteny. Námět knihy je jistě originální a propracovaný, nicméně nebýt povinné četby knihu bych do ruky nevzala, a tak jsem k ní nepřilnula. Ačkoliv někomu přijde kniha čtivá, já jsem se jí musela prokousávat. Autorův styl psaní mi nesedl. Rozhodně si knihu znovu nepřečtu, ale určitě jsem ráda za to, že jsem vytrvala a knihu dočetla.
28/07/2017
Knihu dostal bratr k Vánocům, jelikož se ke čtení neměl, začala jsem ji číst já. Četla jsem ji poměrně dlouhou dobu, ale většina příběhů mě opravdu zaujala a četla se mi dobře. Obdivuji autora, že dokázal sepsat tolik příběhů, aby se alespoň trochu lišily a nebyly všechny stejné. Pro občasné čtenáře si myslím, že tato kniha vhodná není. Mě se líbila, ale nejspíš ji podruhé číst už nebudu, jsou i jiné knihy které jsou přeci jen trochu více zajímavější.
24/07/2017
Dekameron patří k velmi dobře hodnoceným knihám. Giovanni Boccaccio dokázal napsat příběhy, které jsou smutné i veselé, mají zajímavé zápletky a ukazují morálku tehdejší doby. Jako celek pak tvoří opravdu úžasné čtení. Navíc je to vše laděno do takové lehké erotiky, což určitě činí toto dílo ještě zajímavější (nebojte, Padesát odstínů šedi to opravdu není). Nemusíte ho přečíst na jeden zátah - klidně si čtení rozložte, ale určitě tuto knihu nepřehlédněte.
21/07/2017
Deset lidí prchajících před morovou ranou si po deset dní vyprávějí každý den deset příběhů. Magické číslo deset. Dekameron je sbírkou povídek, některé jsou eroticky založeny jiné jsou o lásce, štědrosti. Kniha se nedá přečíst najednou. Je spíše určena k dlouhodobému čtení. Vypravěči jsou tři muži a sedm žen. Dekameron patří do světové klasické literatury, zejména pro detailní popis moru a lidmi jím trpící.
15/07/2017
Doporučuji nákup všem. Líbí se nám doma.
25/08/2016
Kniha se četla "jedním dechem". Velice hezky napsáno. Naprosto mě uchvátila a nedám na ni dopustit.
12/08/2016
1
Hodnocení
7/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 29% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Dekameron jen za 246 Kč.