Kategorie

Povídky Malostranské

Autor: Jan Neruda

169 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-177-6
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 224
Zařazení: české povídky

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Povídky malostranské čtenáři přibližují osobitý svět Malé Strany devatenáctého století plný tragických, ale i romantických či komických osudů obyvatel této čtvrti. Třináct příběhů, silně ovlivněných zážitky z autorova dětství a dospívání, původně vycházelo v různých časopisech. Ke knižnímu vydání došlo až deset let po publikaci první povídky. Sbírka ukazuje s neobvyklým odstupem a ironií mikrosvět pod Hradem, zároveň zachovává reálný obraz pražských lidiček a jejich prostředí. Tímto dílem se Jan Neruda nesmazatelně zapsal mezi nejlepší prozaiky celé české literární historie.
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kdo z nás nečetl alespoň jednu povídku od Jana Nerudy. Pro mě jsou povídky čtení na odlehčení chvilky, i když pod některými je skrytý podtext, ke kterému je nutné se prokousat. Je také zajímavé, jak se mi změnilo i vnímání těchto povídek, které jsem právě četla několikrát. A proto si myslím, že je kniha spíše vhodná pro starší, kteří lépe poodhalí to, co je psáno mezi řádky. Knihu vřele doporučuji, k maturitě jako dělaná.
30/09/2017
Kniha, která se u studentů netěší přílišné oblibě. Chápu, že je trochu těžší se archaičtějším jazykem prokousat, ale stojí to za námahu. Povídky Malostranské totiž patří ke klasice české literatury a bylo by smutné, kdyby nad nimi Češi ohrnovali nos. Z knihy je úplně cítit atmosféra Malé Strany devatenáctého století. Povídky jsou poučné a někdy i smutné. Mou oblíbenou je přivedla žebráka na mizinu a Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku. Smutná ukázka síly pomluvy.
30/09/2017
Tuto knihu jsem četla již jako povinnou četbu coby školou povinná. Už tehdy se mi příběhy líbily a dodnes se k nim ráda vracím. Povídky zobrazují život na Malé straně v devatenáctém století, jeho těžkosti i radosti. Každá z povídek obsahuje důkladné vylíčení charakteru jednotlivých postav a zajímavý příběh, mnohdy i s překvapivým rozuzlením. Jazyk je sice historičtější, ale to mně osobně nikdy vůbec nevadilo, neboť to nic nezměnilo na skutečnosti, že i tak se kniha čte velmi dobře.
29/09/2017
Povídky Malostranské jsou zatím nejlepší povídky, které jsem kdy četla. Nejvíce se mi líbila povídka Přivedla žebráka na mizinu, protože závist tohoto typu je i dnes a vždycky byla i bude a U tří lilií, kvůli tomu, že zde Neruda sám i vystupoval. Jinak tuto knihu můžu určitě doporučit, protože se velmi dobře čte a navíc je v kánonu povinné četby k maturitě, což už je pořádný důvod proč tuto knihu číst.
22/09/2017
Neruda, klasik.
Prostředí Malé strany je pro mě poměrně známé a tak jsem si četbu užívala o to víc.
Krásné vykreslení postav.
Je pravda, že nejde o nejjednodušší četbu, kterou může člověk zvolit, ale vzhledem k tomu, že jde o jedno ze stěžejních děl české literatury, měl by se na něj každý čtenář zaměřit.
Povídky Malostranské asi nebudou patřit mezi mé nejoblíbenější knihy, ale přesto jsem ráda, že jsem si tuto klasiku mohla přečíst a najít její kouzlo.
11/09/2017
Povídky malostranské jsou příjemné české dílo od pana Nerudy. Jednotlivé povídky jsou relativně krátké a zajímavé. Jazyk je sice trošku zastaralý (což je jasně, povážíme li dobu, kdy vznikly), ale po druhé povídce si zvyknete. Přestože toto vydání má přes dvě stovky stránek, já mám doma kratší a přečetla jsem ho relativně rychle.
Knihu rozhodně doporučuji těm, kteří si chtějí přečíst nějakou českou klasiku.
10/09/2017
Já se tedy nepřikláním k Povídkám malostránským, bohužel jsem to četla jenom kvůli maturitě a vůbec mě to nějak neohromilo. Možná jenom jedna povídka a to byl Vodník. To je asi tak jediné.
Jan Neruda píše nádherně, ale mě se opravdu špatně čte, takže kniha je po stránce obsahové naprosto skvělá, ale já se bohužel nezačtu.
Každopádně určitě doporučuji, každý si najde něco jiného, věřím, že ostatním se líbit bude.
29/08/2017
Nerudovy povídky mě potěšily svojí rozmanitostí a netradičností. Jediné co povídky mají společné je prostředí Malé Strany. Nejvíce mě na knize zaujalo, jak se Neruda snaží udržet čtenářův zájem i napětí, např. přímým vyprávěním, zápisy, dopisy, formou deníku, atp. Před přečtením bych nevěřila, že takováto česká klasika, ve smyslu povinné četby na středních školách, mě může zaujmout a dokonce i pobavit.
18/08/2017
Jan Neruda je součástí autorů, kteří jsou na seznamu povinné četby SŠ či víceletých gymnasií. Tento autor je na seznamu právem. Jeho styl psaní pozbývá čtivosti a místy ztrácí čtenář dějovou niť. Nicméně v příbězích lze najít místa, která vás naopak chytnou. Tato kniha mě nikdy moc nelákala a ani po přečtení nemám chuť se k ní vracet. Ovšem filmová zpracování některých těchto povídek jsou velmi zdařila a lze říct, že předčí psanou formu.
9/07/2017
Další z české klasiky,které je v povinné četbě k maturitě. Nečekala jsem,že budou bavit až tak moc,ale upoutal mě Nerudův styl psaní v archaické formě. Líbil se mi i jeho humor,obzvlášť v povídce Figurky. V povídkách nejde ani tak o to,co se v nich děje,ale spíš o postavy,které Neruda založil na tom,co sám jako dítě na Malé Straně vypozoroval. Nejvíce se mi líbila povídka Pan Ryšánek a pan Schlegl,kterou jsem si pamatovala už ze základní školy,kde nám o ní vyprávěl učitel češtiny.
9/07/2017
2
Hodnocení
4/09/2017
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Povídky Malostranské jen za 169 Kč.