Kategorie

Jméno růže

Autor: Umberto Eco

307 běžná cena 398 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025710579
Jazyk: Čeština
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 552
Zařazení: detektivní romány historické romány italské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém severoitalském opatství. Mělo zde dojít k jednání mezi stranou císařskou a papežskou, ale klid kláštera narušila série záhadných vražd.
Tak začíná proslulý román Umberta Eca Jméno růže, který nyní vychází v doplněné verzi. Lze jej číst jako detektivku nebo jako historické vyprávění, Eco se však inspiruje i románem gotickým či iniciačním. Pátrání po neznámém vrahovi, vrcholící v bludišti klášterní knihovny, je pro autora navíc záminkou, aby podal neobyčejně plastický obraz evropského středověku, vztahem křesťanského intelektuála k nekřesťanské učenosti počínaje a kacířskými učeními a inkviziční praxí konče.
Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Ke knize mě přivedl stejnojmenný film, který se mi velmi líbil a zatoužila jsem i po přečtení jeho knižní předlohy. Zažila jsem však nemilé zklamání, neboť překlad knihy, kterou jsem četla, byl značně krkolomný a těžko se mi četl. Příběh jako takový je ale velmi zajímavý a sám o sobě mě skutečně zaujal, neboť jsou v něm skloubeny prvky detektivního příběhu a historického románu. Rozuzlení rovněž stojí za to a z tohoto důvodu doporučuji.
30/09/2017
Přímo vyčerpávající dílo od Umberta Eca, které se dá považovat za historický román, ale i za detektivku. Pro tuto knihu je velmi typická mnohovrstevnatost, tedy vše se postupně odkrývá a pravda se vyjeví až na konci.
Co se mého názoru týče, tahle kniha mě nikdy nebavila. Ani na škole, ani jinde, není to můj styl, nic, co bych si dokázala zamilovat a ačkoli je toto dílo oblíbené, pro mě vcelku náročné a nezáživné.
11/09/2017
Rozsáhlá sága, ukazující na historické události. Dozvídáme se zajímavé věci ze života ve středověku, jako moc mělo křesťanství a jak drasticky se chovalo k nevěřícím.
Asi nejzajímavější věcí na tomto románu je to, co nám bylo říkáno i ve škole. Tento román se dá popsat jako detektivní, ale zároveň historický. Skoro každý čtenář si v něm najde jinou "hlavní" dějovou linii, podle které bude román hodnotit. Velmi zajímavé a poměrně dobře čtivé dílo.
11/09/2017
Opravdu zajímavé spojení detektivního příběhu a historického románu. Když nad knihou teď uvažuji, připadá mi, že v sobě však nese spoustu dalších témat a vrstev, které nemusí být čtenáři zřejmé, pokud si nedá tu práci se nad příběhem zamyslet. Myslím si, že by kniha obstála i jako samostatná detektivka, i jako samostatná sonda do tehdejších poměrů, takže si v ní každý čtenář může najít něco, čím ho osloví, i když samotné čtení může být pro někoho náročné.
10/09/2017
Dílo Jméno růže od Umberta Eca jsem měla jako povinné k maturitní zkouše, v té době pro mě byla opravdu tvrdým oříškem a její přečtení pro mě bylo značně náročné, i když příběh jako takový se mi velice líbil a připadal mi zajímavý. po pár letech jsem sek této knize vrátila a dala ji ještě jednu šanci. Tentokrát jsem si na formu, kterou je psána, zvykla brzy a kniha mě opravdu pohltila svým napínavým detektivním dějem.
5/09/2017
Tato kniha je velice zajímavá svým příběhem a dokáže čtenáře vtáhnout do děje, protože je napínavá. Autor se zabývá velmi často popisem, což vede k tomu, že je kniha místy zdlouhavá a mě osobně se četla docela špatně a občas mi dělalo problém začíst se. Samotný příběh je dle mého názoru skvělý a velice se mi líbil, i přestože forma, kterou byl psán na mě byla poměrně složitá. Všem bych doporučila si tuto knihu přečíst.
13/08/2017
V tomto díle Umberto Eco vychází ze zápisků jistého mnicha, jehož jméno nám není známo. Příběhem zakázané knihovny jsem byla pohlcena díky celkovému prostředí a době, ve které se vše odehrává. Tématem je nejen církev s inkvizicí, ale i zakázané ovoce, kterýmž jsou určité tématicky založené knihy. Dvě ústřední postavy, kladné jsou charakterově velmi barvitě a bohatě vykresleny, jakožto všichni účastníci příběhu. Vždy se budu k této knize vracet, protože s každým dalším přečtením v ní objevuji nové věci.
9/07/2017
Titul je po všech stránkách OK. Kupte si jej a neprohloupíte.
20/08/2016
Knížku jsem koupil náhodou, nelituji ani trochu.
1/08/2016
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
31/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jméno růže jen za 307 Kč.