Kategorie

Zlodějka knih

Autor: Markus Zusak

237 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025708637
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná s přebalem matná
Počet stran: 528
Zařazení: australské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře.
Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.
Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě.
Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká.
Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.
Odměny pro recenzenty
16
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Je těžké recenzovat knihu, která je tak populární, že už jí hodnotilo spoustu lidí přede mnou. Přesto však neuškodí, když napíši i svůj názor. Tato kniha je úžasná. Četla jsem již docela mnoho knih s válečnou tématikou, ale tato se od ostatních odlišuje. Už jen stylem vyprávění, který nemusí každému napoprvé sednout, mě se však moc líbil. Kniha je krásná, smutná a radostná zároveň. Ukáže vám krutost války i radosti dětství a dospívání. Příběh před vámi ožívá a vy nevěříte vlastním očím. Doporučuji všem k přečtení.
15/09/2017
Zlodějka knih je velice krásná kniha, zatím je jedinou knihou, kterou jsem od tohoto autora četla. Zlodějka si mě získala během prvních pár stránek, velice rychle vás vtáhne do válečného Německa, skoro jako by jste byli mezi troskami města po bombardování. Je to smutný a dojemný příběh, ale opravdu stojí za přečtení, když si možná na konci trochu pobrečíte jako já. Opravdu skvělé dílo a jedna z nejhezčích knih poslední doby
11/09/2017
Zlodějka knih je jednou z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Zároveň se jedná i o nejkvalitnější a nejznámější dílo Markuse Zusaka.
Přestože byl pro mě začátek tak trochu krkolomný, nevzdala jsem to a četla dál. A udělala jsem dobře. Krásný, leč smutný příběh, který se odehrává za Druhé světové války byl jedním z těch, které ve mě vyvolaly veliké emoce. Na konci jsem bulela jako želva.
Vřele vám tuto knihu doporučuji. Jedno z nejlepších děl současnosti.
10/09/2017
O Zlodějce knih jsem slyšela z několika stran... a vždy jen v pozitivním slova smyslu. Nakonec mě to nedalo a knihu si přečetla taky - ačkoliv válečná tématika není zrovna to, co bych vyhledávala. Mám z téhle knížky však velice dobrý pocit. Moc se mi líbila.. už jen z toho důvodu, kdo příběh vyprávěl.
Nakonec jsem se podívala i na film, který není vůbec špatný. Ale přece jen... knížka byla o něco lepší. Doporučuji.
31/08/2017
Nádherný příběh o Liesel Memingerové, který se odehrává v období druhé světové války. Člověku dost často při četbě zatrnulo, například když přišli na kontrolu sklepa. Vypravěč příběhu je poměrně neobvyklý, jedná se o Smrt - příběh je vyprávěn z jejího pohledu. Mezi mé nejoblíbenější postavy patřila nevlastní matka Liesel, která se zprvu jevila jako zlá žena, ale nakonec se ukázalo, že je to žena s velkým srdcem.
22/08/2017
Nejdříve jsem viděla film (jak jinak). Řekla jsem si, že si prostě musím koupit a přečíst i knížku, protože i film byl tak neskutečně dokonalý... a samotná knížka ještě víc. Je zvláštní a jedinečná už jen tím, že vypravěčkou překvapivě není Liesel, ale Smrt.

Po dočtení jsem měla smíšené pocity. Bylo to hodně náročné, ale stálo to za to. Často jsem se u toho smála a často jsem u toho i brečela. Bylo mi neskutečně líto všech, kteří si tohle zažili.. byla jsem šťastná za Maxe a smutná kvůli Rudymu. Téma válka miluju, a když jsou k tomu ještě skvělí hrdinové..nejlepší!♥
12/08/2017
Tématika jakékoliv války je vždy náročná na zpracování, o to více, pokud jde o válku, která se skutečně odehrála. Vše pak získává nový odstín reálnosti. Jinak to nebylo ani s touto knihou, v níž se autor rozhodl trošku nevšedním způsobem popsat tento příběh. Autor vycházel ze vzpomínek vlastní matky - i kvůli tomu člověku na více místech běhá po zádech mráz. Vypravěčem příběhu není hlavní postava, jak se to často stává, ale samotná Smrt. Neslouží však na zvýšení morbidnosti, ale jako nezaujatý pozorovatel podává všechny události skrz svůj občas sarkastický pohled. Pokud vám společnost dělají většinou duše mrtvých, asi se naučíte najít v tomto poslání i něco pozitivního. Nebo si to vytvoříte vlastními poznámkami. Zvláštní je, že příběh občas nemluví zcela chronologicky. Na více m... Celá recenzeístech odkazuje na vyvrcholení celého příběhu a to, jak skončí některé postavy. Za normálních okolností by se to dalo považovat za zničení celého příběhu, ale v tomto případě to mělo spíše opačný charakter. Postavy byly v podstatě obyčejní lidé, kteří se museli vyrovnávat s tím, co jim jejich vůdce diktoval. My už víme, jak skončil on i jeho ideály, ale tyto postavy jen ze dne na den prožívali a nedokázali nahlédnout do budoucnosti. Tvořily krásnou mozaiku lidskosti i lidské zaslepenosti, těžkých osudů i zdánlivě rychle vyhraných malých bojů. Síla tohoto příběhu spočívá v tom, že je skutečný. Možná se nikdy neodehrál, ale to mu na autentičnosti neubírá. A jen z toho člověka zamrazí.
18/07/2017
Velmi čtivý, propracovaný román, který dává čtenáři nahlédnout do života mladých lidí v době války. Pozorovatelem, vypravěčem, hodnotitelem, komentátorem je Smrt, která není jen krutá, ale v důsledku má i srdce a cit.
Opravdové drama ale není jen tragické, mnohdy se v knize vyskytují i tragikomické až humorné pasáže. Člověk čte knihu jedním dechem a velmi by si přál, nikdy neskončila, nebo spíš aby skončila happy-endem.
17/07/2017
Neskutečně krásná kniha, která má asi jako jediná na světě nejoriginálnějšího vypravěče, tedy přímo Smrt samotnou. Děj na pozadí druhé světové války z pohledu německého obyčejného obyvatelstva, které rozhodně nesdílí ideály své země, přesto se jimi musí ač chce či ne, tak nějak řídit. A když se jim do života připlete židovský chlapec Max, začne teprve opravdové drama. Liesel si získá jeho srdce a dokáže pro něj udělat mnohé, proto když jsou následně rozděleni, je to asi ta nejdojemnější část knihy, nemluvě o jiných velmi smutných událostech, které nás ještě v průběhu knížky potkají.
15/07/2017
Neskutečně krásná kniha . Neskutečně krásný příběh . Neskutečně krásná a silná slova .
:: Pár věcí o knize Zlodějka Knih ::
1 . První kniha , kterou tu hodnotím a ke které píši komentář .
2 . Je to nejlepší a nejsilnější kniha , kterou jsem do této doby četl .
3 . Knihy , které jsem četl a budu číst budu hodnotit podle této knihy .
4 . Mám chuť ji někde ukrást .
Nacházím znova a znova lidi v jejich nejlepší a nejhorší podobě . Vidím jejich ošklivost i jejich krásu , a divím se , jak může mít tatáž věc obojí tvář .
„ Co takhle pusu , Saumensch?"
12/07/2017
3
Hodnocení
25/07/2016
9/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zlodějka knih jen za 237 Kč.