Kategorie

Zlodějka knih

Autor: Markus Zusak

285 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Argo
Kód:
ISBN: 9788025708637
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná s přebalem matná
Počet stran: 528
Zařazení: australské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře.
Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.
Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě.
Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká.
Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tématika jakékoliv války je vždy náročná na zpracování, o to více, pokud jde o válku, která se skutečně odehrála. Vše pak získává nový odstín reálnosti. Jinak to nebylo ani s touto knihou, v níž se autor rozhodl trošku nevšedním způsobem popsat tento příběh. Autor vycházel ze vzpomínek vlastní matky - i kvůli tomu člověku na více místech běhá po zádech mráz. Vypravěčem příběhu není hlavní postava, jak se to často stává, ale samotná Smrt. Neslouží však na zvýšení morbidnosti, ale jako nezaujatý pozorovatel podává všechny události skrz svůj občas sarkastický pohled. Pokud vám společnost dělají většinou duše mrtvých, asi se naučíte najít v tomto poslání i něco pozitivního. Nebo si to vytvoříte vlastními poznámkami. Zvláštní je, že příběh občas nemluví zcela chronologicky. Na více m... Celá recenzeístech odkazuje na vyvrcholení celého příběhu a to, jak skončí některé postavy. Za normálních okolností by se to dalo považovat za zničení celého příběhu, ale v tomto případě to mělo spíše opačný charakter. Postavy byly v podstatě obyčejní lidé, kteří se museli vyrovnávat s tím, co jim jejich vůdce diktoval. My už víme, jak skončil on i jeho ideály, ale tyto postavy jen ze dne na den prožívali a nedokázali nahlédnout do budoucnosti. Tvořily krásnou mozaiku lidskosti i lidské zaslepenosti, těžkých osudů i zdánlivě rychle vyhraných malých bojů. Síla tohoto příběhu spočívá v tom, že je skutečný. Možná se nikdy neodehrál, ale to mu na autentičnosti neubírá. A jen z toho člověka zamrazí.
18/07/2017
Velmi čtivý, propracovaný román, který dává čtenáři nahlédnout do života mladých lidí v době války. Pozorovatelem, vypravěčem, hodnotitelem, komentátorem je Smrt, která není jen krutá, ale v důsledku má i srdce a cit.
Opravdové drama ale není jen tragické, mnohdy se v knize vyskytují i tragikomické až humorné pasáže. Člověk čte knihu jedním dechem a velmi by si přál, nikdy neskončila, nebo spíš aby skončila happy-endem.
17/07/2017
Neskutečně krásná kniha, která má asi jako jediná na světě nejoriginálnějšího vypravěče, tedy přímo Smrt samotnou. Děj na pozadí druhé světové války z pohledu německého obyčejného obyvatelstva, které rozhodně nesdílí ideály své země, přesto se jimi musí ač chce či ne, tak nějak řídit. A když se jim do života připlete židovský chlapec Max, začne teprve opravdové drama. Liesel si získá jeho srdce a dokáže pro něj udělat mnohé, proto když jsou následně rozděleni, je to asi ta nejdojemnější část knihy, nemluvě o jiných velmi smutných událostech, které nás ještě v průběhu knížky potkají.
15/07/2017
Neskutečně krásná kniha . Neskutečně krásný příběh . Neskutečně krásná a silná slova .
:: Pár věcí o knize Zlodějka Knih ::
1 . První kniha , kterou tu hodnotím a ke které píši komentář .
2 . Je to nejlepší a nejsilnější kniha , kterou jsem do této doby četl .
3 . Knihy , které jsem četl a budu číst budu hodnotit podle této knihy .
4 . Mám chuť ji někde ukrást .
Nacházím znova a znova lidi v jejich nejlepší a nejhorší podobě . Vidím jejich ošklivost i jejich krásu , a divím se , jak může mít tatáž věc obojí tvář .
„ Co takhle pusu , Saumensch?"
12/07/2017
Zlodějka knih je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů. Jeden z nejzajímavějších aspektů tohoto příběhu je ten, že je vyprávěn Smrtí, která se zde nejeví jako úplně krutá a nelidská, ale jako něco, co má také schopnost cítit. Zusakův styl vyprávění je brilantní, příběh poměrně lehce hraje na city a kniha se lehce čte. Jeho hlavní hrdiny si člověk lehce zamiluje, i přísně vyhlížející nevlastní matku Liesel Memingerové, ze které se nakonec vyklube milující nevlastní matka a manželka...
9/07/2017
Na této knize je zvláštní to, že vypravěčem je zde samotná Smrt. Myslím, že Markus je skvělý autor a má pojednání o tom, co je pro čtenáře zajímavé. A tohle zajímavé skutečně je. Je čtivá, bohatě vykresluje tehdejší život. Líbí se mi, že v této knize jsou i místa, kde se nad knihou pousmějete. Já osobně jsem jí přečetla během 2 dnů a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. Jsou zde okamžiky napínavé, úsměvné i smutné. Na konci mi ukápla slza.
5/07/2017
Doporučuji nákup všem. Líbí se nám doma.
13/09/2016
Velice poutavé čtení, líbilo se mi to.
7/09/2016
Byl to pěkný dárek.
30/07/2016
Vřele všem doporučuji! bavilo mě to.
20/07/2016
2
Hodnocení
25/07/2016
9/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 5% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Zlodějka knih jen za 285 Kč.