Kategorie

Časopis pro moderní filologii 2013/2

138 běžná cena 150 Kč

Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: Filozofická fakulta UK v Praze
Kód:
Jazyk: Čeština
Počet stran: 218

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Časopis pro moderní filologii je recenzovaný neimpaktovaný jazykovědný časopis. Byl založen v r. 1911 a v období 1926-1935 sloužil jako hlavní publikační fórum Pražského lingvistického kroužku. Vychází česky (příp. slovensky) a zabývá se kontrastivní lingvistikou, tj. výzkumem západních jazyků v porovnání s češtinou (příp. slovenštinou). Je zaměřen především na evropské světové jazyky (angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, portugalštinu, španělštinu), okrajově i jazyky další. Obsahuje původní články ze všech rovin kontrastivního popisu jazyka, včetně interdisciplinárních, avšak s ohledem na jiná, specializovaná periodika ponechává až na výjimky stranou oblast slavistiky, orientalistiky, didaktiky, translatologie a literární vědy.


Články

Je možná nová klasifikace českých kompozit? / Is a New Classification of Czech Compounds Possible? (Pavel Štichauer) O jazycích v roli lingua franca (se zvláštním zřetelem k angličtině) / On Languages (Especially English) as Lingua Francas (Tamah Sherman) Indikace rématu v anglických a českých překladových textech / The Indication of the Rheme in English and Czech Parallel Texts (Kamila Žáčková)

Rozhledy

Ferdinand de Saussure. Jak ho známe (a neznáme) sto let po jeho smrti / Ferdinand de Saussure. How Much We (Do Not) Know Him a Hundred Years after His Death (František Čermák) K současným kontrastivním přístupům v české a francouzské lingvistice: od synchronního srovnávání jazyků k interkulturní pragmatice / On Contemporary Contrastive Approaches in Czech and French Linguistics: From a Synchronic Comparison of Languages to Intercultural Pragmatics (Milena Srpová) Hledání nejstaršího portugalského textu / The Search for the Oldest Portuguese Text ( Jan Hricsina)

Recenze

Olga Dontcheva?Navratilova: Coherence in Political Speeches (Pavlína Šaldová) Pavla Chejnová: Zdvořilostni strategie (Silvie Válková)

Zprávy

Sociálněvědné základy metodologie výzkumu standardních variet (Lucie Svobodová) 3. ročník studentské konference Pragestt a její jazykovědné příspěvky (Lucie Jakubcová)

Kronika

K nedožitým 85. narozeninám prof. Emila Skály (Lenka Vodrážková
Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 8% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Časopis pro moderní filologii 2013/2 jen za 138 Kč.