Kategorie

Ranhojič

Autor: Noah Gordon

319 běžná cena 399 Kč

Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Knižní klub
Kód:
ISBN: 978-80-242-4398-6
Vazba: Vázaný
Počet stran: 680
Zařazení: historické romány americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Rozsáhlý román se odehrává v 11. století. Líčí bouřlivý příběh nadaného léčitele, který bojoval s nemocemi v primitivních podmínkách středověké Anglie a Persie a poznal nádheru zlatého věku arabské a židovské civilizace. Robert Jeremy Cole má zázračný dar: dokáže vycítit blízkost smrti. Je předurčen, aby léčil lidi. Vydá se do Persie, za nejslavnějším lékařem doby Ibn Sínou (Avicennou), a předstírá židovský původ, aby mohl studovat na věhlasné akademii. Když se ožení s křesťankou, vzbudí ve svém okolí nejprve pohoršení, ale nakonec si najde cestu k srdci sousedů. Podaří se mu uskutečnit, co si vždy přál: stane se lékařem, sbírá zkušenosti jako vojenský doktor, získá si pověst výborného chirurga...

Román se dočkal v roce 2013 filmového zpracování.

Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Skvělá kniha, ke které jsem se dostala po shlédnutí stejnojmenného filmu. Příběh, který se odehrává v 11. století, mě chytil za srdce a vtáhl mě rychle do děje, i když kniha je velmi obsáhlá. Knihou se vine neutuchající naděje při cestě za snem, neoblomná víra, která pomáhá dosahovat vlastních předsevzetí a tužeb. Charakterizovala bych to jako známé pořekadlo "přes nesnáze ke hvězdám". Nedejte se odradit počtem stran, knihu všem doporučuji.
30/09/2017
Ranhojič představuje román, který se odehrává již v poměrně vzdálené minulost - v 11. století. Jde o podmanivý příběh hlavního hrdiny, který má vzácný dar - je velmi nadaným léčitelem a potýká se s různými nemocemi v opravdu primitivních podmínkách. Robert Jeremy Cole dokáže vycítit blízkost smrti. Ačkoli je to jedno z rozsáhlejších děl, myslím, že se nebudete nudit a rozhodně by vás počet stran neměl odradit. Hlavnímu hrdinovi budete navíc celou dobu držet palce, tak moc si vás dokáže získat.
26/07/2017
Tenhle příběh je prostě klenot, který každý, kdo se nevyhýbá kapkám historie a tehdejšího lékařství, prostě a jednoduše musí mít.
Líbí se mi, jak jsou vykresleny postavy, autorův nápad s putováním za snem a to, že hlavního hrdinu stále neopouští víra. Líbí se mi, že hlavní hrdina je stálý a nebojí se jít za svým snem. Začátek je poměrně smutný. I když tento příběh je poměrně smutný a drsný na více místech. I v místech svého vyučování to chlapec nemá právě lehké. Navíc se musí vyhnout podezření, že je ve skutečnosti úplně někdo jiný než za koho se vydává.
Je mi líto, že knihu nemám ve své knihovničce. V budoucnu svou „chybu“ určitě napravím a koupím si jí. Určitě stojí za to. Doporučuji všem kteří se zajímají o to, co je uvedeno výše.
21/07/2017
Velice poutavá kniha o muži, který se díky svým schopnostem stává středověkým chirurgem. V příběh potká i známého Avicennu. Moc se mi tahle kniha líbí. Ukazuje jakým způsobem se liší dnešní medicína od té ve střed, od primitivních praktik léčitelů. Určitě si knihu ještě přečtu. I filmové zpracování se oc povedlo. Rozhodně napínavý a poutavý příběh. Líbí se mi nápad tohoto příběhu. Doporučuji všem, co mají rádi příběhy, které se týkají nás všech.
16/07/2017
Kniha se stejně jako film po celou dobu strašně vleče. Je to mimořádný román,z období,o kterém se moc nepíše. I když mě děj příliš nebavil,tak popis zdravotnictví a jeho postupů v tehdejší době mě doslova upoutal. Kniha je prostá,bez jakýkoliv příkras,ale takové asi tehdejší období i bylo. Na příběhu oceňuji i to,co jsem se dozvěděla o Islámském náboženství. Za šťastný konec jsem ráda. Nejvíc ráda jsem ale za to,že nemusím žít v takové době.
16/07/2017
Vynikající kniha, i když se začátek trochu táhne a prakticky se nic zajímavého neděje. Potom už to je jiná třída. Příběh pojednává o počátcích zdravotnictví a je až neuvěřitelné, kolik lidí muselo v té době zbytečně zemřít. Možná Vás odradí počet stran, ale nebojte se, čte se to moc pěkně a bylo by chybou nechat se odradit. Přišli by jste totiž ho hodně zajímavé věci a historii. Můžeme být rádi, že dnes už žijeme v mnohem lepší době.
11/07/2017
No teda...tohle bylo neuvěřitelně dobré. Nepamatuji se kdy jsem byla opravdu tak smutná když jsem se dostala na poslední stranu a příběh skončil. Hned na začátku mě vyrazil dech popis tehdejšího světa medicíny..tedy medicíny...léčitelství. V této době si ani neumíme představit co všechno se mohlo člověku stát osudným, co všechno bylo neznámé. A nestačila jsem se divit jak moc daleko byly civilizace které jsou nyní tak vysoko...jednoduché...
10/07/2017
Velmi dobrá kniha, skvěle a čtivě napsaná, ale mně se maličko táhla ....a klidně bych se obešla bez podrobností o operacích apod. Ale plně souhlasím s FLYCAT, že někteří lékaři by si měli vzít z Roberta příklad stran přístupu k pacientům! :-)
26/06/2017
Svěle napsaný historický román.
22/08/2016
Produkt doporučuji lidem, co si rádi odpočinou od reality a mají rádi romány. Kniha má poutavý děj. Mě se četla velice lehce.
16/07/2016
1
Hodnocení
8/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Ranhojič jen za 319 Kč.