Kategorie

Havran

109 běžná cena 129 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-165-3
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 96
Zařazení: americká poezie

Havran patří mezi nejznámější básně všech dob, a není divu, protože je jedním z nejvýznamnějších děl romantismu. Vypráví o tajuplné návštěvě černého posla smutku u muže, který se zmítá v zoufalství po ztrátě své nejmilovanější. Jejich ponurý dialog postupně zesiluje vypravěčovu beznaděj. Umělecká síla Havrana přivádí k vytržení stále nové generace básníků, kteří se svými překlady znovu a nově pokoušejí přiblížit k zvukové dokonalosti Poeova originálu. Některé jejich snahy v porovnání s originálem přibližuje kniha nakladatelství Omega, která čtenáře seznamuje i s dalšími, neméně zajímavými mystickými básněmi Edgara Allana Poea.
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Mistovké dílo od Edgara Allana Poa. Z knihy vás bude mrazit a i když normálně nečtu poezii tak jsem si knížku úžasně užila. Líbí se mi ten horrorový nádech. Ne nadarno to je klasická kniha, která je snad v každém kánonu povinné četby. Určitě by si ji měl každý přečíst. Nedivím se, že nílo ovlibnilo tolik dalších autorů i jí sma jsem v tom našla inspiraci. Knížku můžu každému jen doporučit. Určitě nebudete litovat.
15/07/2017
Moje nejoblíbenější báseň. Řadí se mezi takzvanou lyricko-epickou poezii. Báseň se přečte za pár minut a podle mého se dá krásně pochopit i na první přečtení. Je zde bravurně vykreslená psychologická atmosféra. Lyrický subjekt truchlí nad ztrátou své Lenory, když tu náhle se objeví havran, který mu způsobuje obrovská muka, pouze svou přítomností a opakujícími se slovy nikdy víc. Báseň není nijak složitá na výklad. Vhodná pro maturitní rozbory.
9/07/2017
Další brilantní hororové dílo z pera psychicky nestabilního Edgara Allana Poa. Jeho psychická nemoc mu dovolila zvěčnit své strachy na papír. Vypravěčův dialog s Ďáblem a později s Havranem je chladně a děsivě mrazivé, proto se nedivím, že se v jeho dílech a jím samotným našel i autor Sherlocka Holmese- Sir Arthur Conan Doyle. Na mrazivosti dodává i Havranovo "never more"- nikdy víc, což má imitovat krákání. Rozhodně doporučuji.
9/07/2017
Tato tématika mne velmi zajímá. Byl jsem moc spokojený.
6/09/2016
Vyborně se čte, fakt mě to bavilo. doporučuji jak rodině, tak přátelům.>
31/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Havran jen za 109 Kč.