Kategorie

Havran

109 běžná cena 129 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-165-3
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 96
Zařazení: americká poezie

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Havran patří mezi nejznámější básně všech dob, a není divu, protože je jedním z nejvýznamnějších děl romantismu. Vypráví o tajuplné návštěvě černého posla smutku u muže, který se zmítá v zoufalství po ztrátě své nejmilovanější. Jejich ponurý dialog postupně zesiluje vypravěčovu beznaděj. Umělecká síla Havrana přivádí k vytržení stále nové generace básníků, kteří se svými překlady znovu a nově pokoušejí přiblížit k zvukové dokonalosti Poeova originálu. Některé jejich snahy v porovnání s originálem přibližuje kniha nakladatelství Omega, která čtenáře seznamuje i s dalšími, neméně zajímavými mystickými básněmi Edgara Allana Poea.
Odměny pro recenzenty
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Havran aneb neskutečný Poe. Další z dokonalých děl tohoto spisovatele. Děsivá atmosféra v podobně černého opeřence je pro někoho, kdo má z ptactva respekt, tak jako já opravdu děsivá velmi.
Osobně dávám přednost jiným Poeovým dílům, napřílad Zániku domu Usherů, či Černému kocourovi, ale i Havran je děsivý a ponurý a jistě si získá své fanoušky i v následujicích generací.
Rozhodně můžu Havrana doporučit budoucím maturantům, jak jejich povinnou četbu.
11/09/2017
Poeovy básně jsou vesměs neuvěřitelně působivé. Úžasně skličujícího Havrana a dojímavě naivní Annabel-Lee jsem znala už z dřívějška, jinak mě asi nejvíc zasáhla báseň Zvony, zajímavá byla třeba i Ulalume, Město v moři a další :)
Co mě ale zrovna dvakrát nebavilo, že snad polovina básniček byla věnovaná slečnám, dívkám a ženám rozličných jmen a kvalit, jeho rozplývání se nad nimi a lkaní po nešťastné nenaplněné lásce.
7/09/2017
Edgar Allan Poe není jen skvělým vypravěčem hororových příběhů, ale také úžasným básníkem, který do svých veršů dokáže přenést stejně mrazivou atmosféru, kterou známe z jeho prózy. Jeho básně se však neomezují pouze na hororová témata, jejichž zářným příkladem je titulní Havran, ale krásné jsou i jeho verše o lásce. Některé z jeho básní jsem četla i v originále, ve kterém zní naprosto úžasně a kde je vidět, jak dobře dokázal pracovat se slovy.
4/09/2017
Havran je nejznámější básní autora hororově-detektivních žánrů Allana Edgara Poa. Jsem si téměř jistá, že budete žasnout nad každým veršem - mají v sobě jakési kouslo, prostřednictvím kterého vás prostě osloví. Neustále jsem překvapená, jak se do ní autorovi podařila zachytit tak úžasně temná atmosféra - to Poe opravdu umí. Prostě se vám vetře do mysli a nebude ji chtít opustit. Pokud se vám bude líbit, zkuste i originál - je to ještě lepší.
31/08/2017
Havran je velmi známá kniha plná poezie. Myslím, že Havrana by měl znát snad každý a každý by ho měl přečíst alespoň jednou. Já nejsem moc velká fanynka poezie, ale Havran je prostě klasika, navíc si myslím, že každý má povinnou maturitní četbu, ale není na škodu si Havrana přečíst i dříve než k maturitě. Velmi mě fascinovali verše: "Nikdy víc." a také ta temná a pochmurná atmosféra. K havranovi se to však hodí, protože havran je už od středověku symbolem temnoty a čarodějnictví.
31/08/2017
Pták, který je symbolem černé magie a tajemna. Havran je bezpochyby nejznámější básní od Edgara Allana Poea. Jeho verše - nikdy víc - zná snad každý, a tak i tuto povídku můžeme řadit ke klasice. Pochmurná atmosféra, na jakou jsme u Poea zvyklí, panuje i tady. V básni se dostáváme do tmavého pokoje, kde se melancholický autor setkává s havranem. Tato báseň je tajemná, melancholická..prostě taková, jakou bychom ji i od tohoto autora čekali.
18/08/2017
Havran je snad má nejoblíbenější báseň všech dob a možná taky jediná báseň, která se mi kdy líbila, jelikož poezie není to, co zrovna já vyhledávám. Typické "never more -nikdy víc" v básni Havran je nezapomenutelné. Z děl Edgara Allana Poea vás prostě mrazí. Jeho díla určitě stojí za přečtení a jsem si jistá, že nikdo nebude litovat. Já můžu pouze doporučit a poklonit se nad jeho příběhy a talentem.
27/07/2017
Mistovké dílo od Edgara Allana Poa. Z knihy vás bude mrazit a i když normálně nečtu poezii tak jsem si knížku úžasně užila. Líbí se mi ten horrorový nádech. Ne nadarno to je klasická kniha, která je snad v každém kánonu povinné četby. Určitě by si ji měl každý přečíst. Nedivím se, že nílo ovlibnilo tolik dalších autorů i jí sma jsem v tom našla inspiraci. Knížku můžu každému jen doporučit. Určitě nebudete litovat.
15/07/2017
Moje nejoblíbenější báseň. Řadí se mezi takzvanou lyricko-epickou poezii. Báseň se přečte za pár minut a podle mého se dá krásně pochopit i na první přečtení. Je zde bravurně vykreslená psychologická atmosféra. Lyrický subjekt truchlí nad ztrátou své Lenory, když tu náhle se objeví havran, který mu způsobuje obrovská muka, pouze svou přítomností a opakujícími se slovy nikdy víc. Báseň není nijak složitá na výklad. Vhodná pro maturitní rozbory.
9/07/2017
Další brilantní hororové dílo z pera psychicky nestabilního Edgara Allana Poa. Jeho psychická nemoc mu dovolila zvěčnit své strachy na papír. Vypravěčův dialog s Ďáblem a později s Havranem je chladně a děsivě mrazivé, proto se nedivím, že se v jeho dílech a jím samotným našel i autor Sherlocka Holmese- Sir Arthur Conan Doyle. Na mrazivosti dodává i Havranovo "never more"- nikdy víc, což má imitovat krákání. Rozhodně doporučuji.
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Havran jen za 109 Kč.