Kategorie

Proměna - Franz Kafka

147 běžná cena 169 Kč

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: B4U Publishing
Kód:
ISBN: 978-80-87222-25-6
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 96
Zařazení: německy psané povídky

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

Klíčové dílo světové beletrie vychází s ilustracemi předního argentinského ilustrátora Luise Scafatiho. Ačkoliv Franz Kafka si za svého života nepřál, aby tato kniha byla někým ilustrovaná, Scafatimu se podařilo výtečně vystihnout atmosféru povídky. „Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz. Ležel na hřbetě tvrdém jak pancíř, a když trochu nadzvedl hlavu, uviděl své vyklenuté, hnědé břicho rozdělené obloukovitými výztuhami, na jehož vrcholu se sotva ještě držela přikrývka a tak tak že úplně nesklouzla dolů. Jeho četné, vzhledem k ostatnímu objemu žalostně tenké nohy se mu bezmocně komíhaly před očima.“ Takto začíná jedna z nejslavnějších povídek literatury 20. století. Klíčové dílo literární tvorby „Proměna“ vypráví velice živý příběh, v němž se ukazuje síla Franze Kafky, a právem patří mezi nejlepší povídkové texty na světě. Ilustrace významného argentinského umělce Luise Scafatiho obdivuhodně vystihují zvláštnosti prostředí a osobnosti této povídky a zvou čtenáře k pozoruhodnému dobrodružství.
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Proměna od Franze Kafky je klíčovým literárním dílem 20. století, které patří k nejlepším povídkám na světě. Bohužel však příliš čtenářů nedokáže oslovit. Myslím si, že je to velká škoda, možná si potřebujete jenom na autorův styl zvyknout, stačilo by čtení nevzdávat příliš brzy. Mohli byste ocenit třeba absurdní humor nebo to, jak dokonale autor vystihl pocity člověka. A není těžké pochopit, co tím vlastně chtěl Kafka říct.
30/08/2017
Deprese, deprese, deprese a ještě jednou deprese. To je totiž to jediné, co si z dojmu na knihu pamatuju. Příběh o tom jak se člověk nečekaně promění v noci v brouka a celá rodina s ním nechce nic mít, on se nikomu nechce ukázat, nevím ale asi mi nějak uniká pointa celého příběhu, mě se ale prostě a jednoduše nelíbil. Knihu jsem četla jako povinnou četbu a už se k ní nejspíš nikdy v životě nevrátím.
25/07/2017
Tato knížka, jedna z dalších povinných četeb ve škole, byla jedním z mých nejhorších zážitků vůbec. Bylo to necelých osmdesát stran neskutečného utrpení, skoro jsem to nestihla přečíst za celý den. Nejspíš jsem nepochopila pointu díla, vzhledem k tomu, že existují i pozitivní odezvy na tuto tvorbu, ale -. Možná jeden poučný fakt z knihy vyplynul, a to ten, že nemožnost komunikace vede ke zhroucení systému. Proměnu stoprocentně nikomu nedoporučuji a rozhodně se k ní nikdy nevrátím.
11/07/2017
Knihu jsme měli jako povinnou četbu a já ji nenáviděla. Do teď jí nemůžu přijít na jméno. Nepochopila jsem ji a nelíbila se mi. Nedokázala jsem porozumět tomu, proč se Řehoř proměnil v brouka. Na příběhu se mi nelíbilo vůbec nic. Divím se, že jsem vůbec byla schopna ji přečíst. V mnoha chvílích jsem děj nebyla schopna ani vnímat. Připadalo mi to stupidní. Jsem si jistá tím, že ji už nikdy nevezmu do ruky.
11/07/2017
Tato kniha je klasikou a není divu, že z ní již několik autorů výchazelo a stále vychází. Na knihu jsem narazila sledováním jednoho nejmenovaného sitcomu, a řekla jsem proč ne. Byla to první kniha, kterou jsem od Kafky přečetla a musím říct, že dílo je psáno velice jednoduše, stroze, ale zároveň tak, že vynikne hrůza, krutosti některých situací či emocí. I přes toto jsem se s knihou poměrně trápila, ale i přesto ji doporučuji, je v ní něco co ve mě zanechalo cosi, co mě nutí si ji přtečíst znova.
10/07/2017
Naprosto super knížka, která se čte úplně snadno.
19/07/2016
Velice poutavé čtení, líbilo se mi to.
11/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 13% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Proměna - Franz Kafka jen za 147 Kč.