Kategorie

Pokání

Autor: Ian McEwan

239 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Odeon
Kód:
ISBN: 978-80-207-1519-7
Vazba: Vázaný
Počet stran: 328
Zařazení: anglické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Red rock west 3. K Objednávce od 4 kusů

Je to jen svědomí, co nutí člověka stále znovu a znovu zpytovat duši, anebo existuje cosi mnohem hlubšího, kam obyčejný smrtelník nedosáhne, ale o čem jen tuší, že číhá vyrazit každým okamžikem do útoku? Ve svém doposud posledním románu Pokání dovedl Ian McEwan tuto myšlenku k dokonalosti. Třináctiletá Briony odvíjí svůj život v jistých představách, které ji mají neomylně dovést ke konkrétnímu, jasně vytyčenému cíli. Těmto snům přizpůsobuje vše, co přizpůsobit lze. Co nelze, tomu je třeba dopomoci. S fanatickou úporností pubescenta a fantazií, rozvinutou až do krajnosti, dohání protagonisty své soukromé hry na život k tragédii, za kterou by měla činit po zbytek života pokání. McEwan spřádá jednotlivé nitky osudů, jež v závěru splynou v jediný, silný a hluboce pravdivý obraz uplynulého století. Autor nabízí možnosti a klade otázky, na něž je těžké jednoznačně odpovědět. Ale ani on neposkytuje jednoznačné odpovědi, a tak je na čtenáři, aby se rozhodl, po které cestě se vydá - společně s Briony, s jejími spolupachateli, anebo s obětí? Jednoznačný není ani katarzní závěr, stejně jako není černý anebo bílý život kohokoliv z nás. Příběh pokání, jenž se na první pohled vztahuje k Briony, se náhle dotýká každého, i když se současně každý v tom kterém smyslu může ztotožnit s obětí. Nenápadně, avšak s rafinovaností mistra svého oboru, jako zdánlivé vedlejší téma se knihou prolíná - zřetelněji než v kterémkoli McEwanově díle předchozím - motiv psaní, chcete-li spisovatelství a jeho smyslu, jako by autor cítil stále naléhavější nutkání popsat a zdůvodnit především sám sebe a svoji touhu propojit život skutečný se životem svých literárních postav. Autor v tomto díle jednoznačně dosáhl svého vrcholu, alespoň co se týče asociačního spektra možných osudů člověka, jež nám nabízí s elegantní noblesou a odzbrojující bravurou.
Odměny pro recenzenty
4
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Hned jako první musím říct, že mě tahle kniha opravdu nadchla. Líbil se mi styl vyprávění, příběh i prostředí. Třináctiletá Briony touží stát se spisovatelkou, nosí hlavu v oblacích a realitu si přikrášluje, jak jen to jde. Její starší sestra Cecilie zahoří láskou k zahradníkovi Robbiemu, který její city opětuje. Celou řadou nešťastných událostí a taky vlivem své bujné fantazie si Briony úplně špatně vyloží Robbieho úmysly a obviní ho ze znásilnění své sestřenice, která se k nim právě přistěhovala. Dlouho jsem nečetl knihu, která by byla zároveň strašně obyčejná a jasná, a přitom úplně překvapivá. Dojde vám, že vás má vlastně pan spisovatel celou dobu v hrsti a s vašimi představami si krásně hraje.
13/07/2017
Tato kniha je o svědomí, o svědomí hlavní pubertální hrdinky, která si ke svým cílům dopomůže vším, čím může bezohledu na následky. Kniha je obrazem uplynulého století a jsou v něm nastíněny otázky, na které není jednotná odpověď. Jednoznačný není ani závěr knihy, stejně tak není černý či bílí život kohokoliv z nás. Příběh pokání, který se na první pohled vztahuje pouze k hlavní hrdince se dotkne každého čtenáře.
12/07/2017
Příběh začíná v době, kdy je Briony třináct let. Briony je velký snílek. Neustále žije v nějakých představách. Navíc píše divadelní hry. Briony se jednoho dne navíc bláznivě zamiluje do mladého, sympatického a nesmírně atraktivního zahradníka. Problém je však v tom, že s ním chodí starší sestra Cecilia.
Jednoho dne dostane Briony za úkol doručit od něj Cecilii dopis. On jí klade na srdce, aby dopis neotvírala. Briony jeho zákaz poruší. Dopis ji šokoje.
Navíc ten samý večer někdo znásilní její kamarádku...
Příběh mne zasáhl do hloubky. Na konci mi ukápla slza.
Knihu doporučuji úplně všem!
12/07/2017
Vyborně se čte, fakt mě to bavilo. doporučuji jak rodině, tak přátelům.>
25/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Pokání jen za 239 Kč.