Kategorie

V jedné osobě

Autor: John Irving

303 běžná cena 379 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Odeon
Kód:
ISBN: 978-80-207-1495-4
Vazba: Vázaný
Počet stran: 496
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Nový román jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti mnohé překvapí. Poprvé od Modlitby za Owena Meanyho je vyprávěn v první osobě – a jeho tématem je homosexualita a sadomasochistické praktiky. Pojednává o šedesátiletém bisexuálovi jménem William, který vzpomíná na svůj nezřízený život v padesátých a šedesátých letech. John Irving otevřeně přiznal, že román V jedné osobě napsal pro svého jednadvacetiletého syna, který je gay. Dílo ukazuje, že i v sedmdesáti letech dokáže Irving přijít s naprosto nečekaným tématem.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Strastiplné putování hlavního hrdiny napříč světem jinakosti začíná kdesi v 60. letech a pokračuje až do současnosti. Hledání lásky ve světě sexuálních odlišností je však v podstatě identické s majoritou. Rovněž zahrnuje mnohé trpké konflikty a zkušenosti. Pestrá sbírka hetero, gay, bi a transgender vztahů se proplétá s prostředím utkaným ze zažitého Irvingovského klišé. Je však opět utkané výborně, nápaditě a funkčně. Svět sexuálních menšin je spjat se světem akademického prostředí, umění i zápasení. Před čtenářem se postupně rozkrývá rozsáhlá škála taburizovaných a provokativních témat vykreslené hlavně z pohledu minorit. Životní eskapády všech zúčastněných jsou doprovázeny pocity odcizení, izolace, vydělením ze společenského středu a nepřijímání většinou. Irving však všechny ... Celá recenzenesmyslné předsudky stírá s lehkostí sobě vlastní a hranice normality silně relativizuje a rozmazává. Irving dále barvitě vykresluje celou škálu proměn postav od ostrého odsuzování přes postupné uvolňování napětí až po, do velké míry módní, vztahovou nevázanost. Kruté vystřízlivění ze sexuálního šílenství však přichází se zdrcujícím nástupem epidemie AIDS, nelítostně si vybírající svou daň. Její dopad ale paradoxně přinesl i jakési ozdravné umravnění a jisté smíření mezi většinou a menšinami. Jednotlivé postavy sice opět autor zobrazuje typicky komplexně, ale jeho obsese každým detailem je výrazně ztlumena. Vyprávění je podstatně přímočařejší a hutnější, značně osekané o vedlejší linie a v poslední třetině nabírá až nevídaně rychlé tempo. Ubylo i drsného naturalismu, zato však přibyla otevřenost a provokativnost. Nechybí patřičný podíl vtipu, nadhledu, empatie a pochopení. V jedné osobě je skutečná výzva nutící k přehodnocování zažitých morálních hodnot. Je to o lásce k životu o úctě k člověku a jeho individualitě, je to o vzájemném respektu a toleranci - je to znovu vynikající John Irving.
29/07/2017
Četla jsem od svého "Miláčka" Irvinga všechno co u nás vyšlo..... A V jedné osobě rozhodně patří k jeho nejlepším knihám. Ti kdo dokáží nechat předsudky stranou dostanou do ruky úžasné dílo a Billa si prostě musí zamilovat a chápat ho, respektovat a dost často s ním soucítit ...... Mimo jiné mě kniha poučila o tom, že k těm kteří mají jinou sexuální orientaci a přiznají se k ní, cítím ještě větší respekt než dřív ....
Škoda, že na další novou knihu musím opět tak dlouho čekat .... doufám, že už na ní Irving pracuje :-)
26/06/2017
Zajímavé a poutavé čtení, četlo se s lehkostí. Pět mých přátel si jí také zakoupilo.
8/09/2016
1
Hodnocení
30/09/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu V jedné osobě jen za 303 Kč.