Kategorie

Jsem roztříštěná

Autor: Tahereh Mafi

198 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Počet stran: 288
Zařazení: americké romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Roztříštěná
3 knihy dohromady za výhodnou cenu 662 Kč

Ušetříte 185

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Jsem prokletá. MÁM DAR. Jsem zrůda. JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK. Můj dotek je smrtící. MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU. Jsem jejich zbraň. BUDU SE BRÁNIT! Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
To jak je napsaný začátek anotace vcelku věrně znázorňuje styl celé knihy až na to, že jednotlivé věty nejsou v závorkách, ale jsou přeškrtnuté. Já vám nevím, mě to prostě nevyhovuje a to je asi i důvod proč jsem se zatím nerozhoupala ke koupi dalších dvou dílů 😄😄 Příběh nebyl úplně špatný, ale asi jsem čekala víc 😉 za mě tak 2*/5* a to jen pro několik zvratů, které jsem opravdu nečekala 😄😄
27/09/2017
Docela zajímavě zpracovaná kniha, kterou jsem původně rozhodně na svém TBR seznamu neměla. Je ale poměrně krátká a nudit se u ní nebudete, což je rozhodně plus. Nějak jsem ale čekala víc, pořád jsem doufala v nějakou lepší zápletku a něco, u čeho si řeknu "páni, to je pecka", ale to se bohužel nestalo. Nevím, styl psaní je docela pěkný, ale kromě toho jsem si v tom zase tolik zajímavého nenašla. Jsou i lepší tituly.
14/09/2017
Mám takový zvláštní vztah k nakladatelství CooBoo. Občas v něm najdu knihy, nad kterými žasnu a odkládám je po několika stránkách. Občas mě ale dokáže příjemně překvapit nějakou pecku. A série Roztříštěná je právě jedna z nich. Ačkoli nejsem úplně cílovou skupinou, mě se opravdu líbila a čtení jsem si užívala - má totiž perfektní námět a podmanivý styl psaní. Prostě je to série, která se liší - a to se mi líbí.
30/07/2017
Juliette je zavřená už 264 dní. 264 dní, kdy nepromluvila s živou bytostí, je to 264 dní plných ticha a jenom jejích myšlenek. Když ji zavřeli do tohoto ústavu, nevěděla co se děje a co s ní bude. Nevěděla, jak to tam chodí, nevěděla vůbec nic. Byla sama. Ostatně, jako celý její život.

Juliette nikdy nepocítila dotyk jiného člověka. Nemohla, pokud by ten dotyčný nechtěl zemřít. Její dotyk je totiž bolestivý až smrtící. Nesmí se nikoho dotknout, nikdy neucítí jaké to je, když se jí někdo dotkne. Vždy se bude muset stranit lidí, kteří na ní koukají jako na zrůdu a i Juliette si myslí, že ona opravdu zrůda je. Má za to, že je prokletá.

Rodiče se jí zbavili a Obnova jí nechala zavřít do tohoto vězení, Juliette pozoruje svět malým okénkem a vidí, jak moc se svě... Celá recenzet mění. Ptáci nelétají po obloze, stromy skoro žádné nejsou. Není skoro nic.

Jenom Obnova, která se snaží si svět uspořádat k obrazu svému tím, že všechno, co doposud bylo zničí. Umění, knihy, rostliny všechno. Jednoho dne se Juliette vzbudí a zjistí, že už není v cele sama, ale s ní spoluvězeň. A Juliette z něho má strach, co když jí přišel zabít? A bránila by se vůbec?

Juliette zjistí, že se jedná o jejího spolužáka ze školy. Zřejmě si jí nepamatuje, protože se jí ptá na jméno a na to proč je tady. Po pár dnech se spolu sblíží a Juliette mu začne důvěřovat, ale o to je bolestivější, když zjistí, že jí Adam zradil a pracuje pro Obnovu.

Juliette je odvedena z vězení a má být hračkou pro Warnera, který si myslí, že si jsou podobní, že jsou stejní a budou spolu dobře vycházet, chce její dar pro sebe a taky to před ní netají. Warner je Juliette fascinován, ale Juliette se Warner hnusí, je totiž velitel v Obnově.

Knihu jsem přečetla za jeden den. Děj mě vtáhnul a já nemohla přestat číst. Děj ubíhá rychle, nepřišlo mi, že by se to nějak táhlo, pořád se něco dělo.Jediné, co mě na knize vadí, je to že asi opět půjde o milostný trojúhelník. Proč musí být skoro v každé knize milostný trojúhelník a hlavní hrdinka se nemůže vybrat mezi dvěma kluky?
Tahle zápletka mě už vážně přestává bavit, ale nic s tím nenadělám.

Adam se mi od prvního okamžiku nelíbil. Já ani vlastně nevím proč, ale něco mi na něm nesedí, něco, co prostě nedokážu přijmout.Asi to, že je až moc kladný hrdina? Já opravdu nevím. Za to na druhou stranu Warner, se mi líbil víc, je zajímavější. To jak se Juliette nesnaží nic tajit. Hned jí řekl, že jí potřebuje kvůli jejímu daru. Pravda, je to asi trochu psychopat a je zaslepený tím, co chce Obnova, ale přes všechny tyhle jeho stránky se mi zamlouvá.
Doufám, že v druhém díle o něm ještě uslyším.

Styl psaní byl opravdu unikátní, všechny ty myšlenky a přeškrtaný text, bylo to něco jiného, autorka se snaží poukázat, že Juliette sama se bojí na tyto myšlenky jenom pomyslet, proto je text přeškrtnutý. A bylo příjemné, že se autorka snažila o něco jiného.

Sama Juliette působí hodně nestabilně. Její psychika není v to nejlepším stavu a má sklony k sebe nenávisti. Myslím, že by ve slabé chvilce dokázala spáchat i sebevraždu, tak na mě působila alespoň prvním dílu knihy, doufám, že v dalším díle se její sebevědomí trošičku zvedne. A sama se dá trošku dokupy.

O tom, proč je svět jaký je se autorka zmiňuje jenom okrajově a i o samotné Obnově padne jenom pár slov, hlavním tématem co se týče Obnovy je Warner a ten toho taky moc neprozradil, mohla se o tom více rozepsat aby čtenář pochopil, co se s naším světem stalo a jak je teď v novém systému svět veden.

Moje hodnocení: 4/5
30/07/2017
Nějak mě to nechytilo. Celou dobu jsem čekala, že se budou dít nějaké akční věci, ale nakonec to byl naprosto plitký, nic neříkající příběh. Už je to dlouho, co jsem se musela do čtení nějaké knihy tak moc nutit. Strašně jsem se nudila a je mi to strašně líto, protože anotace vypadala tak úžasně. Podle mě z toho autorka mohla vytřískat ntrochu víc. Do dalšího dílu se už pouštět rozhodně nehodlám. Mám z toho prostě takové smíšené pocity.
29/07/2017
Nevím ani proč, ale nějak moc jsem tuhle knížku během čtení hodnotila a méně si užívala příběh. Hrozně mě rušila čísla psaná číslicemi v textu. Dobře, Juliette je teda asi na čísla vysazená, ale zatím to postrádá nějaký hlubší význam. Možná se odkryje v dalších knihách, ale pochybuju. Samotná Juliette mi byla docela sympatická, i když to byla trochu Mary Sue... A Adam. Na něj pořád nemám stálý názor. Během čtení se moje pocity k němu hodně měnily, což bych počítala jako plus, protože mě autorka nechala chvíli tápat.
22/07/2017
Kniha líčí příběh o dívce jménem Juliette. Děj začíná ne příliš tradičně - hlavní hrdinka sedí ve vězení. Sedí za vraždu, za kterou prakticky ani nemůže, protože nevěděla, že může zabít pouhým dotekem. Úmysl vraždy byl totiž úplně jiný, než jak to běžně bývá - chtěla chlapce zachránit.
Jednoho dne Juliette dostane nového a jediného spoluvězně, který je ve skutečnosti najatý voják jménem Adam. Juliette ho zná již od dětství. Dívka ví, že se už nikdy nesmí nikoho dotknout, a proto se zdržuje jakéhokoli tělesného kontaktu.
Jedné noci, když usne se jí Adam dotkne, ale nic se mu nestane.
Adamův velitel Warner ji chce použít pro své účely - má být zbraň.
Začíná její boj s Obnovou, což je něco jako vláda, s novými schopnostmi, ale především také s city, které k Adamovi chová...... Celá recenze
Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi fantastické příběhy, příběhy o hrdinech se zvláštními schopnostmi, akci, napětí a nakonec i trošku romantiky.
10/07/2017
Kniha se četla "jedním dechem". Velice hezky napsáno. Naprosto mě uchvátila a nedám na ni dopustit.
9/09/2016
Maximální spokojenost. Doporučuji.
5/08/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jsem roztříštěná jen za 198 Kč.