Kategorie

Poslední Aristokratka

Autor: Evžen Boček

224 běžná cena 279 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Pavel Dobrovský – BETA
Kód:
ISBN: 978-80-7227-320-1
Rok vydání: září 2012
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 250
Zařazení: české romány humoristické romány

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Aristokratka
3 knihy dohromady za výhodnou cenu 630 Kč

Ušetříte 147

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Glanc - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Frank Kostka je potomek českého šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se v doprovodu manželky Vivien a dcery Marie vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku získává hraběcí rodina i personál: konzervativního kastelána, hypochondrického zahradníka a prostou ženu z lidu, která vaří, uklízí a ráda si cvakne. Společně pak prožívají spoustu veselých příhod.Kniha neobsahuje sex, násilí, vraždy, úchylky ani hluboké myšlenky a její jedinou ambicí je pobavit čtenáře.

Odměny pro recenzenty
21
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Bestseller, který mě nijak zvlášť nezaujal. Čteme si s partnerem a dočetli jsme ji do konce, hlasitě jsme se zasmáli asi dvakrát, ale většina vtipů mi přišla moc šroubovaná, celý ten příběh takový nějak podbízivý, jak nahustit co nejvíc joků na jednu stranu. Ten humbuk kolem prostě nějak nechápu, ale vytrvali jsme a přečetli všechny tři díly, když už jsme je měli. Můj celkový dojem z knihy je: chudák Helenka.
12/10/2017
Kniha, která mě zaujala hlavně pro babičku. Nemá totiž ráda knihy, kde je moc sexu, vražd a podobně a to tato kniha slibovala a opravdu to splnila. Samotné se mi moc líbila. Jde o příjemnou četbu, která je moc vtipná.
Kniha o potomkovi českých šlechticů, který žil v New Yorku a vrací se na české rodinné sídlo.
Jde o krásně čtivou knihu, která mě opravdu bavila, hezky se četla, byla moc příjemná a mohu ji opravdu doporučit.
14/09/2017
Zcela nečekaně výborná kniha plná vtipných vět a glosů. Hodně jsem se u ní nasmála. Nejlepší byly vypsané zápory po štědrém dnu, včetně sprostých slov a výcvik Olina s Laďou, to jsem se musela smát nahlas (i ve vlaku). Postavy v knize jsou pěkně rozmanité a vzájemně se hezky doplňují a vytváří veselý kolorit na Kostce. Hlavní postava a Marie je mi sympatická a určitě si přečtu pokračování jejího barvitého vypravování. Jo a taky se mi líbí, že je kniha napsaná deníkovou formou. Kapitolky se tak rychle a lépe čtou. Určitě doporučuji přečíst.
8/09/2017
Humoristická kniha, která se snaží čtenáře hlavně pobavit a u mě se jí to docela dařilo, i když mi autorův smysl pro humor není zcela vlastní. Dobře tady funguje neobvyklé prostředí starého zámku, do nějž se rodina nastěhuje a na kterém se snaží za každou cenu něco vydělat, což vede ke spoustě vtipných situací. Kniha je vyprávěna z pohledu dcery Marie, které se toto nové uspořádání právě dvakrát nezamlouvá.
4/09/2017
Přijde mi, že Aristokratku lidé buď milují nebo nesnáší a považují za brak. Objektivně myjí odpůrci v něčem platbu a asi to není zrovna umělecký skvost. Na druhou stranu neznám nikoho, kdo pořád potřebuje číst vážné nebo „umělecky dokonalé“ knihy.
Aristokratka je humorná kniha, tečka. A v rámci toho to žánru jsem za sebe nečetla z aktuální české i zahraniční knižní scény nic lepšího. Posuzuji tedy jen podle prostého faktu, humorná knížka mě má rozesmát a pobavit. A u žádné jiné knížky jsem se ve svém životě nesmála tolik, jako u této.
Je ten humor prvoplánový? Asi ano, ale rozhodně to není humor estrádní a i když si nemyslím, že by to bylo něco, co by nečeský čtenář úplně chápal, tak se nemůžu ubránit a vidím v tom trochu stopy suchého anglického humoru. Možná je to t... Celá recenzeím, že je to dost založené na škodolibosti a to, že se vlastně smějete kalamitám a katastrofám, které se postavám stávají na denním pořádku.
Za mě tedy rozhodně doporučuji a myslím, že se jedná i o vhodný dárek pro široké i nečtecí příbuzenstvo. Hlavním nedostatkem této knihy je totiž to, že je krátká a přečtete jí za večer.
2/09/2017
Ačkoli Poslední Aristokratka od Evžena Bočka patří k docela vychvalovaným knihám, mě bohužel vůbec nesedla. Asi mě neoslovil autorův humor a celkově mě čtení vůbec nebavilo. Opět je to jedna z knih, kterou jsem prostě odložila, protože knižní trh je přesycen a nemá cenu trávit čas s něčím, co vás absolutně nezaujme a nebaví. Takže já ji za sebe doporučit nemohu, ale znám plno lidí, kterým se líbila.
31/08/2017
Nedávno jsem v knihovně hledal nějakou knihu, u které bych se prostě jen odreagoval a alespoň jsem tam se zasmál. Paní knihovnice mi doporučila Poslední Aristokratku od Evžena Bočka. Tak jsem se do ní pustil. A mohu říct, že to byla dobrá volba. Přečteno jsem měl za chvilku a určitě jsem se pobavil, takže mé požadavky kniha splnila. Ano, není to žádné duchaplné čtení, ale potěší. Takže já tuto knihu doporučuji.
28/08/2017
Slibované pobavení nabízejí všechny tři díly. Jak už to tak ovšem bývá, první z nich má dozajista navrch. Opravdu zde platí, že jde o oddechové čtení, které lze zvládnout během jediného odpoledne. Snad jen jedna výtka - během čtení mi místy vadilo množství vulgarismů, ne vždy to bylo pro děj nezbytné, ale Deník kastelána je v tomto ohledu ještě koncentrovanější. Otevřený konec ponechává autorovi prostor na další pokračování a pokud vyjde, čtenáře má zajištěné.
1/08/2017
„ Jmenuji se Marie Kostková z Kostky. V rodové historii jsem v pořadí třetí. Marii I. pochovali v roce 1450 do rodinné hrobky, aniž se přesvědčili, že je dostatečně mrtvá. Když o pár let později hrobku otevřeli, seděla na schodech." - Poslední aristokratka, Evžen Boček, str. 9 - Přečetla jsem si prvních pár řádků a věděla jsem, že tu knihu budu milovat. Je vtipná od začátku do konce, vtiskne Vám úsměv do tváře a ten už nezmizí. Nemá žádný složitý děj, je složena z běžných životních, někdy až groteskních situací, které si Marie zaznamenává do svého deníku a sdílí je přes dopisy se svým přítelem Maxem. Zcela právem se kniha stala nejúspěšnější humoristickou knížkou roku 2012. Určitě ji doporučuji k přečtení.
23/07/2017
Poslední aristokratka od Evžena Bočka je už takovou českou humornou klasikou - najdete v ní typický český humor, který by vám měl být blízký. A kdekoli se začtete do příběhu, budete se smát. A lidi na vás budou divně koukat - pak se podívají, co to čtete, a v tu ránu vše pochopí (minimálně ti, co knihu znají). Je plná absurdních situací, které ale autorovi prostě uvěříte. Občas mám pocit, že bych mu uvěřila naprosto vše.
20/07/2017
4
Hodnocení
5/09/2017
14/08/2017
2/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Poslední Aristokratka jen za 224 Kč.