Moc hezky namluvená audiokniha - jak by nemohla být, když z ní zaznívá hlas výborného Miroslava Horníčka a i Karla Heřmánka? Smrt krásných srnců se mi líbí o trochu méně než Jak jsem potkal ryby,...
číst celé
Moc hezky namluvená audiokniha - jak by nemohla být, když z ní zaznívá hlas výborného Miroslava Horníčka a i Karla Heřmánka? Smrt krásných srnců se mi líbí o trochu méně než Jak jsem potkal ryby, přijde mi trochu temnější, je v ní méně rybářských zážitků a vykreslení přírody. Přesto je hodně náladová a zaznívá v ní nezdolný lidský optimismus, schopnost čelit ranám osudu, znovu se zvednout a jít dál - ať už jde o druhou světovou válku, kdy židé přišli o majetek a mnozí o život, nebo o pozdější komunismus, který představoval pro mnoho lidí lákavou ideologii, ale i u nich posléze došlo k vystřízlivění a prozření.. Některé povídky jsou vtipné, některé úsměvné, z jiných mrazí. Rozhodně stojí za přečtení/poslechnutí.
schovat popis
Tragikomické povídky, které mapují život spisovatelovy rodiny od první republiky až do poloviny minulého století, vzbudily hned po svém prvním knižním vydání v roce 1971 mimořádné překvapení a neuvěřitelný zájem čtenářů. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a většina povídek brzy na to zažila i svou filmovou slávu. Citlivě a s něžnou ironií vykreslená postava obchodního cestujícího Leo Poppera, velkého rybáře a fenomenálního mistra v prodeji výrobků té slavné švédské firmy Elektrolux, vyvolala vřelý ohlas a vstoupila již do povědomí většiny z nás. Ve filmových příbězích ztvárnili tohoto slavného tatínka Karel Heřmánek a Vladimír Menšík. Na 2 CD vypráví s neobyčejným šarmem několik autobiograficky laděných povídek právě Karel Heřmánek. Další povídky, doplňující téměř kompletní knižní vydání, načetl již v roce 1976 Miroslav Horníček. Oba vypravěči zachytili každý po svém atmosféru, tragiku i humor nostalgických a dnes již nesmrtelných příběhů Oty Pavla.
Pravidelně k nám do Megaknih chodí známe české osobnosti a povídáme se s nimi o knihách. Pozvání k nám do Knižního zákulisí přijali zajímavé české osobnosti, například Jirka Mádl, Roman Vaněk, Veronika Žilková, Bořek Slezáček, Josef Maršálek, Martina Preissová a mnoho dalších!
K tomuto produktu jste již navrhli maximální počet štítků.
K této knize jste navrhli štítky:
Hodnocení štítků
V tuto chvíli není co ohodnotit.
Klikněte na štítek, který se více hodí k produktu.
Nyní následuje 5x hodnocení štítků ostatních.
Proč nakupovat u nás?
Největší skladové zásobysortiment všeho druhu
Levná dopravadoslova za pár kaček
Spokojení zákazníciznámka kvality
Vyzvednutí kdekolivmísto vybíráte vy
Skvělá zákaznická podporaneváhejte zavolat
Janyschka
spokojený zákazník
Oblíbený obchod, vždy perfektně zabalené a o rychlosti ani nemluvím – vždy mě překvapí SMS, že mi jde balík. Jen tak dál. Děkuji za všechny balíky, už jsem několikrát kupovala. J. H., Jičín.
Eliška
spokojený zákazník
S tímto obchodem jsem velice spokojená! Rychlé doručení, skvělá cena, vždy v balíčku dostanete slevový kód na další nákup plus krásnou samolepku medvídka. Tento obchod velmi doporučuji!
Věra
spokojený zákazník
Hra Kulišák skvělá. Hráli jsme se 4 letými vnuky a na přání toho neobdarovaného jsem objednala tuto detektivní kooperativní hru i jemu. Faktem je, ze kdo je nevinný a podezřelý občas spoluhráči připomínali i mně. Zásilka došla velmi brzy.
Romana B.
spokojený zákazník
Už mám na tomto obchodě skoro závislost. Nic nepotřebuji a stejně skoro vždy něco koupím! Velký výběr všeho možného, dostatečný popis výrobků, dodání bez problémů a dobře zabalené. Chválím!
Chcete se dozvědět, co o nás napsali v knize návštěv další zákazníci?
Moc hezky namluvená audiokniha - jak by nemohla být, když z ní zaznívá hlas výborného Miroslava Horníčka a i Karla Heřmánka? Smrt krásných srnců se mi líbí o trochu méně než Jak jsem potkal ryby, přijde mi trochu temnější, je v ní méně rybářských zážitků a vykreslení přírody. Přesto je hodně náladová a zaznívá v ní nezdolný lidský optimismus, schopnost čelit ranám osudu, znovu se zvednout a jít dál - ať už jde o druhou světovou válku, kdy židé přišli o majetek a mnozí o život, nebo o pozdější komunismus, který představoval pro mnoho lidí lákavou ideologii, ale i u nich posléze došlo k vystřízlivění a prozření.. Některé povídky jsou vtipné, některé úsměvné, z jiných mrazí. Rozhodně stojí za přečtení/poslechnutí.
Prvotně je knížka něco jako rodinná kronika od prvorepublikových prodejních úspěchů, přes útrapy Židů v druhé světové válce, až po utlučení všech ambicí v komunismu. Na druhou stranu silně vzbuzuje emoce; tak jako v názvu se proplétá něco moc krásného s něčím tuze smutným, stejně tak v celém dějí se střídají ladné obrazy přírody s krutou ironií osudu. Jako u všech povídkových knih jsou některé povídky lepší a některé horší.
Neskutečně pěkně a citlivě napsaná knížečka! Jedna z těch ke kterým se vždycky rádi vrátíte, přečtete pár stránek a zavzpomínáte si. Ota Pavel zde vypráví hlavně o svém dětství a o svém fantastickém tatínkovi a jeho výmyslech. Kniha je místy velmi úsměvná a místy tak dojemná až si nedokážu představit, že něčí oko zůstalo suché. Obzvlášť u povídky jejíž název byl zvolen i jako název celé sbírky- Smrt krásných srnců. Doporučuji všemi deseti!!
Kniha vypráví o tatínkových poválečných obchodech. Začne s prodejem mucholapek Bomba – chemik. Udělá s nimi terno, do svých obchodů zapojí také svého syna. Ale jak rychle uspěl, stejně tak rychle o svou slávu přišel. Přicházely mu telegramy typu: Pane Popper. Mouchy nechcípají. Spravujou se! Jděte do prdele s takovým zázrakem! O pár let později tutéž mucholapku začali vyrábět Holanďané jako Sly Killer (zabíječ much) a zaplavili tím Evropu.
Velmi pěkná knížečka, nikterak silná, kterou doporučuji každému, kdo má rád vzpomínání a děj zasazený do válečných let. Autor moc pěkně, něžně a citlivě, a vlastně s velkou láskou vzpomíná na všechny ty lidičky, které se motaly v jeho dětství, které ho provázely po jeho cestě životem. Ale stěžejní postavou je tam autorův tatínek, jež miloval život a hlavně rybaření. Nicméně je to i smutné, jako sám život.
Hlavním hrdinou je sám spisovatel v dětství a mládí. Je zde zapsán celý jeho osud v průběhu války, o tom, jak tatínek „vypálil Němcům rybník“, jak vykrmovali bratry a tatínka, také, jak zůstali s maminkou na všechno sami. Sám autor se tady popisuje celkem barvitě, více se ale věnuje ostatním členům rodiny. Tato knížka byla velice zajímavá, poučná, ale moc smutná. Při jejím čtení mi bylo velice líto všech jejích hrdinů, neboť mi přišel velice reálný a opravdoví.
Smrt krásných srnců je soubor sedmi povídek, které jsou soustředěny především okolo postavy Pavlova tatínka. Pavel je mistrný lidový vypravěč. Jeho povídky mají jednoduchou dějovou osnovu, ale díky jadrnému podání a původu ve skutečnosti jsou velice oblíbené. Dominantní úlohu ve všech povídkách sehrává řeka Berounka, její okolí a Křivoklátsko, tamní příroda, kterou ostatně celá Pavlova rodina tolik milovala.
Smrt krásných srnců jsem četla poprvé ve škole jako povinnou četbu k maturitě a od te a tajné jsem si prala aby pravé tohle byla kniha kterou si vylosuji! Obecně mám moc rada knihy s válečnou tematikou a z teto jsem byla už tenkrát nadšena, od te doby jsem ji četla už mockrát! Kniha má pro mě svoje osobní kouzlo, je dojemná a smutná, zároveň člověku ukazuje jakou měl pan Popr odvahu a touhu plnit si v te zle době svoje sny! Mám moc rada i filmovou podobu s panem Heřmánkem 👍
Opět další knížka čtená v rámci povinné četby k maturitě. Musím říct, že spisovatel Ota Pavel píše s neskutečnou láskou a respektem k rodičům a životu samotnému, jsou to nádherné obrázky z jeho, nejspíš velmi těžkého dětství a hlavně zde vyčnívá hrdinství tatínka, jakožto neohroženého a nebojácného muže, jež se nebojí nasadit svůj život proto, aby jeho drazí synkové přežili a neohlíží se přitom ani na nebezpečí, jež pro Židy představuje nacismus
Skvělá kniha, kterou mnoho z nás zná ve filmové podobě. Knihu jsem četla v rámci maturitní četby a opravdu mě zaujala. Nechyběl v ní humor ani citlivá témata a četla se opravdu sama. Ota Pavel je opravdu skvělý spisovatel. Je to opravdu česká klasika a doporučuji její přečtení jak těm mladším, tak i starším. Dávám pět hvězdiček a kdyby to šlo, dám i více. Určitě jsem ji nedržela v ruce naposledy!!
Skvela knizka. Úplně me nadchla. Židovská rodina si žila docela šťastný život. Ale po predvolani jejich synu do koncentracniho tabora se vsechno zmenilo. Jejich tatinek je chtel pred odjezdem poradne nakrmit masem, aby co nejdele prezili. Mel vsak zakaz loveni ryb, a tak musel zastrelit srnce. To pro nej bylo velice tezke, protoze srnce opravdu moc miloval. Vsem knihu moc doporucuji. Stoji rozhodně za precteni.
Smrt krásných srnců je pěknou knižní tvorbou, jaká z mojí zkušenosti úspěšně poslouží jako zabiják času. Doporučila mi ji jedna z mých tehdejších paních učitelek, a nemohu říct, že mě zklamala. Všichni, koho znám a četli tuto knížku, říkají, že jazyk je dost jednoduchý a s minimem složitých slov, čímž vám autor připravil velmi nenáročné chvíle strávené čtením této knihy. Děj v knížce je docela složitý, obzvlášť pokud jste měli v plánu přečíst knihu jedním dechem, může se tedy stát, že se bude občas číst trochu hůře. Řekl bych, že se vám bude alespoň trochu líbit.
Smrt krásných srnců jsem si vybrala k povinné maturitní četbě a rozhodně toho nelituju. Jako první jsem viděla film, který mě nezaujal tak, jako kniha, ale i přesto byl fajn. Poté jsme knihu rozebírali ve škole a až potom jsem knihu konečně přečetla. I přesto, že jsem věděla, jak kniha dopadne a vlastně jsem znala celý příběh, tak mě kniha bavila a měla jsem ji přečtenou za jeden den. Rozhodně mohu knihu doporučit!
Krásně zpracovaný příběh probíhající od úspěšné první republiky až po úpadek za Protektorátu. Mne vždy připomene nádhernou krajinu okolo Berounky, a donutí se do podívat opět k řece a do restaurace "U Rozvědčíka". Prostá kniha o životě jedné židovské rodiny v průběhu několika let - krásná pocta Leo Popperovi od jeho syna. U nás v rodině je tato kniha skoro až povinností přečíst. Krásná a pravdivá kniha, která vás odzbrojí svou krutou realitou té doby
Velice citlivě psaná kniha povídek Oty Pavla. I přes pohnutou dobu, jsou povídky psány s lehkým humorem a domnívám se, že Ota Pavel patří do zlatého fondu české literatury. Jeho popis situací, lidí a přírody je fascinující a leckde čtenáři i ta slza ukápne... a ve filmu byl skvělý Karel Heřmánek, neumím si tam představit jiného herce...Při dočtení knihy se ve mně mísily různé pocity a dojmy. Především se mi líbilo, jak autor popsal krajinu, kde byl s tatínkem Leem rybařit, už jenom to je zamyšlení hodné uvědomění, že naše země je krásná. Úsměv na tváři mi i vykouzlily situace, do kterých se hlavně tatínek dostával, a jak s humorem a vztyčenou hlavou, je obstál.
Při dočtení knihy se ve mně mísily různé pocity a dojmy. Především se mi líbilo, jak autor popsal krajinu, kde byl s tatínkem Leem rybařit, už jenom to je zamyšlení hodné uvědomění, že naše země je krásná. Úsměv na tváři mi i vykouzlily situace, do kterých se hlavně tatínek dostával, a jak s humorem a vztyčenou hlavou, je obstál. Kniha popisuje i náročné situace, jako odchod do koncentračního tábora, kdy tatínek musel sehnat jídlo pro své syny, ve čtení v těchto částech jsem nacházela velkou naději a velkou ochotu, obětování tatínka Lea udržet svoji rodinu naživu.
Ota Pavel popisuje své vzpomínky z dětství, které se týkají převážně jeho otce. Popprovi se totiž Pavlovi jmenovali před válkou. Po válce se přejmenovali, protože pan Poppr chtěl konečně "zdomácnět" v Čechách. Také však proto, jak sám Ota Pavel píše - že se prostě posral. Místo kapitol nás čekají jakési povídky. Vypráví se v nich o úspěších pana Poppra jako cestovního obchodníka ("cesťáka") u firmy Electrolux, ještě za první republiky, pytláctví během druhé světové války, a podnikatelské krachy z dob poválečných.
Toto byla jediná kniha, kterou jsem četla loni k maturitě. V životě bych nečekala, že zrovna mě se bude líbit autobiografie. Zrovna mě, fanouškovi žánru fantasy. Jeho život byl velice zajímavý a docela i smutný. Jelikož jsem v této době nežila, je zajímavé si o tom alespoň přečíst, jak to chodilo. Jeho tatínka mi bylo líto, opravdu mě to chytlo za srdce, uronila jsem pár slz, občas se i zasmála. Moc krásná kniha.
Knihy s válečnou tématikou nemám moc ráda. Je to pro mě prostě smutné čtení, i když vím, že taková ta doba prostě byla. Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Četla se dobře, to ano, ale můj šálek kávy to není. Autor umí hezky vyprávět a popisovat děj, takže čtenáře vtáhne do děje. Jeho povídka Jak jsem potkal ryby, se mi četla asi nejlépe. Myslím, že i ten, kdo knihu nečetl, si vybaví postavy jako je Prošek a jeho pes Holan, či Leo Popper.
19/04/2021
Kniha návstěv
Ověřené příspěvky jsou tak označené, ostatní jsou neověřené.
Blanka Kadidlová
Ověřený příspěvek
Vše v naprostém pořádku. Palec nahoru.
Eva Bižova
Ověřený příspěvek
Skvělí nákup rychle dodani
Naty
Nakupují zde ráda, cena je vždy příznivá. Obchod je super- doporučuji.
Yana
Děkuji moc za knihu. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat. Ačkoliv jsem kupovala antikvariátovy kousek, vypada stále moc hezky. Nechybi žádné stránky, vse je čitelný, rohy nejsou zničené. Kniha udělala velkou radost. Přítel musí nasbírat 666 bodů pri různých úkolech, aby ji získal jako dárek.
Stanislava
Ověřený příspěvek
Byla jsem naprosto spokojená s objednáním,dodáním a cenou knihy.Doporučuji.
Zuzana Zástěrová
Ověřený příspěvek
Naprosto úžasný, jsme spokojeni i naše vnučka
Iveta Švecová
S Vaším obchodem jsem velice spokojená, zboží super a ceny ještě lepší.
Eva
Ověřený příspěvek
S nákupy jsem velice spokojená. Délka doručení není dlouhá a s cenou jsem též nadmíru spokojená.
Zdena Hocková
Ověřený příspěvek
Naprostá spokojenost . Rychlé jednání, vše v pořádku.
Jirka
S obchodem naprostá spokojenost, rychlost, spolehlivost
Michal Bujňák
Spokojenost s nákupem za super cenu. Dávam palec nahoru
Olga
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem velice spokojená najdi vše co potřebuji a dodání je taky rychlé...
Anna
Ověřený příspěvek
Nakupuju a jsem velmi spokojená ,cena je vždy příznivá a zboží odpovídá ,teď jsem koupila příruční trezor a je super,ostatním obchod doporučuji
Mirka
Objednávka byla rychle vyřízená, byla jsem velmi spokojená .
Ladka Sarkanyova
Velmi krátké dodání objednávky
Jana Kosová
Ověřený příspěvek
Perfektní komunikace a rychlé dodání. Kniha je perfektní
Jiřina
Ověřený příspěvek
NAPROSTÁ SPOKOJENOST, RYCHLÉ DODÁNÍ, PROSTĚ SUPER
Marcela Zuvačová
Ověřený příspěvek
jsem spokojená kniha je levná a přišla velmi rychle
Ladislava
Objednávka v pořádku,super komunikace,doporučuji
Vali
Ověřený příspěvek
Maximální spokojenost. Doporučuji.
Jitka
Ověřený příspěvek
S každým nákupem jsem spokojena. A jsem ráda, že to můžu vyzvednout v Zásilkovně.
Karel baroch
Kniha mně byla doručena brzy a ještě jsem dostal dárek. Děkuji. Velká spokojenost.
Hana
Velmi dobrá komunikace, rychlé a bezproblémové vyřízení, nízké ceny, dobrá kvalita.
Ivana
Ověřený příspěvek
S batohem na notebook jsme velmi spokojeni. Je přesně podle našich představ.
Tomáš Chalánek
Ověřený příspěvek
Jsem plně spokojený. Co napsat více?
Renata
Vzdy jsem byla velmi spokojená
Karel
Ověřený příspěvek
Reakce obchodu byla velmi rychlá a jsem s prodejem velmi spokojen.
Pavel Kocybala
Velká spokojenost, rychlé dodání,mohu jen doporučit.
Jana Hrbková
Vše kolem objednávky bylo v pořádku. Fólie jsou pevné, kvalitní
Stefan kubobcik
Vše v naprostém pořádku zboží dorazilo rychlé můžu jen l DOPORUČIT velká spokojenost
Blanka Frčková
S knihami od vás jsem velmi spokojená
Lenka Šichová
Ověřený příspěvek
Nedávno jsem zakoupila ošatky na pečení chleba, velká spokojenost. Rychlé objednání a dodání.
Lenka Jůzová
Rychlé dodání, vše v pořádku. Spokojenost
Viktor Kozánek
Produkt je skvělý. Komunikace s obchodem perfektní!
Marcela Legemzova
Nakup vzdy super diky
Alena Smržová
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem spokojená,zásilky přijdou brzy a v pořádku. Přehledné stránky.
Urbánková Kamila
Rychlost dodání, hezké zboží.
Zdeňka
Jsem moc spokojená. Všechno je super.
beneš Jaroslav
Ověřený příspěvek
Jsem spokojený ! Komunikace i dodávky zboží fungují na jedničku !
Ludmila
Nákup proběhl bez problémů, vše v pořádku, obchod doporučuji.
Miroslava Prokešová
Ověřený příspěvek
Byla jsem překvapena, Megaknihách mohu nakoupit i jiné zboží než knihy. V mém případě Arnikovou mast. Cena nejlepší na trhu, zaslání v naprostém pořádku. Děkuji a obchod vřele doporučuji.
Květuše
Nakoupila jsem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Doporučuji.
Jaroslava
Nakupuji po několikáté a vždy jsem velmi spokojená
Jana Holikova
Ověřený příspěvek
Velmi ráda zde nakupují. Všem vřele doporucuji
Miroslav Kuchař
Ověřený příspěvek
Dobrý den ,jsem moc spokojeny
,vždy všechno bez problémů,za mě 1
Marie
Ověřený příspěvek
Objednávám často a jsem opravdu velmi spokojená.
Jiří Sommer
Vše v naprostém pořádku, přehledné stránky, výborná komunikace, diky za obchod
Hana Sulovska
Ověřený příspěvek
Objednávala jsem už vícekrát a jsem velmi spokojená.
Rychlé vyřízení bez problémů, dobrá práce
diky
Jana
Ověřený příspěvek
Rychlost vyřízení objednávky a kvalita zboží.
Jsem spokojena.
Mohu doporučit.
Dita Vašíková
Ověřený příspěvek
Opravdu veliká spokojenost. Mohu jen doporučit
Využijte výhodné poštovné 49 Kč
Alkohol mohou nakupovat pouze osoby starší 18 let.
Jako u všech povídkových knih jsou některé povídky lepší a některé horší.
Tato knížka byla velice zajímavá, poučná, ale moc smutná. Při jejím čtení mi bylo velice líto všech jejích hrdinů, neboť mi přišel velice reálný a opravdoví.
Rozhodně mohu knihu doporučit!
Prostá kniha o životě jedné židovské rodiny v průběhu několika let - krásná pocta Leo Popperovi od jeho syna.
U nás v rodině je tato kniha skoro až povinností přečíst. Krásná a pravdivá kniha, která vás odzbrojí svou krutou realitou té doby