Kategorie

Vyšetřování ztráty třídní knihy

138 běžná cena 158 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: SUPRAPHON
Kód:
Jazyk: Čeština

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Cimrman jako pedagog byl požádán, aby zpracoval do Kapesní učebnice c. k. poddůstojnického sboru heslo Země česká. V té době znal Čechy jen z mapy rakousko-uherského mocnářství v měřítku 1:500 000. Napsal: Zemi českou co do jejího povrchu lze charakterizovati jako hory, doly, černý les. Mezi Sušicí a Pískem je poušť. Severně od města Kouřim táhnou se rozsáhlé tabákové plantáže až ke kuřácké metropoli Šluknov. Zkamenělé výměšky vyhynulých mamutů dolují pilní Čechové v okolí Veltrus. Za zmínku stojí též okultistické doupě Duchcov a letovisko jihočeských zbohatlíků Prachatice. Léčbou štítné žlázy jsou známy lázně Volary. Český ráj je krajem nudistů. Zdejší adamité a evité chodí zde, jak je Pánbůh stvořil, oděni jen tu a tam, nedbajíce církevních pohrůžek z Mnichova Hradiště. Své centrum, památný to hrad, pojmenovali si nudisté českým názvem pro krásnou ženu: Kost. Zůstává dodnes tajemstvím, zda Jára Cimrman přispěl takto do příručky z pouhé neznalosti, či zda byl veden úmyslem rozložit poddůstojnický sbor a znemožnit mu případné operace na českém území.
Odměny pro recenzenty
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Musím se přiznat, že jsem knihu četla několikrát, ale moc jsem z ní neměla a ani mě nikterak zvlášť neuchvátila. Ale poslechnout si ji, to byl tedy opravdu zážitek! Měla jsem z toho obrovský zážitek a salvy smíchu jsem prostě jen tak nemohla zadržet, a to jsem příběh už dávno znala! Z celého srdce a všemi deseti doporučuji. Někdy se vykytuje i v povinné četbě k maturitě, tak by člověk neměl zaváhat a poslechnout si.
14/09/2017
Četla jsem, viděla jsem v divadle, mnohokrát jsem poslouchala z LP a CD a musím říci, že poslech je rozhodně lepší než četba. Opět neotřelý a geniální cimrmanovský humor, člověk se směje i když hru poslouchá kdo ví po kolikáté! Některé hlášky jsou prostě nesmrtelné, např.:""Debil-blbeček, debil - blbeček, debil - blbeček ... akorát támhle vzadu, to je snad jediná výjimka, sedí dva blbečci vedle sebe!" Prostě super!
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 13% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Vyšetřování ztráty třídní knihy jen za 138 Kč.