Kategorie

Láska podle Shakespeara

351 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: GRADA Publishing, a.s.
Kód:
ISBN: 978-80-247-5852-7
Rok vydání: duben 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 464

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 697 Kč

Ušetříte 101

do kosiku

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
I když se jedná o takového malého knižního tlouštíka, jelikož má kniha něco málo přes 400 stran, není důvod k panice. V knize je použitý velice příjemný font se skvělým řádkováním, navíc autorka píše opravdu čtivě. V knize není pouze romantika, jedná se o příběh, kde se čtenář také s chutí zasměje, nebo se naopak bude lehce obávat o další osud hlavních protagonistů.
Já osobně jsem knihu četla se zasněným úsměvem na tváři. Chvílemi se jedná o příběh, který by se mohl klidně stát, aby byl vzápětí lehce naivní, ovšem i tak si myslím, že to není nic proti ničemu a já jsem byla nadšená.
3/10/2017
Kniha se mi četla dobře, přestože přece jen už neoplývám tou sladkou naivitou mládí, takže mám malinko jiný pohled na věc. Ale myslím, že to můj zážitek ze čtení nijak podstatně neovlivnilo. Je to příjemná oddechovka, plná romantiky, dychtivosti mládí, lásky. Romantické duše si četbu rozhodně užijí se vším všudy.

Příběh je psaný z pohledu Aubrey v první osobě, pouze několik kapitol ke konci je podáno z pohledu muže - Daniela. V knize nechybí vtipné situace, Aubrey sice je díky svému mládí trochu naivní, ale není to hloupá, vzdychající pipinka, takže není nouze o nadsázku a rozhodně se i zasmějete.

Kniha je poměrně silná, má přes 400 stran, ale protože řádkování je široké, nemusí se počtu stran nikdo obávat. Příběh se čte opravdu lehce a rychle.

... Celá recenzeProblém mám ovšem s paní překladatelkou. Aniž bych hledala, kdo knihu přeložil, bylo mi jasné, že jde o stejný překlad, jako o knihy Elegantní hřích. A sice mi k poznání, bohužel, dopomohl výběr slov. Paní překladatelka si zjevně oblíbila dvě slova, kterých používá velmi hojně. Naštěstí pro mne v této knize se jich vyskytovalo přece jen méně než v Elegantním hříchu, kde jich bylo jak naseto a opravdu mě to hodně iritovalo. A sice jde o slova kurevsky/kurevský. To opravdu nemá člověk, který překládá, trošku rozmanitější slovní zásobu, byť jde o vulgarismy? Musím říct, že přestože jich v této knize tolik nebylo, jako v té předešlé, kterou jsem četla, dojem ze čtení mi to částečně otrávilo.

le dost kritiky, nyní bych chtěla vypíchnout jedno velké plus. Kniha je úžasně graficky zpracovaná. Má nádhernou obálku, díky které bude ozdobou každé knihovny a je i uvnitř krásně propracovaná. Každá kapitola začíná úryvkem z některého z děl Williama Shakespeara. Takže grafická stránka knihy mě opravdu nadchla a autor si zaslouží velkou pochvalu.

Knihu určitě můžu doporučit jako oddechové čtení všem romanticky založeným duším.
15/09/2017
Láska podle Shakespeara je skvělá oddychová knížka. I když se zdá poměrně tlustá, je tak čtivá, že se dá přečíst za chvilku. Hodně se mi líbilo množství Shakespearových citátů a myslím, že autorce muselo dát spoustu práce je vyhledat a zasadit do děje. Také jsem byla vcelku překvapená, že se člověk u knížky i přes vysoký počet stránek ani chviličku nenudil. Autorka dokázala zakázanou lásku mezi studentkou a asistentem profesora popsat velice poutavě. Knížku bych ale doporučila spíše dívkám.
4/09/2017
První jsem si myslela, co na těch skoro 500-ti stránkách bude, protože anotace byla vcelku jednoduchá.
Ale hned po dočtení první kapitoly jsem věděla, že se určitě nebudu nudit. Byl zde poutavý děj, autorka měla super styl psaní, Aubrey mi byla symatická, Daniel později taky.
Kniha mě bavila, byla to super oddychovka. Měla jsem ji přečtenou poměrně rychle, krásně se četla.
Také mě zaujaly úryvky z Shakespearových děl, které byly na začátku každé kapitoly.
Doporučuji. :)
10/08/2017
Nechci prozradit nic, co by mohlo být důležité pro vaši četbu a já bych vám tím zkazila požitek ze čtení. Proto vám nebudu nic psát k ději, ale dám vám informaci, že kapitoly v knize byly kratšího rázu, před každou kapitolou byl úryvek ze Shakespearových děl, který svým způsobem uvozoval, co bude v následující kapitole probíhat. Je ovšem pravda, že ne všechny úryvky jsem pochopila. :-)
Protože: "Vše lana mého srdce zpuchřela
a shořela a všechny provazy,
jenž napínají plachty života,
se za nitku a vlásek ztenčily." - Král Jan, jednání páté, scéna sedmá -
Například tyto verše na začátku kapitoly mi neprozradily nic, ale jiné, ty pobral můj mozek perfektně.

Opravdu se mi Láska podle Shakespeara líbi... Celá recenzela. Pro mě to byla ta správná romantická kniha, protože jsem zde našla všechno, co jsem očekávala. A tím, že autorka to dokázala napsat svižně, vtipně, jsem nadšená a hned jsem se začetla do druhého dílu a věřím, že bude nejméně tak dobrý jako předchozí.

Konec řečí, raději se pusťte do čtení, protože to opravdu stojí za to. Doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku, to je jasné. Ale taky těm, kteří jsou něčím zklamaní, protože tahle kniha vás nakopne a určitě zlepší náladu, minimálně o 70 %. :-)
Jo a kdybyste to chtěli černé na bílém, tak dávám knize maximální počet bodů. :-))
8/08/2017
Láska podle Shakespeara je velmi milá a čtivá knížka, jejíž hlavní náplň – zakázaná láska – je velmi atraktivní pro čtenářky každého věku. Autorka všechno navíc krásně propojila s díly Williama Shakespeara, kterými se navíc celou dobu hlavní hrdinové ve školním prostředí zabývali, a celkově tak příběh působil velmi kouzelně. U každé kapitoly na čtenáře čeká velmi výstižný citát z jednotlivých Shakespearových děl a člověk tak má hned chuť, se do těchto romanticko-tragických klasik pustit.

Děj se vyvíjel velmi pozvolna, takže než se v knize vůbec něco začalo dít, tak byl vlastně konec, což čtenáře přímo vybízí k tomu, aby okamžitě zatoužil po dalším dílu. S Andrey jsme prožívali jednotlivé dny a ze začátku jsme všechno viděli jen z jejího pohledu. Byla to sympatická hla... Celá recenzevní hrdinka, která ovšem někdy dokázala pěkně překvapit. Na druhou stranu David byl větší oříšek. Od prvního setkání byl velmi těžko zařaditelný, jelikož se choval velmi divně – chvíli byl normální a z toho se uzavřel do sebe a nenechal nikoho proniknout skrze svou ulitu - . Oba ale celkově tvořili příjemnou dvojici hrdinů.

Tato romantická kniha ze studentského prostředí mě velmi mile překvapila. Byla psána velmi čtivou formou a tím, že ke konci autorka užila i vyprávění z pohledu Davida jsem se mohli dostat do hlavy i mužskému hrdinovu a vše jsme tak mohli vidět i z jeho perspektivy.
Velké plus pro mě byl literární podtext celého díla, který se věnoval Shakespearovi – mám velmi ráda anglickou literaturu a tím se mi autorky naprosto trefila do vkusu - !
Kniha skončila opravdu velmi otevřeně, takže se už nemůžu dočkat dalšího dílu o Danielovi a Aubrey. 
8/08/2017
Ideální kniha pro milovníky Shakespeara a romantiky. Celý příběh je totiž protkaný citáty od tohoto skvělého klasika. Navíc se mi líbilo vyprávění o lásce mezi studentkou a asistentem na vysoké škole. Moc jsem jim fandila, aby se jim vše podařilo utajit. Jednoduše napsáno, dobře se čte, poměrně velká písmenka a text rozložen tak, že ho na jedné stránce není příliš, takže i když se kniha jeví jako rozsáhlejší, je to vlastně taková jednohubka, kterou budete mít rychle přečtenou.
31/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 12% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Láska podle Shakespeara jen za 351 Kč.