Kategorie

Nebe je všude

Autor: Jandy Nelson

232 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Počet stran: 320
Zařazení: publikace pro mládež americké romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Dosud žila spokojeně ve stínu své báječné sestry, ale teď je Bailey mrtvá a Lennie je tu najednou sama. Jako by někdo vypnul nebe. A navíc se zamiluje – poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Jeden jí pomáhá vymanit se ze smutku, druhý ji do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu?
Odměny pro recenzenty
7
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Velmi křehký a dojemný příběh o dospívající dívce jménem Lennon, které nedávno umřela sestra... :( Autorka umí do knihy dát neskutečně moc citu... tak, že opravdu dokážete vcítit do hlavní hrdinky... V příběhu se dozvídáte o tom, jak se se sestřinou smrtí snaží vypořádat a přitom žít prostě dál. Do toho se v jejím životě objeví nový kluk, který s ní sdílí stejnou vášeň k hudbě. Tahle knížka se mi opravdu zalíbila a dojala mě. Příběh byl čtivý a stále se v něm něco dělo, takže jsem se vůbec nenudila. Už se těším na autorčinu další knihu: Dám ti slunce. :)
18/10/2017
Moc hezký příběh, o tom že láska se neptá kdy, prostě přijde i když to nečekáš, i když o ni nestojíš. Krásně zpracované, autorka píše opravdu hezky. Lennie mi byla moc sympatická už svým knihomolstvím, ale hlavně svou hudební stránkou a co víc, že popisuje, píše a snaží se vypsat ze všech svých pocitů.
Kniha je krásná. Jen mi tak trošku nelichotí obálka knihy, mohla by být hezčí a víc vystihovat příběh.
22/09/2017
Hlavní hrdinkou této krásné modré knihy je Lennie - sedmnáctiletá knihomolka a klarinetistka které umřela starší sestra a žije s babičkou a strýčkem. Lennie se zamiluje - v té nejnevhodnější a smutkem protkané chvíli - do dvou kluků současně. Kromě pěkné obálky má kniha i zajímavou zápletku. Je hezky zpracovaná i uvnitř - je proložená Lenniynými zápisky a vzkazy pro sestru. Jen mi vadil styl textu těch zápisků a ze začátku jsem musela hodně přemýšlet, které písmenko je které. Ale i tak jsem se docela rychle začetla, ale příběh působil docela depresivně. Konec se mi líbil a nakonec i celá kniha.
14/08/2017
Úžasná kniha kterou jsem přečetla ve vlaku aniž bych si to uvědomila. Cestování navždy. Občas mě štval charakter hlavní hrdinky, ale s tím se šlo vyrovnat. Bavil mě příběh i vzpomínky na její sestru, akorát texty, které Lennie napsala (jsou před každou kapitolu) šly stěží přečíst. Takové malé mínus, ale jsem schopna to knize odpustit. V některých situacích mi přišla kniha jako klišé, ale co už. Doporučuji.
8/08/2017
Podle mne je to určitě příběh k zamyšlení. Knihu byl shrnula do rčení, važ si toho, co máš, nemusí to být napořád.
Každopádně, z druhé strany, trochu negativní, po přečtení mám pocit, že celý příběh se odehrál v jednom dni, nevím spoustu věcí, které byly v příběhu nastíněny a zajímá mne, jak to dopadne. Například s mámou, s klarinetem, s láskou, s Tobym a celkově s Lennie.
Je to pro mne trochu neukončený děj, ale proč mít happyend? :) Proč vědět, že to tak skončí? Teď aspoň si můžu myslet, že je to tak a tak a nikdo mi to nevyvrátí.

Ovšem, velké negativum - kapitoly byly prokládány texty, které Lennie psala, např. na papír od žvýkačky, na kelímek, do knihy atd. a když jsem tuto knihu četla v elektronické podobě, nedaly se přečíst ve čtečce. Trochu mi to kaz... Celá recenzeilo to romantické povídání, jelikož ty texty měly obsahovat rozhovory a vzkazy mezi Baily a Lennie.
I tak tuto vadu na kráse jsem přešla a nakonec si knížku částečně užila.

Není to kniha, ke které bych se vracela, ale přečtení určitě nelituji a pokud se Vám dostane do ruky, užijte si milý, romantický, místy smutný příběh jedné sympatické holky jménem Lennie.
1/08/2017
Hlavní hrdinka byla místy velmi otravná a její smutek byl dle mého názoru trochu přitažený za vlasy. Musím se vám všem přiznat, že v Dám ti slunce autorka zaválela mnohem víc než v Nebe je všude. Myslím, že do Nebe je všude zapojila z velké části "jenom" čistou fantazii a do Dám ti slunce dala hlavně z velké části obrovský kus sebe sama, za což já body sthývat nehodlám, tohle rozhodnutí je čistě na autorce a já nemám právo ji za to soudit.
11/07/2017
Kniha mě vůbec neokouzlila. Raději se zdržím a nebudu srovnávat s Dám ti slunce, jelikož potom bych musela být v hodnocení mnohem tvrdší. Už od samotného začátku jsem si byla jistá koncem. Neobjevilo se nic, co by mě překvapilo nebo šokovalo. Hlavní hrdinka to se smutkem až přeháněla, v prvních několika kapitolách se to dá pochopit, ale na konci mi to už začínalo být dost nepříjemné a přitažené za vlasy.
Jedna z mála věcí, která se mi na knize líbila, byly básničky, jenomže i tohle musí mít své ale, které v tomhle případě představuje špatně čitelné písmo.
9/07/2017
1
Hodnocení
30/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Nebe je všude jen za 232 Kč.