Kategorie

Pýcha a předsudek

Autor: Jane Austen

117 běžná cena 149 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Leda
Kód:
ISBN: 978-80-7335-394-0
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 400
Zařazení: anglické romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Není pochyb o tom, že hrdinkou románu Pýcha a předsudek, Lízinkou, je sama Jane Austenová (1775–1817). Přestože prožila tak typicky nekonfliktní život (nikdy se neprovdala a jediné nabídnutí k sňatku prý během hodiny odmítla), neodráží se v jejím díle žádná osudová hořkost. Zdá se, že se ze své pozice dcery bez věna, a tudíž dívky bez zvláštních šancí na lepší sňatek, spíš nesmírně bavila – asi jako člověk, který v divadle sleduje zábavnou komedii. Přidáním ironického podtextu posunula románovou tvorbu ze sfér naivního realismu o několik generací dopředu. Víc než půldruhého století je doba, která dovedla pohltit stovky literárních děl, jimž se při zrodu prorokovala nesmrtelnost; a byla to díla s daleko efektnějšími a vzrušivějšími náměty než Pýcha a předsudek. Jemné kouzlo Jane Austenové má svůj stálý vděčný okruh čtenářů a každá nová generace autorčin odkaz objevuje po svém, v nových barevných odstínech a v novém lesku.
Odměny pro recenzenty
9
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Krásná klasika od Jane Austen - famózní autorky anglické literatury devatenáctého století, ke které se opakovaně ráda vracím. Obecně mám ráda tuto dobu a autorka skvěle popisuje jak společnost, tak charaktery jednotlivých postav. Vtáhne čtenáře (vlastně spíše čtenářku) do děje a ta má pocit, jako by sama celý příběh prožívala. Domnívám se, že toto dílo nikdy nezestárne a nikdy neomrzí, proto vřele doporučuji.
26/09/2017
Miluju příběh Darcyho a Elizabeth, myslím že není hezčího příběhu než právě tohoto. Ukazuje nám jak se člověk schovává za povýšenou slupku, jak se může holka může chovat na tehdejší poměry normálně a porušovat tamější předpoklady CO JE NORMÁLNÍ a běžné.
Mám založené stránky od kterých si knížku běžně čtu před spaním jako jednohubku, jako je úsek od Darcyho dopisu, jako je posledních pár kapitol. Prostě je to srdcovka.
22/09/2017
Nejznámější kniha Jane Austenové a kniha, která se objevuje ve všech žebříčcích nejlepších knih vůbec. Oprávněně.
Příběh okouzlující Elizabeth a zamyšleného pana Darcyho dostane každou dívku, i tu, která tvrdí, že v sobě nemá ani špetku romantické duše. Je to knížka, ke které se budete opakovaně, jednou za pár let (i méně) vracet. Musím říct, že se snad jedná o mou nejoblíbenější knihu vůbec. Nádherný příběh plný romantiky... Komu by se díky němu nezatetelilo srdce?
7/09/2017
Jedna z nejkrásnějších knih a nejkrásnějších příběhů. Zapomeňte na moderní příběhy o lásce, sáhněte po klasice, která se nikdy neokouká. Elizabeth je úchvatně vykreslená postava, na které si všechno zamilujete. Stejně tak na "nabručeném" panu Darcym, který je dodnes idolem leckterých mladých i starších romantických ženských duší. Příběh o tom, jak se poměrně "vzpurná", emancipovaná a chytrá žena zamiluje, je zkrátka zábava číst.
3/09/2017
Překrásná klasika, která je tím pravým pro všechny romantické duše. Příběh o lásce, které nejprve stojí v cestě pýcha je první zamilovanou kterou jsem četla vůbec. Pan Darcy dal zcela jiný pohled na jiné hrdiny, a také byl mnohým vzorem. Vzbiklo nespočet adaptací na tento krásný příběh plný venkova, historie, pýchy a lásky. Jane Austen vytvořila bezesporu jedno z nejvýznamnějších literárních děl vůbec. Nmůžu jinak než doporučit.
23/08/2017
Jane Austen a její klasika ve formě Pýchy a předsudku. Díky tomuto dílu znají čtenářky na celém světě pana Darcyho, jehož jméno je jakýmsi symbolem dokonalého muže, kterého chceme každá z nás někde potkat. Romantický příběh z minulé doby byl úžasný. Lizzi a pan Darcy tvořili tvrdohlavou dvojici, která si rozhodně nic neulehčovala. Své city držel každý hluboko v sobě a chtělo hodně času než si oba uvědomili, co vlastně cítí. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.
20/08/2017
Pýcha a předsudek, to je jedno z nejkrásnějších děl anglické literatury devatenáctého století. Vystupuje v ní poměrně dost silná a emancipovaná žena, což pro nás není nic zvláštního, ale pro společnost 19. století? Kde muž doslova ženu vlastnil, mohl ji bít a zodpovídal za ni všude, kam se hnula? Umím si představit, jaký poprask autorka mohla způsobit. Možná proto je toto dílo tak revoluční a tak uznávané.
Kniha se čte velice dobře, většina žen knihu přečte jedním dechem a do rukou ji vezmou ještě asi tak dvakrát, třikrát ...
15/08/2017
Další z klasických románů, který byste si neměli nechat ujít. Odehrává se na anglickém venkově na přelomu 18. a 19. století a největším přínosem z mého pohledu je autorčin ironický podtext, který je propleten jejím celým vyprávění. Já mám navíc styl vyprávění Jane Austenové obecně moc ráda, takže mě ani nemohl zklamat. A nezklamal. Věřte, že i vy se do pana Darcyho zamilujete. Neváhejte a pusťte se do čtení.
31/07/2017
Autorka nám přestavuje mnoho postav, bohatých, chudých, duchapřítomný i hloupých. V dané době bylo zamilovat se přepychem. Majetný džentlmen si přece nemůže vzít dámu pod svou úroveň. Mohl však o tom snít a některému se to možná i splnilo. V dílech Jane Austenové je to však možné, ba přímo žádoucí. Objevují se zde vtipné komentáře a postřehy, ale i jejich pravý opak - vážné situace plné hlubokých úvah. S Elizabeth prožijete všechny její pocity. Budete se stydět, až vám zčervenají líce a srdce se vám bude třepetat v hrudi, když se objeví v textu jméno Darcy. Velmi mě potěšil styl vyprávění té doby. Romantické Anglie a vybrané způsoby. Román Pýcha a předsudek se nedá srovnat s žádným románem z naší doby. Autoři se snaží zasadit svá díla do regentské Anglie. Jejich snaha je ovšem m... Celá recenzearná. Nežili takový život, nectili si stejné hodnoty. Proto si to mohou jen představovat. V dnešní realitě je polibek samozřejmostí a nepřikládá se mu velký význam. Nevážíme si nikoho a nad slovy, které vypustíme z úst, ani pořádně neuvažujeme. Jedinou radostí lidí té doby byly večírky, tanec, karty či posezení u čaje. Lidé byli ale i tehdy povrchní a člověk se měřil podle stavu svého ročního příjmu či věna.
30/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Pýcha a předsudek jen za 117 Kč.