Kategorie

Profil uživatele Kasana
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
322
Recenzí
První jiný autor z této řady, než co jsem četla. Doteď to bylo samé Japonsko, Řád německých císařů a kupodivu to všechno psal jeden a ten samý člověk. Já nevím, měla jsem strach z nového autora, protože bude dost pravděpodobné, že půjde o stejný problém: složité čtení textu.
Tenhle autor má štěstí, že piráti je něco, co Evropan zná a mnoho slovíček si vzadu nemusí vyhledávat. Ale není zas tak moc dobrý. Je asi dobře, že jsem neměla vysoké očekávání.
31/08/2017
Dobrý den, pane autore, jsem tu zase, abych zkritizovala další vaši knihu. Protože ... ano, je tu něco, co je lepší znovu předělat. Třeba styl psaní. Normální člověk, kterému téma nic moc neříká a chce se o tom dozvědět víc, mu tato kniha bude připadat nečitelná, plná výrazů z čínštiny, které nezná. A není zrovna příjemné zastavit ve čtení a vyhledat si to ve slovníku vzadu. Kdyby to bylo přímo v textu, bylo by to daleko lepší.
31/08/2017
Bitvu znám dobře jenom z knih "Křižáci" od polského autora, kterého umím vyslovit, ale ne už tak dobře napsat. A tady pana autora znám moc dobře, většinu jeho knih o válečnictví z Japonska mám doma a na jeho styl jsem si už zvykla.
Na rozdíl od většiny jeho knih je tato podle mě nejzajímavější. A teď nemyslím téma, ale styl jeho psaní. Není takové urovnané, jako kdyby ho musel vícekrát opravovat a prodlužovat, ale je více akčnější a neuhlazenější. Ale mám raději jiné jeho knihy.
31/08/2017
Autora moc dobře poznávám, napsal mnoho knih o samurajích, nindžů a podobně. Jako studentka japanologie jsem mnoho z nich četla a polovina knih o historii Japonska je od něho. Styl autora je mi známý, téma Řádu německých rytířů mi už tak známý ale není.
No, neměla jsem od knih příliš vysoké očekávání, a to se mi taky vyplatilo. Většina obrázků je černobílá, ale to by mi nevadilo. Někdy je autor až příliš stručný a někdy až moc podrobný. Pane, prosím, zmírněte.
31/08/2017
Zas tak úžasná kniha to není, aspoň podle mě. Přijde mi, že mnoho věcí se dozvíte všude jinde. Jako ano, má hezké obrázky a fotografie, kniha se čte dost dobře a jednoduše na to, že jde o docela komplikované téma. Ale za ty peníze mi to asi nestojí. Možná bych si ji půjčila jenom znova v knihovny. Musela bych hodně uvažovat o tom, zda bych ji někomu koupila; mnoho lidí v rodině toho ví víc o Řecku, než já, která historii studuje.
31/08/2017
Je vtipné, že tu popisují Temné dějiny. Mě samotné nepřišlo, že jde o něco nového, mnoho informací jsem se dozvěděla sama, bez této knihy, v úplně jiných publikací nebo od učitelů ve škole. A teď nemám ani tak na mysli vysokou, jako spíše střední, ale i na základce nám toho vysvětlili docela dost na to, abych knihu po několika stránkách mohla odložit. Nepřijde mi ničím výjimečná, ale menším by se mohla líbit.
31/08/2017
Knihu jsem si musela povinně půjčit v minulém semestru na zkoušku z dějin Starověku. Nešlo ani tak o dějiny, na to jsem si musela půjčit mnoho jiných knih, jako spíše o pojmy, zvláště pak z starověkého Říma; ani netušíte, jaké pojmy jsme se na zkoušku museli naučit.
Že je kniha kvalitní dokazuje už jenom to, že tuto knihu nám doporučili samotní doktoři, kteří nás v tomto předmětu učili. Rozhodně ji všem, co studují Historii, doporučuji.
31/08/2017
Jako žákyně základní školy jsem tyto knihy měla velmi ráda: byly poutavé, plné obrázků a zajímavostí. Osobně žádnou doma nemám, ale hodně jsem si je půjčovala v knihovně a četla si je mezi školou a kroužkama, nebo jen tak doma, o přestávce, ... bylo toho spousta.
Knih z této série bylo mnoho: o Egyptě, pirátech, rytířích, Řecku, Římu ... prakticky byly jedním z důvodů, proč jsem se do historie tak zamilovala.
31/08/2017
"Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války" rozhodně není moje oblíbená kniha. Ani jsem ji nedočetla, teda, nedočetla jsem všechny díly. Jednoduše proto, že je jich moc, nemám tolik času a taky proto, že se mi dílo prostě nelíbí.
Hlavní důvod je přesto jednoduchý, nedokážeme nikdo říct, co je postava Švejka zač, zda opravdový blbec, co na hlavu potřebuje papíry, anebo génius. A to se nikdo nedozví ani po přečtení všech dílů!
31/08/2017
"Labyrint světa a ráj srdce" má obecně jeden velký problém: pro normálního člověka bude opravdu těžké něco takového přečíst díky starší verzi češtiny. I námět knihy je pro nás velmi zastaralý a nebudete tomu příliš rozumět.
Děj ale špatný není, hlavnímu hrdinovi je ukazován svět v daleko lepším světě, než ve skutečnosti je, plný lží a všechno špatné je schováno pod růžovými brýlemi. Ale hádám, že nebýt školy, tak knihu nikdy nečtu.
31/08/2017