Kategorie

Profil uživatele ili.90
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
259
Recenzí
Hmmm, no naprosto typický erotický román :D nemůžu si pomoct, ale všechna tato díla s erotickým podtextem jsou všechny na jedno brdo! V anotaci je napsáno: „pohádka plna strhujícího sexu začíná“ a já mohu potvrdit, že je to pravda pravdoucí, bohužel.. nebo bohužel pro mě? :D... Je tam seznámení, sex, sex, sex a dobrý konec. Nejasně tam bylo naznačeno něco o minulosti, ale já holka zvědavá se nedovím ani to. Mě to prostě nebavilo. Škoda.
13/10/2017
Tuhle knížku jsem dostala se spoustou dalších k Vánocům od sestry.. Ze začátku jsem četla pomalu, měla jsem okamžiky, kdy jsem se do knihy musela nutit, ale nakonec mě děj strhl a bylo to čtení rychlé a zběsilé. Konec byl zajímavý a vyhlížela jsem další díl. Nevím proč, vím že jsem z ní byla nadšená. Zřejmě mohla být napsaná lépe. Rozhodně ale doporučuji :) mimoto má i obálku, která láká sama o sobě :D
13/10/2017
Na to, že běžně vůbec nečtu knihy českých autorů, tak tuto autorku fakt miluju... Musím ji pochválit i v tomto případě.. Další zábavná a vtipná knížka, přesně jako všechny autorčiny knihy. Chtěla bych tentokrát moc pochválit i ilustrátorku. Ilustrace obvykle v knihách pro dospělé moc neprožívám, jejich smysl vidím spíš v dětských knihách. V tomto případě ale musím udělat výjimku, protože ilustrátorka je opravdu více než skvělá - hezké obrázky, ale především úžasně vtipné a přesně doplňující texty knih.
13/10/2017
Nejdřív bych chtěla jen vysvětlot pro ty, kteří v tom mají trochu bordel. Na některých webech se totiž dá dočíst, že je tato kniha součástí série Zeměplocha. To
ovšem není pravda. Jak je psáno, na obálce, je to příběh ze Zeměplochy... a ne pokračování... to já jsem bohužel nevěděla, když jsem začala číst... nechala jsem se poplést mylnými informacemi a zmátla se akorát... tak jen pro jistotu upozornění..:) Jistě, narazíme na Bábi Zlopočasnou a několik dalších zeměplošských hrdinů, na tuto sérii však pouze odkazuje a není jejím článkem.
Samotnou knihu jsem přečetla jak malinu. Je nesmírně chytlavá, čtivá a Nac Mac Fíglové vás prostě okouzlí. A pozor! Narazíte zde na jev téměř zázračný. Bábi Zlopočasná se zasměje. :D A VY S NÍ :D
12/10/2017
Zase se budu opakovat, ale prostě není to jako Úžasná zeměplocha, ale za přečtení to stojí... obsahově je to také bohaté... a hlavně je to vtipné :D S mrtvýma je prostě sranda :D a pokud o nich píše Pratchett tak tuplem. Příběh se mi moc líbil, byla to zábava a zároveň i hodně zajímavých zamyšlení nad životem a smrtí. V jednom momentě mě i dojal, což se mi u jeho knih zase naopak stává velmi málo.. :)
12/10/2017
No, není to Zeměplocha prostě... tu jsem četla prvně a samozřejmě laťka je zasazena tak vysoko, že ji zřejmě nikdy nic nepřekoná... ale nevadí. I tato série obsahuje samé kvalitní čtivo... pan Prachett to ani jinak neuměl, ale je to o malinko slabší... ale děj je také super. :) Stránky se mi obracely pod rukama téměř samy. Děj se krásně odvíjí, žádná zbytečná hluchá místa, zkrátka perfektní knížka na odreagování se nebo někam na cesty.
12/10/2017
Samozřejmě další excelentní díl... Velitel Elánius a členové hlídky patří k mým oblíbeným hrdinům v knize.. V tomhle díle jsem nahlédla do ženské stránky Nobyho Nóblhocha a smíchy mi tekly slzičky... :D :D smála jsem se nahlas i v autobuse a to se mi opravdu stává jen když čtu knížky právě od Terryho Prachetta.. myslím, že dřív se mi to nikdy u žádné knihy nestalo, ale teď celkem pravidelně :D doporučuji :)
12/10/2017
Filuta (víc se mi líbí originální název knihy Dodger) je odzbrojující kluk, který dokázal elegantně proklouznout nástrahám tehdejší nevlídné doby, samozřejmě s patřičným štěstím... líbí se mi zapojení historických postav a od dokonalosti mě vzhledem k počtu krys v knížce dělí jen zapojení krysího smrťě, který mohl pronést nějakou repliku... ale i tak 5*, takže doporučuji, jen chci poukázat na to, že jsou lepší knihy od něj :)
12/10/2017
Pana Terryho Pratchetta mám hrozně ráda, úplně všechny knihy.. Tohle je ale má první od něj, do které jsem se musela trochu nutit, abych ji dočetla a to i přesto, že se jedná o celkem dost útlou knihu. Děj byl pro mě nezvykle "zmatený", jakoby mi unikala vždy nějaká část, než děj poskočil jinam a nejednou jsem se přistihla, že zkrátka přeskakuji řádky.. A to jsem udělala asi vůbec poprvé.. jinak jsem na čtení prostě úzkostně poctivá... Humor sira Pratchetta mám moc ráda, ale tahle konkrétní kniha mi nejspíš nesedla.
12/10/2017
Prostě bomba! Kombinace Pratchett + Gaiman se vyplatila. Postava SMRŤÁKA potěší fandy Zeměplochy, ale určitě Good Omens můžu doporučit i lidem Zeměplochou nepolíbeným. SMRŤ opět nezklamal, ale zbytek má poloviční hodnotu pro toho, kdo o Bibli ví jen to, že je to kniha. Tahle kniha patří k několika mým oblíbeným, ba nejoblíbenějším.... četla jsem ji už několikrát (nepočítaně-krát) a pořád nemám dost :-)
12/10/2017