Kategorie

Profil uživatele Kitty
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
43
Recenzí
První díl byl naprostý boom, který otřásl celým světem. A totéž jsem očekávala od dalšího dílu z trilogie. Ale bohužel jsem se nedočkala. Děj mi přišel naprosto stejný jako v prvním díle a nic moc nového jsem se v knize nedozvěděla. Opět se setkáváme s naivní Anastasií a Christianem. Kromě nich přibude pár nových postav, ale děj mi přijde neustále nudný. Knihu si už znovu číst nebudu a nechám ji odpočívat v knihovně.
3/10/2017
Jelikož jsem přečetla první díl a poté z donucení i ten druhý, musela jsem celou sérii zakončit. První díl knihy mě velmi zaujal. Druhý byl velmi podobný tomu prvnímu a tak jsem čekala, že ve třetím se dozvím konečně něco nového. Avšak bohužel. Kniha mi přišla úplně stejná jako její předešlé díly akorát s tím rozdílem, že ve třetí knize houstne atmosféra a najdeme zde i trochu napětí. Knihu doporučuji pouze milovníkům této trilogie.
3/10/2017
Zelená míle je klasika kterou zná snad každý. Ať už jako film nebo knihu. Jedním slovem nádhera. Knihu napsal Stephen King, který je považován za mistra hororu a to oprávněně. King umí mistrovsky vyprávět a navodit perfektní, děsivou atmosféru. Knihu zařazuji mezi nejlepší desítku knih, které jsem kdy v životě četla. Příběh je nádherný. Je chvilkami veselý, zábavný a vzápětí vám vhrne slzy do očí.
3/10/2017
Zahrada byla v dětství mou nejoblíbenější knížkou, kterou jsem mohla číst neustále dokola. A díky ní jsem dnes možná takový milovník hororů, protože ve mě kniha vzbuzovala napětí a občas i strach. Člověk se společně s partou kamarádů přesouvá za tajuplnou zeď, kde prožívají nejrůznější dobrodružství ať už se zlým kocourem, trpaslíkem nebo slony. Knihu rozhodně doporučuji pro všechny děti. Kniha se čte velmi hezky a je moc zábavná.
3/10/2017
Kniha vyprávěná pohledem malého naivního chlapce Jacka, který je společně se svou maminkou vězněn v pokoji je opravdovou raritou. Knihu jsem si koupila na základně shlédnutí filmu, neboť mě velmi upoutal. Příběh je opravdu smutný a děsivý, ale i tak stojí rozhodně za přečtení. Člověk si při čtení knihy přijde jakoby celé utrpení prožíval společně s nimi v pokoji. Od knihy se nejde odtrhnout, protože Jackovi a jeho mamince neustále fandíte a doufáte, že se jim podaří se osvobodit.
3/10/2017
Reklamu na knihu Němý křik jsem viděla snad všude a kniha mi utkvěla v paměti. Ani ne po měsíci jsem ji vyhrála v soutěži a to mě přimělo si ji přečíst. Každý knihu vychvaloval a tak jsem se na ni velmi těšila. Ovšem její obsah mě velmi zklamal. Hlavní hrdinka knihy mi byla po celou dobu velmi nesympatická. Její způsob chovaní mě opravdu nudil a občas jsem musela protáčet oči. Příběh se velmi táhne a postupem času se mi začaly plést postavy. Proto se nechystám ani na další díly.
3/10/2017
Kniha mi velmi připomíná film S láskou Rosie. Dvě hlavní postavy se zde celou knihu milují a díky nepřízni osudu se neustále míjejí. Čtenář oba hlavní hrdiny sleduje po velmi dlouhou dobu a sžije se s nimi :) Čtenář do poslední chvíle netuší co ho na konci knihy čeká a jak vše dopadne. Kniha je velmi příjemná a oddychová. Příběh je originální, svižně ubíhá a čtenář se ani chvilku nemá šanci nudit neboť je zvědavý, co bude následovat.
3/10/2017
Jednoduše: Naprostá bomba! Po knize jsem sáhla celkem nedávno v knihkupectví, protože mě zaujal její sladce růžový obal. Jakmile jsem si přečetla popis knihy, viděla jsem sebe i ostatní single ženy a musela jsem si knihu koupit. Musím říct, že už jsem se dlouho takhle u knihy nenasmála. Autorka velmi pravdivě a vtipně popisuje každodenní strasti mladých, svobodných žen. Knihu doprovází velmi pěkné ilustrace. Rozhodně doporučuji.
3/10/2017
Chlapec v pruhovaném pyžamu rozhodně není kniha pro slabší povahy. Je to kniha nádherná a jakmile ji člověk začne číst, už nemůže přestat. Bohužel její příběh je velmi nešťastný a o to horší, že se takové věci opravdu kdysi děly. Už jen vyprávění z pohledu malého, osamělého hocha Bruna je velmi skličující. Kniha je napsána moc hezky a rozhodně ji doporučuji. Jen si ke čtení připravte papírové kapesníčky.
3/10/2017
Knihu nemohu nazvat jinak než průměrnou kopií 50ti odstínů šedi . Kniha je psána hezky, čte se jedním dechem a člověk nemá problém jí přečíst za pár dní. Ovšem téma knihy je poněkud ohrané a nudné. Opět (klišé) příběh o naivní dívce a bohatém, úspěšném muži. Je to spíše oddychová četba kterou bych si vzala na dovolenou. Knihu mám v knihovně, ale už po ní nejspíš nikdy znovu nesáhnu. Proto jí hodnotím průměrem :)
3/10/2017