Kategorie

Profil uživatele Ivuška
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
93
Recenzí
Kniha je výborná pro děti, které ještě nejsou schopné "přelouskat" Aloise Jiráska. Jde vlastně o formu komiksových obrázků - hodně ilustrací, málo textu, tedy je vhodná pro začínající čtenáře a žáky 1. stupně, kterým stačí základní orientační seznámení s našimi nejstaršími pověstmi. O obrázcích se dá navíc s dětmi pěkně povídat a "přitáhnout je" tak ke čtení. Upřímně řečeno Jiráska "dávají" s obtížemi i žáci 2. stupně.
31/08/2017
Krásné oba díly knihy. Zakoupila jsem synovi na 2.stupni ZŠ, i když více by se asi hodila už na 1. stupeň. Kniha je krásně ilustrovaná a velmi nápaditá. Texty jsou krátké, což potěší hlavně "nečtenáře" a hlavně zajímavé! Rozhodně nejde o nějakou učebnici s výčtem událostí a letopočtů, děti se zde dozvídají plno zajímavostí o době, ve které se ocitnou, o tom, jak se dříve žilo, co se dělo, kdo vládnul a podobně. Knihu doporučuji.
31/08/2017
Díky této knize jsem ve čtení Páralových knih už nepokračovala! Kniha se mi vůbec nelíbila a vlastně ani nevím, proč jsem ji nakonec dočetla celou? Snad jsem chtěla vědět, jestli se opravdu celá odehraje v takové depresivní náladě a v tak depresivním prostředí. Nevím, na můj vkus moc "hrubá", nebo snad realistická či filosofická - prostě žádné hezké oddychové a pozitivní čtení, které já potřebuji, a myslím, že v dnešní době nejen já!
31/08/2017
Dle mého názoru nejkrásnější a nejlepší počin Vítězslava Nezvala! Plně se zde rozvinulo jeho poetistické umění, jeho schopnost hry se slovy a metafor! K tomu se přidává celý dojemný Prévostův příběh krásné Manon Lescaut a rytíře Des Grieux, kteří se do sebe zamilují a podvedou pana Duvala. Samozřejmě je stihne trest - bohužel ten nejsmutnější a nejtěžší! Kniha je opravdu krásná a dokonce si z ní pamatuji zpaměti celé části, takže rozhodně doporučuji!
30/08/2017
Přestože dnes už Boženu Němcovou čtou děti jen z donucení (soudím dle svých dětí, které nechtěly číst ani Babičku a naříkaly), myslím, že tento příběh dokáže zaujmout! Alespoň mně se kniha moc líbila. Je napsaná čtivě, některé části jsou tak realistické, že mě dokázaly dojmout nebo rozesmutnit, jinde zase nechybí tolik potřebná naděje, láska, vzájemná pomoc a víra v lepší život! Když si občas pustím zprávy, tak si říkám, že by si měli dnes někteří lidé tuto knížku zase číst povinně!
30/08/2017
Dle mého názoru vynikající kniha, která tak nějak vystihuje naši českou povahu a mentalitu! Vynikající styl a humor Jaroslava Haška, krásné ilustrace Josefa Lady! Myslím, že v Haškově tvorbě se odráží způsob jeho vlastního života, který byl rozhodně pestrý a neobvyklý a pestrá a vtipná je i celá kniha! Je zajímavé, že znám i lidi, kterým se kniha vůbec nelíbí a ani ji nedočetli, ale k těm já nepatřím! Nikdy prostě není autor ten, který by se zalíbil všem!
30/08/2017
Já sama jsem knihu celou přečetla, protože je napsaná čtivě, ale téma mě moc neoslovilo! Snad proto, že nejsem žádná velká sportovkyně a fotbal vyloženě nemám ráda! To můj manžel - vášnivý fotbalista- teoretik i praktik- tuto knihu přečetl během svého dětství vícekrát a patřila k jeho TOP výběru, takže malé i velké sportovce jistě osloví! Syn ji přečetl na základní škole a také ji neodložil v polovině, takže doporučuji.
30/08/2017
Krásná knížka na jejíž motivy byl natočen neméně krásný film! Film byl plný excelentních hereckých výkonů našich nejlepších herců a opravdu se povedl, ale kniha je kniha! Rozhodně doporučuji si ji přečíst. Do filmu se nikdy "nevejde vše" a Ota Pavel psal krásně. Člověk úplně vycítí jeho lásku k přírodě, k rodině , k životu, navíc se vrátí do historie a bude si vážit té pohodové doby, ve které momentálně žijeme!
30/08/2017
Už před více než 30 lety mě bavily Mikulášovy patálie a tak jsem automaticky svým dětem postupně nakupovala všechny vycházející díly. Doufala jsem, že si je též oblíbí a nespletla jsem se. Příběhy je bavily a líbily se jim. Je fakt, že já jsem měla nejraději tu starou původní a nejtlustší knihu, ale chápu, že je ekonomicky výhodnější vydávat více stručnějších dílů. Myslím, že kniha není pro začínající čtenáře, ale zase je výborná třeba pro předčítání dětem! Doporučuji!
20/08/2017
Nejde o typickou básničkovou knihu, jak jsme u Jiřího Žáčka zvyklí. Jde o výborný nápad, jak vtipnou formou procvičit mysl a rozum a ještě si při tom prohlédnout veselé obrázky. Kniha je výborná i pro děti, které nerady čtou, protože jde o úkoly, rébusy, hádanky - prostě krátké texty, které zaujmou a děti je snadno přečtou. Opět se ukázalo, že Jiří Žáček je mistrem českého jazyka a her se slovy! Doporučuji!
20/08/2017