Kategorie

Profil uživatele lupila
Recenze
Hodnocené knihy
13
Recenzí
Nadčasová a inspirativní kniha se zajímavým námětem a poutavým obsahem, který je výborně doplněn povedenými černobílými fotografiemi. Celkem ojedinělá publikace pro nejširší veřejnost, navíc také skvěle napsaná. Seznamuje s jednotlivými místy i mnohdy spletitými životními cestami konkrétních lidí, pro něž je příznačná silná vůle a odhodlání. Příjemné čtení, na které ale by měla být ta správná nálada.
10/08/2017
Základní informace jsou uvedeny jak k jednotlivým státům, tak ke světadílům. Celkově je publikace velmi přehledná, fakta lze rychle nalézt. Text je navíc velmi vhodně doplněn kvalitními ilustracemi a krásnými fotografiemi. Nechybí barevné odlišení kapitol, přehledové tabulky a rejstříky. Rozhodně patří ke knihám, které je dobré mít doma, aby informace byly po ruce, když je potřeba. Velký formát z knihy dělá pěkný dárek pro každého.
9/08/2017
Pěkná, přehledná učebnice i pro samouky. Struktura každé lekce je celkem bohatá -slovní zásoba, krátký článek, doplňovací a poslechové cvičení, praktické vzory skutečných konverzačních situací a dokumentů, vše týkající se oboru. Učebnice ale předpokládá už určitou znalost obecných gramatických pravidel, cvičení jsou totiž zaměřena více na odborné reálie a slovní zásobu. Celkově se s knihou pracuje dobře.
9/08/2017
Kniha je určena všem pozorným čtenářům, kteří mají rádi chytré knihy. Název vystihuje obsah, vzpomenuto je široké spektrum témat pohledem různých období v čase a jejich odraz v literatuře. Proměny vnímání krajiny, osobnosti Shakespearea nebo Piláta, zajímavosti z antikvariátů, návrat k panu Kaplanovi či podivně půvabná slova. To jsou jen některé z okruhů pozornosti velice sečtělého autora se znamenitým přehledem. Kapitoly nejsou ale zbytečně dlouhé a dobře se čtou.
8/08/2017
Jistě, na Ukrajině se lze domluvit rusky, ale ne vždy jsou reakce na ruštinu příznivé. Tato konverzace je jedinečným pomocníkem na cestování, kromě základních charakteristik jsou zde uvedeny konkrétní konverzační situace, které opravdu mohou nastat - nejen spjaté s dovolenou, ale i prací, bydlením, stravováním, nouzové okolnosti. Také seznam obvyklých veřejných nápisů a malý slovník. Vše přehledně, nechybí přepis výslovnosti.
8/08/2017
Tato kuchařka se podařila a oproti některým jiným je zajímavá. Obsahuje spoustu různorodých receptů s popisy, podle kterých lze skutečně dobře uvařit i napoprvé. Dobroty jsou rozděleny podle národopisných oblastí, u každé kapitoly je uvedena základní charakteristika regionu a kulturní zajímavosti, které se odrážejí ve stravě. Kniha má velmi kvalitní obsah i vizuální zpracování a může tak potěšit i jako dárek.
3/08/2017
Obsahuje srozumitelné popisné návody i s obrázky skladů po jednotlivých krocích od začátku do konce u zhruba 30 modelů. Seznamuje se základy od prvního setkání s origami, přes jednoduché modely k těm náročnějším. Kniha je i graficky velmi zdařile zpracována a prozradí spoustu zajímavostí o skládání papíru vůbec. Jistě potěší každého příznivce skládání origami, ať už začátečníka nebo pokročilého.
2/08/2017
Malá, ale velmi kvalitní fotografická kniha. Na úvod nechybí stručné seznámení s historií města, která je do značné míry spjata s českou a německou stopou. Samozřejmostí je popisek u každé fotografie. A zachycena jsou opravdu všechna nejznámější místa, zajímavé detaily a celkový půvab města, v různá roční období a denní doby. Doporučuji jako vábničku k návštěvě města nebo jako pěkný suvenýr na památku.
2/08/2017
Všechny česky vydané knihy Lenky Reinerové jsou svědky překotných událostí 20. století. Tato je ale přece jen jiná, hodně snová. Autorka vzpomíná na své přátele a kolegy, ale také se baví představou, jak by to asi vypadalo, kdyby se mohly jedinečné osobnosti znovu setkat, třeba ve vzdušné kavárně. Krásná kniha i po své vizuální stránce, velmi dobře se čte. Pro všechny, kteří se rádi nechají unést do starých časů.
2/08/2017
Námět knihy bude aktuální v každé době, protože každý den je ten správný čas k úvahám nad vlastním rodičovstvím. Velmi osobní vyznání, z něhož si ovšem každý čtenář lehce vezme něco pro sebe. Nastávající rodiče dojme, zkušené pohladí po duši. Ke knize se po čase ráda vracím, při prvním čtení jsem pro samé slzy nepřečetla víc než dvě kapitoly. Kniha má navíc sympatický menší formát. Skvělý dárek k narození dítěte.
1/08/2017