Kategorie

Profil uživatele Blumblum
Recenze
Hodnocené knihy
58
Recenzí
Rozkošná, romantická, srdceryvná a mistrovsky dokonalá je tato kniha s poněkud obyčejným názvem. Nebudu lhát, je to klišé jako věž a je jasné, že podobný příběh zažije opravdu tak jeden pár z deseti, ale co byste od romantické knihy čekali, že? Ale vážně je to dokonale napsané. Ten styl, myslím. Kniha je čtivá a na jejím konci vám i slzička ukápne. Pokud ale neholdujete hořkosladkým příběhům, raději to nečtěte. Já mám ráda romantické knihy, ale... někdy je to až příliš sladké a to vážně není dobré.
30/07/2017
Tuto knihu jsem četla, když jsem byla menší, a nesmírně mě to bavilo! Spisovatel oplývá vskutku neuvěřitelným, veselým a rozkošným humorem, který na sto procent dostane i vás!
A že jste právě milovníky piva? Tak pojďte a přečtěte si tuto knihu, neboť obsahuje mnoho zajímavých poznatků ohledně tohoto alkoholického nápoje. Taktéž se seznámíte s moc milou Pivoňkou, která poučuje naši hlavní hrdinku o výrobě piva a kdoví čeho všeho ještě. Mě to bavilo, i když pivu neholduji (pochopitelně jako malá jsem ani nemohla)
30/07/2017
Moc se mi líbilo, že je celý příběh zasazen do prostředí Prahy. Jsem z Moravy a v Praze jsem byla jen jednou a přesto se mi strašně líbí. Ze začátku jsem měla sice trochu pochyby o tom, jak moc dobré to bude, ale tak po čtyřech kapitolách jsem si to dost oblíbila. Zamilovala jsem si tu podivnost, kterou autorka umí moc dobře popsat.
Jenže pak se tam (jako ve všech YA knihách) objevil ten perfektní srdce šampión a bylo po skvělé hrdince. Ještě před jeho příchodem byla Karou nebojácná, vtipná a nad věcí.
30/07/2017
Co se týče příběhu, tak ten mě bavil až od půlky. Do té doby se tam nic nedělo, takže se vsadím, že spousta lidí by knihu kvůli tomu odložila. Co se jí ale musí nechat je to, že je velmi čtivá. Možná trochu potrvá než si zvyknete na nové názvy, ale ty jsou naštěstí snadno zapamatovatelné.
Na podzim by měl vyjít druhý díl (Temný duet), také od nakladatelství cooboo. Měla jsem dojem, že se má u této knihy jednat o retelling ke hře Romeo a Julie, ale podobnost jsou jen ty znepřátelené rodiny, tak nevím.
30/07/2017
Příběh je zasazen v mé nejmilovanější době. Amerika, sedmdesátá léta. Hodně se to v příběhu odráželo, jelikož Lydiin otec byl původem z Číny, takže jsme se setkávali s problémy ohledně diskriminace a rasismu. To samé s její matkou, která chtěla studovat a být doktorkou, jenže to v té době nebylo zvykem. Oba dva tito lidé vložili svoje sny do malé Lydie. Byla jejich nejmilejší dítě a na staršího Natha a nejmladší Hannu trochu opomíjeli. Jak bylo řečeno v knize, Lydia pro ně byla Slunce. Když Slunce zmizí, všechny planety zmizí s ním.
30/07/2017
Co se týče děje, od půlky knihy jsem se nemohla odtrhnout. Stalo se tolik věcí a já byla tak napnutá, co se bude dít dál, že bylo těžké knihu zavřít a jít spát. Musím pochválit i mapku, kterou jsem při čtení často využívala a vím, že bez ní bych rozmístění dvorů tak pěkně nepochopila. Jednou se mi ale stalo, že jsem "odhalila" jednu věc. Kdyby na to Feyre přišla také, asi bychom neměli knihu takto tlustou.
Se Sarah J. Maas jsem doteď neměla žádnou zkušenost a musím říct, že jsem mile překvapená. Dvůr ode mě dostal 4,5*, protože mě moc bavil a rozhodla jsem se na pomalejší začátek zapomenout. Doporučuji všem milovníkům retellingů a krásných nových světů!
30/07/2017
Ze začátku mě to upřímně absolutně nenadchlo. Čekala jsem, že mi bude tuhnout krev v žilách, jen co přečtu první kapitolu. To se nekonalo, ale já se nenechala odradit. Bohužel se do nějaké sté strany pořád nic nedělo a já byla nucena knihu na nějaký ten týden odložit. Ale jako zázrakem jsem skončila v tom nejblbějším místě, protože když jsem dnes knihu znovu začala číst (a také dočetla), už jsem se začala do děje více vnořovat.
Hlavní hrdinka Rachel mě od začátku nejvíc zaujala. Možná jen díky ní a jejímu alkoholismu jsem byla pro to dočíst do konce. Držela jsem jí palce, když se rozhodla nepít a vrtěla hlavou nad tím, když zase začala. Zkrátka mě těch již zmiňovaných prvních sto stran držela nad vodou jen ona. Líbilo se mi, že jsem se dokázala s Rachel tak moc sžít, že jsm... Celá recenzee poté společně nenáviděly ty samé osoby.
30/07/2017
Musím říct, že mě komiks opravdu překvapil. Hned po přečtení pár stránek jsem nedokázala přestat. Je mi opravdu líto, že mi po ani ne půl hodině došly stránky a já musela komiks zavřít.
Už před nějakou dobou jsem se snažila zjistit něco o Vincentovi na Wikipedii a dalších stránkách. Pro ty, co ale internetu moc nehoví je podle mě tento grafický román naprostá paráda. Sice se tu nedozvíme vše o jeho životě, ale přiblíží nám to jednu jeho důležitou etapu. Například jeho smrt se v knize vůbec neobjevila, příběh prostě najednou skončil. Čekala jsem aspoň nějaký náznak, že se jeho život chýlí ke konci. Možná se tam skryla nějaká metafora, kterou jsem neodhalila, a proto se mi konec tak moc nezamlouval.
Nevím, jestli autorka čerpala z nějakých ověřených zdrojů, ale po celou ... Celá recenzedobu se v knize objevovaly dopisy adresované Vincentovu bratrovi Theovi. V těchto psaních byla spousta zajímavých myšlenek a přirovnání. Už už mi cukala ruka, jak moc jsem si chtěla pár vět podtrhnout.
30/07/2017
Jelikož jsem knihu četla v angličtině, trvalo mi to celý měsíc. Navíc jsem mezitím četla i jiné knihy (uvidíte ve wrap upu), takže není divu, že s recenzí přicházím za pět minut dvanáct.
Ze začátku se mi příběh líbil opravdu hodně. To, jak Alyssa slyšela mluvit brouky, mi připadalo jako dobrý námět sám o sobě. Úplně by mi stačilo, kdyby hlavní hrdinka zůstala pěkně ve svém světě a ta spojitost s Lidellovými mohla jít někam. Autorka se ale rozhodla pro převyprávění, takže je vám asi jasné, že jsme v našem světě nezůstali.
Alyssa mi byla od začátku sympatická. Pak tu ale máme jejího kamaráda Jeba (u nás je v knize pojmenován jako Zach, což upřímně absolutně nechápu). Ten mi lezl na nervy opravdu pořád. Je ale opravdu velká šance, že zrovna vy ho budete milovat. Já jen ne... Celá recenzemám ráda tenhle typ postav. Milý, statečný, něžný a tak dále. Morpheus mi už tak špatný nepřišel. I přes všechny jeho chyby je to alespoň něčím zajímavá postava.
30/07/2017
Vskutku, že se vám to zdá klišoidní a nudné? Nejste daleko od pravdy. Ve skutečnosti to není tak hrozné, ale přeci jen z toho můžete cítit náznak obyčejného příběhu s přeslazenou romantikou a obrovskými problémy. Ovšem, pokud máte podobné příběhy rádi, vřele doporučuji.
Ale nechci říkat, jak je to hrozné. Není. Je to oddechové, čtivé, díky autorčinu příjemnému styku psaní a prostě... Fajn na léto a pro nenáročné čtenáře. Já bych si ale knihu nejspíše znovu nepřečetla.
27/07/2017