Kategorie

Profil uživatele Topsinka
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
105
Recenzí
Kdo by neznal legendární příběh od šesti kamarádech ze švédského venkova? Myslím, že nikdo. Tato kniha je skvělým příkladem toho, že literatura pro děti není jen pro mládež, ale mohou ji číst i starší lidé. ke knize se vrací celá má rodina, i když už nejsou v cílové skupině. I já ji ráda předčítám své mladší sestřenici. Kdo tohle dílo nečetl? Vy, co se tam hlásíte vezměte knihu okamžitě do ruky, usedněte k čaji a vydejte se na výlet do Švédska.
31/07/2017
Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla podobně stará jako Luisa s Lotkou. Dostala jsem se k ní vlastně úplně náhodou. Kamarádka měla tuto knihu dočtenou a byla dlouhodobě nemocná, takže jsem si řekla, že ji mohu zkusit. Samozřejmě jsem se nejdříve zeptala. Hned mě očarovala. Je psána jednoduchým a čtivým stylem vyprávění, ale pod povrchem je schováno více. Tuhle knihu mohou číst děti i dospělí, je jednoduše úžasná.
31/07/2017
Jeden čas strašně letělo číst, deníky, tento trend podle mě odstartoval Deník malého poseroutky, který četl každý. Tato kniha byla taky celkem vychvalovaná, takže jsme si řekla, že si ji přečtu. A byla jsem zklamaná. Tohle je prostě kniha o ničem. Kdyby byla alespoň vtipná, ale ani to o ní nemůžu říct. Všem se strašně líbí, ale já v ní prostě nemůžu najít nic, co by mě přinutilo, abych ji měla ráda.
31/07/2017
Kniha ej pěkná a neměla by chybět v knihovničce žádného fanouška této upírské série. Poznáváme zajímavé příběhy postav, jejich minulost i přítomnost, taky se dozvídáme více o myšlení světa. Nechybí fanouškovské ilustrace, obálky knih v jiných zemích, často pokládané otázky a odpovědi k nim nebo třeba stručný obsah děje všech knih. Kniha je pěkná, ale jen na jedno přečtení. Jelikož už jsem z této ságy vyrostla v knihovně mi na ni jen sedá prach.
30/07/2017
Třetí díl skvělé série byl ještě lepší, než první dva. Bohužel už nakladatelství nebude další díly překládat. Knihu doporučuji všem milovníkům napínavých fantasy knih. Je psána čtivým a zajímavým stylem psaní a určitě nezklame. V knize se vyskytuje spousta nadpřirozených bytostí, se kterými hlavní hrdinka bojuje. K sérii se strašně ráda vracím a myslím, že je schopna zaujmout další čtenáře i v dalších letech.
30/07/2017
Jednoduchá kniha, kterou jsem četla poprvé snad na začátku druhé třídy. Za den byla přečtená a mně se moc líbila. Po těch letech už mi připadá moc jednoduchá, ale čas od času na ni sáhnu a zavzpomínám na staré časy. Kniha je psána jako deník, což je celkem originální. Byla to první deníková kniha, co jsem četla a nelituji toho. V Gregovi se celkem vidím - až na to, že já si radši zalezu ke knize než k počítačové hře.
25/07/2017
Kameny mám velice ráda, zajímám se o ně a kromě čtení a psaní knih je to asi můj největší koníček. Sama mám doma ne zrovna malou sbírku. Doufala jsem, že to bude encyklopedie s fakty, ale byla jsem příjemně překvapena. Na léčebnou moc kamenů věřím a mám pro to i důvod. Co spím s křišťálem nad postelí, zbavila jsem se všech nočních můr. Doporučuji fanouškům kamenů, minerálů a hornin. Navíc vše doplňuje moc pěkná obálka.
24/07/2017
Ve druhém pokračování Města mrtvých se vydáváme po řece za ukradenou lodí. Cesta nás dovede až hluboko do nebezpečného indiánského teritoria, kam už dříve - na své první výpravě - pašoval John Francis Kovář zbraně. Díky dobrodružné cestě byla tato druhá část poutavější. Nedokázala jsem od textu odtrhnout oči, knihu jsem sfoukla jedním dechem a nemohla jsem ani dýchat. Díl má opět otevřený konec. Nemůžu se dočkat dalšího dílu této skvělé české série.
24/07/2017
Po návratu z mise v Austrálii se John Francis Kovář seznamuje s novinkami, které zatím jeho společník Durand vykonal. Postupně buduje obchodní impérium, kde mimo jiné propůjčuje lodě pro plavbu na řece. Jedna taková loď jim nebyla vrácena a pátrá po ní detektiv Marlove. Kniha má pomalejší tempo, ale je to jen první část. V této knize najdeme také bonus v podobě povídky Kněžna, který se odehrává v Rusku na Sibiři.
24/07/2017
Komiksová kniha na motivy Temné věže od Stephena Kinga. Oproti prvnímu dílu, který věrně kopíroval Kingovu psanou knihu, se v tomto díle seznamujeme s neznámými osudy Rolanda a jeho "ka-tet". Toto pokračování píší scénáristé Peter David a Robin Furthová. Velice mě uchvátily ilustrace, které jsem si mohla prohlížet stále dokola a nikdy neomrzely. Poučení pro všechny čtenáře: "Nezapomeňte tvář svého otce."
24/07/2017