Kategorie

Profil uživatele Ledvinkpe
Recenze
Hodnocené knihy
Oblíbené knihy
7
Recenzí
Na Wodehouse jsem natrefila už ke konci základní školy. Nejprve jsem k jeho knihám byla trochu skeptická a chvíli mi trvalo než jsem začala číst. Ovšem po přečtení jsem byla nadšená. Wodehousovy knihy jsou úžasné ve chvíli kdy si potřebujete oddechnout a jenom relaxovat. Některé jsou lepší jiné zase horší. Koktejlový věk je pro mě nejlepší knihou co jsem od Wodehouse četla. Lord Ickenham na mě působil jako kouzelný stařík co se chce pobavit a trochu si zařádit.
4/09/2017
Na Wodehouse jsem natrefila už ke konci základní školy. Nejprve jsem k jeho knihám byla trochu skeptická a chvíli mi trvalo než jsem začala číst. Ovšem po přečtení jsem byla nadšená. Wodehousovy knihy jsou úžasné ve chvíli kdy si potřebujete oddechnout a jenom relaxovat. Některé jsou lepší jiné zase horší. Klub starých mládenců pro mě patří mezi ty lepší. Během čtení jsem se příjemně pobavila. Rozhodně doporučuji.
4/09/2017
Moje první Čapkovo dílo, které jsem se na základě školního výkladu rozhodla přečíst, mě velmi mile překvapilo. Styl, který pan Čapek používá, se čte sám a dává čtenáři dostatek prostoru na to, aby se opravdu zamyslel nad poselstvím, které kniha nese - to je samo o sobě tak bolestivě pravdivé a aktuální, až z toho mrazí. A ten závěr - někdy už je hold pozdě. Zároveň je skvělé, že Čapek napsal jen to co bylo nutné, a nezaobíral se zdlouhavýmy popisy.
4/09/2017
Z trilogie Pána prstenů mě Návrat krála bavil nejvíce. Už jen proto, že se čtenář dočká konce příběhu, a narozdíl od předchozích dílu obsahuje a trochu méně popisů. Zároveň obsahuje více akce a napětí. Tento díl jsem četla jední dechem a nemohla jsem ho odtrhnout. Po přečtení mě mrzelo, že už to skončilo. Od Tolkiena si rozhodně přečtu i další knihy. Pro mě je to jednoznačně génius. V budoucnu si chci přečíst znovu.
4/09/2017
Tolkien je prostě génius. Jeho fantazie něměla žádný limit a díky tomu jsou jeho knihy úžasné. Čténář musí mít velkou trpělivost, aby knihu dočetl. Stalo se mi, že jsem se někdy musel trochu vracet, abych si mohla správně zařadit všechny postavy, ale tato kniha za to stála. Rozhodně lepší než film. Díky knize si utvoříte lepší a rozsáhlejší představu o jednotlivých postavách. Jediné co mi trochu vadilo byly velmi rozsáhlé popisy prostředí.
4/09/2017
Tolkien je pro mě jednoznaně srdcovka. Zprvu jsem měla trochu strach z rozsahu a z velkého množství postav a míst, ale nakonec jsem se do toho dostala. Zároveň jsem se obávala, že to nepřokáná film, ve ktérém jsou nádherné přírodní scenerie. Nakonec jsem po přečtení byla nadšená a zamilovala se do Pána prstenů ještě víc. Přišlo mi úžasné jak se příběh postupně ztemňoval. Nejvíce jsem si oblíbila část s Tomem Bombadilem, kterého ve filmu nepoznáte.
4/09/2017
Harry potter mě doprovází už od dětsví, proto bylo jen otázkou kdy si přečtu Bajky Barda Beedleho. Každá bajka se mi velmi dobře četla. Následné komentáře byly místy zdlouhavé, ale i přes to zajímavé. Chápu některé kritiky právě těchto Brumbálových komentářu. Zase na druhou stranu si ostatní musí uvěomit, že komentáře jsou spíše pro malé děti, které nemusí pochopit význam, a díky tomu by neměli žádné ponaučení.
3/09/2017