Nádherná kniha. Jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti... "Knihy nejsou jen lékaři. Existují...
číst celé
Nádherná kniha. Jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti... "Knihy nejsou jen lékaři. Existují romány, které jsou v životě laskavými průvodci. Některá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která člověka zabalí do ohřátě osušky, když ho na podzim přepadne melancholie. A některá no…Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Jako žhavá, rychlá milostná aféra." Tahle kniha byla přesně ta přítelkyně, která rozdávala teplo při každém její otevření.
schovat popis
Levandulový pokoj vás zavede do světa, kde knihy nejsou jen slova na papíře, ale skutečnou životní medicínou. Pokud hledáte příběh plný emocí, vzpomínek a naděje, tato kniha vás nenechá odejít bez hlubokého zážitku.
Jean Perdu je pařížský knihkupec, který přesně ví, jaká kniha dokáže zmírnit bolest srdce či povzbudit ducha. Na své lodi plné knih, kterou nazval Literární lékárna, nabízí romány jako recepty na životní trápení. Přestože dokáže pomáhat ostatním, sám bojuje už jedenadvacet let s odchodem své milované Manon. Její náhlé zmizení a dopis, který nikdy neotevřel, tvoří tajemství, které čeká na odhalení během jednoho léta.
Tento autentičtě podaný příběh vás přesvědčí o síle vzpomínek a literatury, která mění životy. Levandulový pokoj je nejen poutavý román, ale i hluboká meditace o lásce, ztrátě a možnostech nových začátků.
Proč si tuto knihu zamilujete:
Silný a dojemný příběh o lásce a ztrátě, který vás chytí za srdce.
Originální pojetí knih jako léku na duši, které osloví každého čtenáře milujícího literaturu.
Atmosféra Paříže a Provence, která vás pohltí svým jedinečným kouzlem.
Postava Jean Perdu jako empatický průvodce, jehož příběh rezonuje s každým, kdo zažil bolest rozchodu.
Vhodné jako dárek pro všechny, kteří hledají inspiraci a útěchu v knihách.
Pravidelně k nám do Megaknih chodí známe české osobnosti a povídáme se s nimi o knihách. Pozvání k nám do Knižního zákulisí přijali zajímavé české osobnosti, například Jirka Mádl, Roman Vaněk, Veronika Žilková, Bořek Slezáček, Josef Maršálek, Martina Preissová a mnoho dalších!
Voňavá atmosféra francouzského jihu je právě kniha "Levandulový pokoj". Příběh je vyprávěný , tak jemně a poeticky, že musíte chtě nechtě vypnout a pomaličku a v klidu vnímat jen tuto knihu. Jde o krásný čtenářský zážitek , který si musí dopřát asi každý z nás. Hlavní hrdina nám ukáže, jak knihy dokážou léčit nemocnou duši a to je dozajista pravda. Je to příběh o lásce, lidské touze a snech , ale i přátelství.
Nádherná kniha. Jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti... "Knihy nejsou jen lékaři. Existují romány, které jsou v životě laskavými průvodci. Některá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která člověka zabalí do ohřátě osušky, když ho na podzim přepadne melancholie. A některá no…Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Jako žhavá, rychlá milostná aféra." Tahle kniha byla přesně ta přítelkyně, která rozdávala teplo při každém její otevření.
Na Levandulový pokoj jsem se hodně těšila, protože se mi hodně líbila anotace→zvláště pak to, že hlavní hrdina je něco jako "doktor přes knížky" ☺ A musím říct, že jsem opravdu ráda, že se mi tato knížka dostalo do rukou. Příběh byl naprosto jiný než jsem očekávala...a za to jsem byla moc ráda.! Nešlo o žádný nudný příběh o tom, jak někdo má v sobě mnoho let starou křivku..ale byl to nádherně procítěný příběh...ovšem také smutný, který podle mě každého kdo ho přečte chytne za srdce a možná Vám u něj nad některými pasážemi ukápne i ta slza(a nejen jedna)...
Krásné bylo také to, že do příběhu byly zasazené výňatky z deníku Manon, takže jsme se postupně mohli dozvídat, proč Jeana opustila..a také mnoho věcí z jejich vztahu, protože tím, že se Jean na ni snažil zapomenout jsme od něj samotného v knize slyšeli asi jen polovinu věcí, které jsme se dozvěděli z deníku Manon. Své udělalo také prostředí! Nádherná Francie, Provence..už jen to dodává knížce velmi mnoho.. :)
A co se mi moc líbilo nakonci bylo to, že sem dala autorka výpis všech knih, které v knížce použila..a hlavně RECEPTY!!!♥ Ale opravdu nádherné a originální recepty→no řekněte nedali byste si Levandulovou zmrzlinu? Nebo jehněčí kotletky? →Tohle byl tedy konec, kterým autorka přímo dostala! (A také mou kamarádku, která tyto recepty vlastně objevila jako první, protože se na knížku dívala, právě když jsem ji četla..a ona se nemohla do knížky podívat jinak než od konce! :D ) Knížku tedy doporučuji, protože je to sice smutný, ale právě tím velmi silný příběh ze života, který si zapamatujete na vždy ;)
Kniha se mi moc líbila, přiznám se, že při nákupu rozhodla obálka. Prostředí zasazené do mé milované Paříže, Provance, na mořské pobřeží, kniha plná citů, lásky, přátelství. Jakmile se však začtete, neodrhnete se a pohltí vás osobitá atmosféra, která se románem line. Levandulový pokoj je velmi francouzský. Celá knížka má laskavou, kouzelnou, barevnou, knížkami i jídlem voňavou atmosféru. Doporučuji ji přečíst všem, kteří vedou uspěchaný život a nemají čas zvolnit.
Krásný, něžný a citlivý příběh. Navnadila mě nádherná obálka a líbivá anotace, a i samotné téma - o knihách a jejich schopnosti léčit bolesti lidské duše. Kniha má moc zajímavé pasáže, při některých jsem ronila slzy, u jiných jsem byla napnutá, kam se děj pohne. Kniha mě zahřála u srdíčka a donutila mě i popřemýšlet, jaké mám v životě štěstí. Určitě doporučuji na chladné večery, zalézt si pod peřinu a rozjímat.
Úžasná kniha, která mě oslovila už jen svou obálkou. A co teprve svým dokonalým a dojemným příběhem. Tak krásným a čistým, že jsem toužila položit v práci tužku a vydat se na cesty s pojízdným krámkem knih a rozdávat tímto způsobem lidem radost. Nejdříve mě zmátl název, ale i ten má v knize své místo a jistě se ke knize hodí Všem milovníkům knih , milých, po duši hladicich příběhů ráda a velmi doporučuji.
Levandulový pokoj patří mezi ty knihy, které mě nesmírně zaujaly svým názvem a také svojí anotací. Proto jsem ji prostě musela mít! A jsem moc ráda, že jsem si ji nakonec pořídila, rptože je velice hezky napsaná, taková hodně procítěná. Je to kniha, u které se jistě nebude žádná čtenářka nudit. Je to totiž spíše pro ženy, nejsem si jistá, že by to chlap vůbec zvládnul přečíst. Doporučuju všem, super!
Levandulový pokojN. George je další velmi dobrá a povedená knížka ktera měla skvělý nápad. Dobře se četla a celkový dojem knihy plus krásná obálka k celému dějí odpovídá " Literární lékárna" krásný nápad, Knihy podle pocitů, proti bolesti, smutku, nebo pro radost. Moc pěkné čtení o lásce k literatuře. A krásný popis přírody jižní Francie. Miluji knihy a miluji Provence . Proto odpouštím autorce i ten romantický, sladkobolný příběh.
Krásná kniha, která zahřeje u srdce. Příběh o tom že nikdy není pozdě se rozhodnout a začít úplně znovu. Ideální letní čtení o životě, lásce, lidech a Francii. Hlavní hrdina ze dne na den se rozhodne se svou plovoucí knihovnou plout z Paříže po řece nejen vstříc novému životu, který ho čeká na konci, ale i zároveň po své minulosti, mládí a ztracené lásce. Možná až na přecitlivělého hlavního hrdinu, knize nemůžu nic vytknout.
Tohle mi spravilo náladu po tom dlouhém období, kdy jsem měla na dobré knihy smůlu. Ubíhalo to tak krásně něžným tempem, moc jsem si to užívala a vychutnávala. Moc ráda bych někdy potkala takového svého Jeana Perdua, který by do mně viděl, přečetl mě jako knihu a pak mi nějakou doporučil. Nádherné čtení, dokonce by se dalo říci až poetické, z kouzelného a mnou tolik milovaného prostředí Francie. Mělo to krásnou atmosféru.
Knihu jsem si přečetla po knize Přístav naděje od stejné autorky. Přístav naděje byl příjemným oddechovým čtením a stejně tak tomu bylo i u Levandulového pokoje, kniha se mi dokonce četla lépe. Romantická kniha, milý příběh o lásce, o kamarádství a o dobře kuchyni. Součástí knížky jsou i recepty. Z knížky na vás dýchne provensálský styl - jak můžete vidět na obálce knihy, která mne ihned zaujala...
Já nevím ale mně se tahle knížka prostě nelíbila. Většinou se snažím na knížkách hledat to dobré ,ale tady to bude asi jen to že se mi líbila ta myšlenka kdy Jean léčil tím ,že podával knihy jako lék ale tím to asi tak končí. Celý děj mě strašně moc nudila a jenom jsem odpočítávala stránky kolik mi jich ještě chybí než bude konečně konec. Věřím ,že si knížka najde své obdivovatele ,ale já mezi ně tedy nepatřím.
to je překrásné,obal me uchvátil, Jen málo knih dokáže číst z duše, ze srdce a člověk má strach, že je dočte a bude muset odložit do knihovny..vyvolá smutek, radost a blízkost smrti... "Knihy nejsou jen lékaři. Existují romány, které jsou v životě laskavými průvodci. Některá kniha je pohlavek, jiná přítelkyně, která člověka zabalí do ohřátě osušky, když ho na podzim přepadne melancholie. A některá no…Některá je růžová cukrová vata. Zašimrá na tři sekundy v mozku a nezanechá po sobě nic. Jako žhavá, rychlá milostná aféra." Tahle kniha byla přesně ta přítelkyně, která rozdávala teplo při každém její otevření.
29/04/2020
Kniha návstěv
Ověřené příspěvky jsou tak označené, ostatní jsou neověřené.
Blanka Kadidlová
Ověřený příspěvek
Vše v naprostém pořádku. Palec nahoru.
Eva Bižova
Ověřený příspěvek
Skvělí nákup rychle dodani
Naty
Nakupují zde ráda, cena je vždy příznivá. Obchod je super- doporučuji.
Yana
Děkuji moc za knihu. Dlouho jsem ji nemohla nikde sehnat. Ačkoliv jsem kupovala antikvariátovy kousek, vypada stále moc hezky. Nechybi žádné stránky, vse je čitelný, rohy nejsou zničené. Kniha udělala velkou radost. Přítel musí nasbírat 666 bodů pri různých úkolech, aby ji získal jako dárek.
Stanislava
Ověřený příspěvek
Byla jsem naprosto spokojená s objednáním,dodáním a cenou knihy.Doporučuji.
Zuzana Zástěrová
Ověřený příspěvek
Naprosto úžasný, jsme spokojeni i naše vnučka
Iveta Švecová
S Vaším obchodem jsem velice spokojená, zboží super a ceny ještě lepší.
Eva
Ověřený příspěvek
S nákupy jsem velice spokojená. Délka doručení není dlouhá a s cenou jsem též nadmíru spokojená.
Zdena Hocková
Ověřený příspěvek
Naprostá spokojenost . Rychlé jednání, vše v pořádku.
Jirka
S obchodem naprostá spokojenost, rychlost, spolehlivost
Michal Bujňák
Spokojenost s nákupem za super cenu. Dávam palec nahoru
Olga
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem velice spokojená najdi vše co potřebuji a dodání je taky rychlé...
Anna
Ověřený příspěvek
Nakupuju a jsem velmi spokojená ,cena je vždy příznivá a zboží odpovídá ,teď jsem koupila příruční trezor a je super,ostatním obchod doporučuji
Mirka
Objednávka byla rychle vyřízená, byla jsem velmi spokojená .
Ladka Sarkanyova
Velmi krátké dodání objednávky
Jana Kosová
Ověřený příspěvek
Perfektní komunikace a rychlé dodání. Kniha je perfektní
Jiřina
Ověřený příspěvek
NAPROSTÁ SPOKOJENOST, RYCHLÉ DODÁNÍ, PROSTĚ SUPER
Marcela Zuvačová
Ověřený příspěvek
jsem spokojená kniha je levná a přišla velmi rychle
Ladislava
Objednávka v pořádku,super komunikace,doporučuji
Vali
Ověřený příspěvek
Maximální spokojenost. Doporučuji.
Jitka
Ověřený příspěvek
S každým nákupem jsem spokojena. A jsem ráda, že to můžu vyzvednout v Zásilkovně.
Karel baroch
Kniha mně byla doručena brzy a ještě jsem dostal dárek. Děkuji. Velká spokojenost.
Hana
Velmi dobrá komunikace, rychlé a bezproblémové vyřízení, nízké ceny, dobrá kvalita.
Ivana
Ověřený příspěvek
S batohem na notebook jsme velmi spokojeni. Je přesně podle našich představ.
Tomáš Chalánek
Ověřený příspěvek
Jsem plně spokojený. Co napsat více?
Renata
Vzdy jsem byla velmi spokojená
Karel
Ověřený příspěvek
Reakce obchodu byla velmi rychlá a jsem s prodejem velmi spokojen.
Pavel Kocybala
Velká spokojenost, rychlé dodání,mohu jen doporučit.
Jana Hrbková
Vše kolem objednávky bylo v pořádku. Fólie jsou pevné, kvalitní
Stefan kubobcik
Vše v naprostém pořádku zboží dorazilo rychlé můžu jen l DOPORUČIT velká spokojenost
Blanka Frčková
S knihami od vás jsem velmi spokojená
Lenka Šichová
Ověřený příspěvek
Nedávno jsem zakoupila ošatky na pečení chleba, velká spokojenost. Rychlé objednání a dodání.
Lenka Jůzová
Rychlé dodání, vše v pořádku. Spokojenost
Viktor Kozánek
Produkt je skvělý. Komunikace s obchodem perfektní!
Marcela Legemzova
Nakup vzdy super diky
Alena Smržová
Ověřený příspěvek
S obchodem jsem spokojená,zásilky přijdou brzy a v pořádku. Přehledné stránky.
Urbánková Kamila
Rychlost dodání, hezké zboží.
Zdeňka
Jsem moc spokojená. Všechno je super.
beneš Jaroslav
Ověřený příspěvek
Jsem spokojený ! Komunikace i dodávky zboží fungují na jedničku !
Ludmila
Nákup proběhl bez problémů, vše v pořádku, obchod doporučuji.
Miroslava Prokešová
Ověřený příspěvek
Byla jsem překvapena, Megaknihách mohu nakoupit i jiné zboží než knihy. V mém případě Arnikovou mast. Cena nejlepší na trhu, zaslání v naprostém pořádku. Děkuji a obchod vřele doporučuji.
Květuše
Nakoupila jsem několikrát a vždy jsem byla spokojená.Doporučuji.
Jaroslava
Nakupuji po několikáté a vždy jsem velmi spokojená
Jana Holikova
Ověřený příspěvek
Velmi ráda zde nakupují. Všem vřele doporucuji
Miroslav Kuchař
Ověřený příspěvek
Dobrý den ,jsem moc spokojeny
,vždy všechno bez problémů,za mě 1
Marie
Ověřený příspěvek
Objednávám často a jsem opravdu velmi spokojená.
Jiří Sommer
Vše v naprostém pořádku, přehledné stránky, výborná komunikace, diky za obchod
Hana Sulovska
Ověřený příspěvek
Objednávala jsem už vícekrát a jsem velmi spokojená.
Rychlé vyřízení bez problémů, dobrá práce
diky
Jana
Ověřený příspěvek
Rychlost vyřízení objednávky a kvalita zboží.
Jsem spokojena.
Mohu doporučit.
Dita Vašíková
Ověřený příspěvek
Opravdu veliká spokojenost. Mohu jen doporučit
Využijte výhodné poštovné 49 Kč
Velkoobchodní spolupráce
Pokud máte zajímavý sortiment, neváhejte nás oslovit. Nabízíme zajímavé odběry, rychlé platby a respektuplnou spolupráci.
A musím říct, že jsem opravdu ráda, že se mi tato knížka dostalo do rukou. Příběh byl naprosto jiný než jsem očekávala...a za to jsem byla moc ráda.!
Nešlo o žádný nudný příběh o tom, jak někdo má v sobě mnoho let starou křivku..ale byl to nádherně procítěný příběh...ovšem také smutný, který podle mě každého kdo ho přečte chytne za srdce a možná Vám u něj nad některými pasážemi ukápne i ta slza(a nejen jedna)...
Krásné bylo také to, že do příběhu byly zasazené výňatky z deníku Manon, takže jsme se postupně mohli dozvídat, proč Jeana opustila..a také mnoho věcí z jejich vztahu, protože tím, že se Jean na ni snažil zapomenout jsme od něj samotného v knize slyšeli asi jen polovinu věcí, které jsme se dozvěděli z deníku Manon. Své udělalo také prostředí! Nádherná Francie, Provence..už jen to dodává knížce velmi mnoho.. :)
A co se mi moc líbilo nakonci bylo to, že sem dala autorka výpis všech knih, které v knížce použila..a hlavně RECEPTY!!!♥ Ale opravdu nádherné a originální recepty→no řekněte nedali byste si Levandulovou zmrzlinu? Nebo jehněčí kotletky?
→Tohle byl tedy konec, kterým autorka přímo dostala! (A také mou kamarádku, která tyto recepty vlastně objevila jako první, protože se na knížku dívala, právě když jsem ji četla..a ona se nemohla do knížky podívat jinak než od konce! :D )
Knížku tedy doporučuji, protože je to sice smutný, ale právě tím velmi silný příběh ze života, který si zapamatujete na
vždy ;)
Všem milovníkům knih , milých, po duši hladicich příběhů ráda a velmi doporučuji.
" Literární lékárna" krásný nápad, Knihy podle pocitů, proti bolesti, smutku, nebo pro radost. Moc pěkné čtení o lásce k literatuře. A krásný popis přírody jižní Francie. Miluji knihy a miluji Provence . Proto odpouštím autorce i ten romantický, sladkobolný příběh.
Většinou se snažím na knížkách hledat to dobré ,ale tady to bude asi jen to že se mi líbila ta myšlenka kdy Jean léčil tím ,že podával knihy jako lék ale tím to asi tak končí.
Celý děj mě strašně moc nudila a jenom jsem odpočítávala stránky kolik mi jich ještě chybí než bude konečně konec.
Věřím ,že si knížka najde své obdivovatele ,ale já mezi ně tedy nepatřím.
Knížka je ,ale pro mě jedno z největších zklamání. Je tu pár zajímavých věcí na zamyšlení ,ale tím je konec.
Knížka mě neskutečně nudila ,že jsem ji dočetla jen proto ,že by moje ego neusneslo kdybych je nedočetla.
Tohle je naposledy co jsem si koupila knížku kvůli hezké obálce nebo ,protože se mi líbí prostředí ve kterém se děj odehrává.