Kategorie

Krkonošské pohádky

91 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Fragment
Kód:
ISBN: 978-80-253-1126-4
Rok vydání: březen 2011
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 96

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Marie Kubátová posbírala a sepsala nadherné Krkonošské pohádky. Pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejricha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Velmi pěkná kniha, která se dá snadno sehnat i na poště za přijatelný peníz. Je to zase něco trošku jiného. Neni příliš obsáhlá, ale obrázky i povídání má zdařilé. Večerníček jsem jako malá zbožňovala. Dobro zvítězí nad zlem. S poctivostí nejdál dojdeš atd. Velmi poučné příběhy o tom, že třeba krást se nemá. Anče, Kuba, Hajnej, Sojka a Krakonoš super postavy a tlustý pán, který vždy vymýšlí podrazy na ostatní.
10/10/2017
Knihu jsem si nedávno připomněla, když jsem její příběhy předčítala dětem na zimním táboře v Krkonoších, říkala jsem si, že kde jinde by se dětem měla tato knížka číst když ne právě v Krkonoších.
Příběh jsem milovala už jako večerníček. A knížka je takovým hezkým spojením krásného příběhu a místa o kterém je vyprávěná. Kdo by neznal a nemiloval Krakoneoš, Anču, Kubu a Hajného?
Za mě má tato kniha jasných 5*
30/09/2017
Tuto pohádku zná zajisté každý. Pohádka začínala večerníčkem, na který jsem koukala, tak ráda, že jsem nakonec ve škole začala i kreslit obrázky. Krakonoš a Anča, Kuba a Hajný jsou postavy, které pracují u Trantumberka, který je nafoukaný, podlý a samé další špatné vlastnosti. Jak kniha, tak večerníček se snaží děti ponaučit o chování v přírodě. Jestli je lepší dobrou a nebo zlo. Na vše dohlížela Krakonošova pomocnice a to sojka.
15/09/2017
Kdo by neznal Krkonošské pohádky už jenom díky nádhernému večerníčku, na který jsem jako malá ráda koukala. Tento příběh o lásce, dobru a zlu, je nadčasový a překrásný. Krakonoš vždy přijde a odhaluje nepravosti, které lakomý pán kuje. Další klasika, která je poučná a poukazuje na to, že spravedlnost existuje a vítězí, kdežto chamtivost je po zásluze potrestána. Mým oblíbeným prvkem vždy byla Krakonošova věrná sojka.
14/09/2017
Snad nejezčí večenríček pro děti. Kdo by neznal příběh o Trantumberkovi, který je chamtivý a který si neváží nikoho a ničeho. Moc se mi příběh o pokladu, když se jednou do roka otevírají skály. Pán chce hodně pokladu a tam vezme svoje čeledíny, vozíček a snaží se co nejvíce ukořistit. Je tam chamtivý, že ho skála potrestá a zavře na rok. Kdo chce moc, nemá nic...Líbí se mi, že každý příběh má nějaké ponaučení.
26/07/2017
Jedna z mnoha pohádkových klasik, podle které bylo natočeno také filmové zpracování. Dokonce seriál. A už jenom to o něčem svědčí. Krakonoše mám ráda, protože je spravedlivý. Hajný působí jako ňouma, který si od Trautenberka nechá všechno líbit. Nejvíce se mi však líbí sojka. Kdyby té nebylo… no, nevím, jak by většina příběhů dopadla. Nejspíš by se o tom Krakonoš dozvěděl pozdě, anebo by o tom možná nevěděl vůbec. Kdo ví…
Každopádně, tyto příběhy jsou, milé, čtivé, poučné a zábavné. Určitě jsou nutností v každé knihovně. Alespoň ne v té dětské. Kniha má i pěknou obálku, která láká na první pohled.
25/07/2017
Kdo by neznal Krkonošské pohádky? Nevěřím, že někdo takový vůbec je. Já příběhy Kuby, Ančí, Hajného i samotného Trauntenberka mám opravdu ráda. Jsou krásné, jsou poučné, jsem o dobru, které zvítězí nad zlem. Jsou o tom, že chamtivost musí být potrestána. A Trautenberk dostává na frak. Ještě, že je tam ten Krakonoš, aby ve všem v případě potřeby udělal pořádek. Já tyto pohádky prostě miluji ve filmové i knižní podobě.
20/07/2017
Anče, Kubo, hajnej, nestát, neokounět, dělat! Ať to lítá! Himlhergot donrvetr krucajselement! Ano to tušíte správně! Je to Trautenberk... Výborné pohádkové příběhy, které jsou nám všem známé spíše ve formě večerníčkové pohádky ve které excelovali herci jako například Hana Maciuchová nebo Ilja Prachař. Veselé, vtipné, chytré a poučné. Co více k této pohádce dodat? Snad jen: přečtěte si ji, stojí to za to!
17/07/2017
Tohle musí mít doma každý. Říká Vám něco jméno Trautenberk ? Anče, Kuba a hajný ? Večerníček s Krakonošem je mistrovské dílo. Stejně je to u této předlohy. Po přečtení mohu upřímně konstatovat, že se jedná o dílo nesmrtelné a nikdy nezestárne. Vesele a chytře napsané, čtenář se pobaví a hlavně poučí. Z knihy dýchá atmosféra Krkonoš, prostě paráda. Po čase je možno se k příběhům opět vracet. Neomrzí.
14/07/2017
Moc se vnoučatům líbí, a to je pro mě nejdůležitější.
12/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 54% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Krkonošské pohádky jen za 91 Kč.