Kategorie

Povídání o pejskovi a kočičce

Autor: Čapek Josef

181 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Triáda
Kód:
ISBN: 9788074742057
Rok vydání: 2017
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná
Počet stran: 128

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou.

Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno.

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů.

Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo.

Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti.

Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Povídání o pejskovi a kočičce je klasikou, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Asi vůbec nejznámější je příběh o tom, jak spolu vařili dort, který jsem na základce mimochodem s velkým utrpením musela přečíst i v němčině. A to mě tento příběh vždycky bavil a dokonce jsem se u něj vždycky i zasmála.
Myslím, že pokud existuje kniha, která kromě Honzíkovy cesty neměla chybět v žádné dětské knihovničce, pak je to právě tato. Je humorná, poučná, nenáročná a milá.
Doporučuji dětem, které se u čtení rádi baví a mají rády vtipné, milé, krátké příběhy o pejscích a kočičkách.
21/07/2017
Výborná kniha pro všechny, děti i dospělé. Je psána velmi čtivě, dynamičnost knihy spočívá v častém využívání dialogů a autorům osobitý styl. Příběhy jsou vhodné pro různé věkové kategorie. Přitažlivé jsou také příběhy ve kterých vystupuje sám autor pan Čapek, velmi se mi líbila například o tom, jak pejsek s kočičkou psali dopis. Kniha je obohacena o jednoduché, ale opravdu krásné ilustrace. Myslím, že by měla být nedílnou součástí každé domácnosti.
17/07/2017
Kdo by neznal příběh o pejskovi a kočičce. Příběh, který se vypráví dodnes dětem. Ani má osoba nebyla vynechána a měla jsem tu čest si knihu přečíst. Mnohá poučení pro malé děti. Humorně psaný příběh. Katastrofa při pečení a šťastný konec. To vše a mnohem víc se v knize vyskytne. I já jsem jako malá experimentovala v kuchyni, naštěstí jsem nic nesnědla, právě díky této knize. Doporučuji ke čtení pro děti.
16/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 27% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Povídání o pejskovi a kočičce jen za 181 Kč.