Kategorie

Povídání o pejskovi a kočičce

Autor: Josef Čapek

203 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Triáda
Kód:
ISBN: 9788074742057
Rok vydání: 2017
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná
Počet stran: 128

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Jediné úplné, spolehlivé vydání, v grafické úpravě respektující podobu, jak vycházela za autorova života, a v kvalitním polygrafickém provedení s papírovou obálkou.

Textové znění vychází z kritického vydání ve Spisech Josefa Čapka. Kniha je edičně připravena podle vydání poslední ruky z roku 1937 a kromě devíti klasických příběhů obsahuje i povídání Jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, které bylo po roce 1948 z politických důvodů vypouštěno.

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce patří ke klasickým dílům literatury pro děti. Poprvé vyšla roku 1929 a od té doby potěšila mnoho dětí a jejich rodičů.

Pejsek a kočička spolu žijí v domečku a vedou svoji malou domácnost a chtějí všechno dělat jako velcí lidé, umývají špinavou podlahu, pečou dort, chodí v neděli na procházku, píšou dopis dětem nebo hrají divadlo.

Ale protože pejsek a kočička lidmi nejsou, nedopadne všechno vždy tak, jak by si přáli, jejich svérázná řešení jsou ale vždy zábavná a originální. V některých příbězích vystupuje postava spisovatele pana Čapka, kterého pejsek a kočička navštěvují, hovoří s ním o vážných věcech a pomáhají mu s psaním příběhů pro děti.

Přitažlivost této knížky spočívá zejména ve způsobu vyprávění, které se zakládá převážně na dialogických pasážích. Pejsek a kočička spolu rozmlouvají jako lidé, jejich přímočarý, hovorový jazyk v kombinaci s vypravěčskou zkratkou způsobuje, že kniha je velmi vhodná k předčítání.
Odměny pro recenzenty
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Pejsek a Kočička - to je prostě klasika. Syn četl ve druhé třídě a velmi se u toho bavil, u některých pasáží se nedokázal přestat smát. Některé kapitoly si četl i dvakrát. A to je pro knihu určitě nejlepší vizitka, protože donutit v dnešní době děti číst, to je opravdu umění! Každopádně příběhy Pejska a Kočičky rozhodně nestárnou a jsou čtivé stále. A to se počítá!
14/09/2017
Povídání o pejskovi a kočičce je geniální dílo z pera Josefa Čapka. Tato kniha je kouzelná a plná blaznivých nápadů těchto dvou nejoblíbenějších domácích mazlíčků.
Nejznámější - jak vařili dort je určitě skvělá, ale za mě asi vede příběh o tom, jak pejsek s kočičkou věšeli prádlo.
Pejsek a kočička děti provádí běžnými situacemi a denními úkony, které v životě potkají a zažívají. Myslím, že neexistuje dítě v České republice, které by tuto knihu neznalo.
11/09/2017
Povídání o pejskovi a kočičce je asi nejkrásnější české literární dílo pro děti z pera Josefa Čapka. Jedná se o nádherné příběhy na dobrou noc, které obsahují mnoho humorných pasáží a velkou spoustu krásných obrázků. Jako jedna z mála dětských knih se čte krásně a ani vás to neotravuje. Vykouzlí vám to tak akorát úsměv na tváři.
Jednotlivé příběhy se stále drží u dětí v oblibě a myslím, že ještě dlouho budou.
9/09/2017
Velmi pěkně ilustrovaná a vtipně napsaná knížka, kterou jsem měla ráda už jako dítě a kterou teď čtu i svým dětem. I když některé věci z příběhů pochopí až starší děti, i můj syn, kterému je pouze dva a půl roku, je má moc rád a knížku si sám ke čtení vybírá. V některých příbězích je ukryto také ponaučení, například jak se chovat k hračkám nebo že se nemá ubližovat zvířatům. I když je místy poznat, že je kniha psaná téměř před sto lety, stále má dětským čtenářům co říct a příběhy z ní zůstanou nesmrtelné.
2/09/2017
Přemýšlím... pořád přemýšlím... Je snad někdo, kdo by tuto dvojici hlavních hrdinů neznal? Je někdo, kdo nezná, jak pekli dort? Tohle je tradice České republiky, já to fenomén a myslím si, že nesmí chybět v žádné knihovně. Myslím si, že není nikdo, kdo by o Pejskovi a Kočičce aspoň neslyšel a pokud opravdu někdo takový je - tak to musíte rozhodně napravit. Tato kniha opravdu stojí za to, to mi věřte. :-)
25/08/2017
Povídání o pejskovi a kočičce je klasikou, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Asi vůbec nejznámější je příběh o tom, jak spolu vařili dort, který jsem na základce mimochodem s velkým utrpením musela přečíst i v němčině. A to mě tento příběh vždycky bavil a dokonce jsem se u něj vždycky i zasmála.
Myslím, že pokud existuje kniha, která kromě Honzíkovy cesty neměla chybět v žádné dětské knihovničce, pak je to právě tato. Je humorná, poučná, nenáročná a milá.
Doporučuji dětem, které se u čtení rádi baví a mají rády vtipné, milé, krátké příběhy o pejscích a kočičkách.
21/07/2017
Výborná kniha pro všechny, děti i dospělé. Je psána velmi čtivě, dynamičnost knihy spočívá v častém využívání dialogů a autorům osobitý styl. Příběhy jsou vhodné pro různé věkové kategorie. Přitažlivé jsou také příběhy ve kterých vystupuje sám autor pan Čapek, velmi se mi líbila například o tom, jak pejsek s kočičkou psali dopis. Kniha je obohacena o jednoduché, ale opravdu krásné ilustrace. Myslím, že by měla být nedílnou součástí každé domácnosti.
17/07/2017
Kdo by neznal příběh o pejskovi a kočičce. Příběh, který se vypráví dodnes dětem. Ani má osoba nebyla vynechána a měla jsem tu čest si knihu přečíst. Mnohá poučení pro malé děti. Humorně psaný příběh. Katastrofa při pečení a šťastný konec. To vše a mnohem víc se v knize vyskytne. I já jsem jako malá experimentovala v kuchyni, naštěstí jsem nic nesnědla, právě díky této knize. Doporučuji ke čtení pro děti.
16/07/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 19% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Povídání o pejskovi a kočičce jen za 203 Kč.