Kategorie

Kytice

124 běžná cena 159 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: MLADÁ FRONTA, a.s.
Kód:
ISBN: 978-80-204-2044-2
Rok vydání: duben 2009
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 168
Zařazení: česká poezie balady epická poezie

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Balady inspirované slovanskými i jinými pověstmi se vyznačují dějově dramatickým spádem, prostředí je ovšem vykresleno stručně, popisně... Klasické vydání Erbenových balad v edici Květy poezie.
Odměny pro recenzenty
16
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kytice od Karla Jaromíra Erbena rozhodně patří mezi knihy, které zná snad každý v České republice a určitě se většina z nás nějakou tu baladickou báseň z ní ve škole učila nazpamět. (Já jsem se třeba učila celou úvodní báseň s názvem Kytice.)
Opravdu se dobře čtou, ale někomu můžou nahánět strach - hlavně třeba Vodník. Navíc jsou všechny bravůrně napsané, takže je mohu určitě doporučit a osobně se mi líbily více než třeba Máj od Karla Hynka Máchy.
22/09/2017
Kytice je jedním ze známých děl od velice známého autora Karla Jaromíra Erbena. A tato malá knížečka plná básní mi v knihovně rozhodně nesměla chybět. Zase jsem ji musela přečíst povinně. Rozhodně jsem si ale čtení užila a nakonec mě ta poezie chytla. To tím jen dokazuje to, že Kytice je vážně velice kvalitní sbírka básní. Velmi doporučuji, i když právě zrovna nemáte rádi povinnou četbu. Kniha stojí za přečtení!
16/09/2017
Kytice je jedním z opravdových skvostů české literatury a své místo si zaslouží v každé knihovně. Tuto knihu jsem si přečetla už několikrát a určitě ne naposledy. V některých z nich nacházím i jistou známku morbidního humoru, která však k dílu patří. Možná proto jsou básně tak jiné a oblíbené. Nejraději mám Zlatý kolovrat a Svatební košili. Jsem ráda, že patří mezi povinnou četbu, protože si ji přečtou i ti, kteří by se k ni normálně nedostali
12/09/2017
Má oblíbená sbírka básní, kterou jsem četla poprvé v patnácti letech a od té doby ji mám moc ráda a ráda ji čtu znovu. Všechny básně jsou poutavé svým dějem, který je někde trochu morbidní, až humorný, myslím, že tyto básně jsou nadčasové a budou bavit ještě spoustu let, i když je to klasika a někteří se k ní dostanou až jako k povinné četbě ve škole. Jsou to jedny z mála básní, které se dají číst jako klasické příběhy a verše nepůsobí rušivě.Tato má navíc moc pěkný obal. Doporučuji ji všem, jako základ klasického vzdělání...
11/09/2017
Kytici jsem vnímala vždy jako velice kvalitní dílo. Je to jedna z mála poezie, která mě bavila. Příběhy znám nazpaměť a kolikrát mě u nich mrazilo. Díla jsou často i poučná, poukazují nám například na to, jak je špatná lidská hamižnost, že člověk by si měl nejdříve dobře rozmyslet to, co poví (což můžeme vidět u Polednice) , že špatné činy jsou vždy potrestány apod. Kytici hodnotím velice dobře, dávám 5 hvězdiček.
31/08/2017
Klasika, kterou musí snad znát každý. Alespoň nějaké části básní bychom dali všichni. Naprosto jednička v poezii pro mě. Polednice, Vodník, Zlatý kolovrat. Mám to přečtené snad stokrát a vůbec toho nelituju. Neustále se k tomu vrací, a pokaždé se usměju po dočtení. Klasické české básně, které se objevují snad všude. Karel Jaromír Erben skvěle vyrobil něco, co bych dokázala označit jako bohatství České republiky.
28/08/2017
Tahle verze Kytice je velice pěkně zpracovaná, obálka knihy je hotové umělecké dílo! Myslím, že tuhle sbírku básní od Karla Jaromíra Erben zná snad každý kdo žije v Česku. A když ne celou, tak určitě mu něco říkají básničky jako je Polednice nebo Vodník. Objevují se jak v učebnicích základních škol, tak i středních. Erben vlastně vytvořil něco, co je úplně jiné než ostatní knihy té doby.
Nerada čtu poezii, tohle si však vždycky ráda přečtu...
22/08/2017
Kytice od Karla Jaromíra Erbena patří dle mého názoru k základu, který by si měl úplně každý alespoň jednou přečíst, stejně jako Máj od Karla Hynka Máchy. Mě osobně se tato kniha velmi líbila a pravděpodobně je to jediné dílo z oblasti poezie, které mě bavilo číst a ráda se k němu také vrátím. Pro budoucí maturanty bych určitě doporučila si knihu přečíst a zvolit do maturitní četby, protože se o ní dá krásně mluvit.
18/08/2017
Vynikající dílo, které připomíná horor. Všechny básničky jsou mistrovsky napsané a v české poezii nemají prakticky žádnou konkurenci. Taková Svatební košile s Vámi určitě zamává, protože je velmi děsivá. Snoubenec zemřel ve válce a vrací se zpět ke své milé. Ale jako umrlec. Fantazie autora je opravdu fascinující a je vidět, že každou báseň doslova piloval jako diamant, než je kompletně vydal. Bravurní dílo.
10/08/2017
„U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo…“ – To jsou asi nejznámější slova z této skvělé sbírky balad. Je to jedna z mála knih, podle jejíchž nejznámějších balad byly natočeny: Vodník, Polednice, Svatební košile a viděla jsem i Zlatý kolovrat. Nejstrašidelnější mi přišla Svatební košile. A nejsmutnější hned ty tři zbývající. Líbí se mi obálka a to, jak je kniha zpracovaná uvnitř. Tato kniha je též klasikou a měl by si ji přečíst každý. Krásná poezie.
25/07/2017
1
Hodnocení
31/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 22% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kytice jen za 124 Kč.