Kategorie

Kytice

84 běžná cena 119 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: Glos
Kód:
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Paperback
Počet stran: 162

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní autora Karla Jaromíra Erbena. Jeho balady jsou inspirované slovanskými i jinými pověstmi a vyznačují se dějově dramatickým spádem.
Bestsellery Partika Hartla
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kytice je sbírka balad. Ke Kytici jsem se dostala už jako malá, kdy mi jí babička četla před spaním. Moc ji miluju. Na poezii nejsem, ale tahle kniha je něco jiného. Balady jsou dobře pochopitelné. Některé jsou i strašidelné, a to se mi vždy líbilo. Mezi moje nejoblíbenější patří například Vodník, Svatební košile a všem známá Polednice. Tuto knihu všem srdečně doporučuji a myslím si, že by ji měl přečíst každý.
8/08/2017
Kytice je sbírka Erbenových balad. Erbenovy poezie jsou většinou smutné (končí špatně). Karel Jaromír Erben svými básněmi zřejmě chtěl čtenáře rozplakat, básně psal jistě celým svým tělem, o tom žádná. Erbenova kytice je opravdu krásná, četla jsem ji několikrát i přes to, že básničky moc nemusím, byly tak skvělé, že jsem na básně změnila názor a naučila se některé z nich, alespoň většinu, vodníka a polednici jsem uměla perfektně.
28/07/2017
Sbírka balad, které jsou symetricky motivově propojené, v česku nemá obdoby. Velmi dobře učtitelná, knihu jsem poprvé četla jako malá. Typickými postavami pro Erbena jsou ženy, které skoro ve všech baladách v Kytici hrají hlavní roli. Tématicky už v dnešní relativně ateistické době není moc aktuální, příběhy jsou ale velmi napínavé a čtenáře nepustí i přesto, že se s postavami nedá dobře ztotožnit. Na obrozeneckou tvorbu ale velmi dobré (a důležité) dílo.
11/07/2017
Na poezii mě nikdy moc neužilo, ale Kytici od Karla Jaromíra Erbena jsem přečetla několikrát. Lyricko - epické balady (některé s pohádkovými prvky) mi často naháněly husí kůži (zejména příběh o zamilované rouhající se dívce ve Svatební košili a nebohé Marii v baladě Štědrý den). V Kytici s třinácti baladami se vyskytuje motiv viny X trestu, který v mnoha ohledech může být pro nás poučný. Hodnotím 4 z 5
10/07/2017
Jsem bohužel pro mě člověk, co básně nechápe a moc jim nerozumí, ale se dvěma výjimkami, miluji Shakespeara a Kytici. Ne jen že považuji přečtení Kytice za "základní" literární vzdělání, ale čte se snadno a velmi, velmi příjemně.
26/06/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 29% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kytice jen za 84 Kč.