Kategorie

Kytice

90 běžná cena 129 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 59
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 9788073902353
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 160
Zařazení: česká poezie balady epická poezie

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 181 Kč

Ušetříte 47

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Vlasta - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností.
Některé z nich byly inspirací i pro Antonína Dvořáka a sedm básní se stalo základem stejnojmenného filmu z roku 2000.
Bestsellery Partika Hartla
13
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Klasická sbírka balad, kterou zná snad každý. Karel Jaromír Erben a jeho nesmrtelná Kytice. Tuto knihu jsem měla číst k maturitě, ale jelikož je toto dílo opravdu velkou klasikou, měla jsem ji doma už od mala, a některé balady jsem tím pádem znala velmi dobře. Pochmurná atmosféra, která celou dobu panuje, je pro balady typická a tvoří tak nezaměnitelný pocit z četby. Kytice je opravodvým skvostem české literatury a já jsem ráda, že ji mám doma.
19/08/2017
Ehm ... asi neexistuje nikdo, kdo by se nemusel učit nějakou část balad z této knížky. U mě to byl třeba "Vodník", "Dceřina kletba" a "Kytice", bratr se musel učit "Polednici". To máme čtyři, co těch dalších devět?
Ty nejvíce známé balady byly i zfilmované, jako malá jsem ten film viděla a ještě hromadu let jsem se bála znovu na něj podívat. Na gymplu jsme měli i holku, která se na film dívat nemohla a ze třídy v půlce hodiny odešla.
Povinnost: PŘEČÍST!!!!!
15/08/2017
Kytice je prostě taková klasika. Každý ji známe. A kdo ne, jako by ani nežil. Některé básně jsem sice nepochopila, protože je to velice stará kniha a myšlenky i styl psaní se od té doby velice posunul. Ale básně jako Polednice či Vodník zná každý. Sice jsou příběhy v básních často morbidní a děsivý, ale aspoň to poukazuje na fakt, že vše nemusí končit vždy dobře. Prostě Kytice od Karla Jaromíra Erbena je česká klasika.
8/08/2017
Karel Jaromír Erben a jeho kytice - to je prostě klasika. Co víc dodat? Ke Kytici jsem se dostala už jako malá, kdy mi jí babička četla před spaním. Moc ji miluju. Na poezii nejsem, ale tahle kniha je něco jiného. Balady jsou dobře pochopitelné. Některé jsou i strašidelné, a to se mi vždy líbilo. Mezi moje nejoblíbenější patří například Vodník, Svatební košile a všem známá Polednice. Tuto knihu všem srdečně doporučuji a myslím si, že by ji měl přečíst každý.
8/08/2017
Zkrátka česká klasika. Je to knížka, která mě z povinné četby nejvíce bavila a kterou si rozhodně hodlám přečíst znovu. Je pravda, že jsem nějaké ty balady nepochopila ale musím si uvědomit, v jaké době to bylo taky napsaný. Naštěstí jsem ale potom viděla film. Za mě strašně moc doporučuju a myslím, že by si tuto knížku měli přečíst všichni. Jinak moje nejoblíbenější balad je Polednice, Vodník a Vrba :D
8/08/2017
Tuto sbírku balad jsem četla už několikrát a pokaždé je to stejně skvělé čtení, z kterého vás mrazí v zádech a zároveň musíte ocenit rozmanitost českého jazyka, který se v knize objevuje. V každé baladě také lze najít určité moudro, které je i v dnešní době pořád aktuální. Mezi moje nejoblíbenější balady patří nejspíš Vodník, Svatební košile, Zlatý kolovrat a Vrba. Doporučuji i filmové zpracování, které je skvěle strašidelné a Karel Roden v Svatebních košilích mě bude děsit ještě hodně dlouho.
7/08/2017
Kytice od Karla Jaromíra Erbena je opět klasickým českým dílem, které se nám asi nikomu nevyhnulo. Nebo by alespoň nemělo. Opět je to dílo, ke kterému postupně dozrajete, takže balady, které vás nadchly kdysi dávno, se vám později už vůbec nemusí líbit a naopak si oblíbíte jiné - protože je konečně pochopíte. Mou oblíbenou už delší dobu zůstává Vodník - zkrátka se mi líbí, jak je napsaný i to, co tím chtěl autor vlastně říci.
20/07/2017
Kdo by neznal dokonalou kytici jakoby ani nežil. Myslím si že každý z nás si najde svou baladu, které absolutně propadne. Já bych nejraději vyjmenovala všechny, ovšem je tu přeci jen jedna, která si mé srdce získala nejvíc a tou je svatební košile. Vlastně ani nevím proč. Erben je takový český Andersen, kdy jejich pohádky ne vždy končí šťastně, tady v tom případě tedy zásadně vždy končí špatně. Přesto končí tak dokonale a bezchybně.
16/07/2017
Jedna z několika knih, kterou jsem četla na střední škole jako povinnou četbu. Kniha nemá moc stran ale to neznamená, že je jednoduchá na přečtení, i přesto by si jí měl každý člověk aspoň jednou v životě přečíst. Museli jsme se učit některé básně i nazpaměť, díky tomu se mi některé zaryly do paměti. Poezie se nečte dvakrát nejlépe, teda alespoň mě, ale přesto, jak už jsem psala měl by si jí opravdu přečíst úplně každý.
16/07/2017
Mám ráda poezii a tohle je klasika všech klasik. Takže jsem po ní logicky sáhla. Líbí se mi, že kniha je temná a místy až hororová, ale zároveň je taky velmi krásně napsaná a vyzařuje z ní naděje na lepší zítřky. Tuhe knihu by si měl určitě přečíst úplně každý. Je skvěe napsaná a moc dlouho se nečte. Jsem si jistá, že to není úplně žánt pro každého, ale je dobré přečíst si i něco co se nám nelíbí. Takže směle do čtení.
15/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kytice jen za 90 Kč.