Kategorie

Kytice

109 běžná cena 129 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 9788073902353
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 160
Zařazení: česká poezie balady epická poezie

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 179 Kč

Ušetříte 49

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností.
Některé z nich byly inspirací i pro Antonína Dvořáka a sedm básní se stalo základem stejnojmenného filmu z roku 2000.
Odměny pro recenzenty
26
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Kytice patří asi k nejznámějším dílům české poezie, pronikla dokonce i na světovou úroveň. Kytice se skládá z mnoha básní. Nejvíce se mi asi líbí to, že básně jsou vetšinou epické. Tudíž mají děj a dají se převyprávět. Ne samozřejmě všechny. Proto jsem Kytici ocenila daleko více nežli Máchův Máj. Asi každý zná rámcový příběh o Polednici, Svatební košili, Vodníkovi a dalších. Erbenova Kytice rozhodně stojí za pozornost.
15/10/2017
Povinná četba na škole, takže i kdybych nechtěl, musel jsem si ji přečíst. Nakonec to ale nebylo tak zlé. Básně jsou na různá témata - láska, pomsta, chamtivost a další. Některé z nich jsou příliš drsné až brutální a představovat si je, není nic jednoduchého. Jak to asi muselo působit na čtenáře v tu dobu. Kytice už patří mezi klasiku, kterou by si měli všichni povinně přečíst - skoro národní děditví. Pokud jí nemáte ve škole povinnou, rozhodně si jí alespoň jednou přečtěte...
3/10/2017
Ačkoliv poezii nevyhledávám a nemám k ní žádný hlubší vztah, Kytici prostě miluji a ráda ji čtu stále dokola. Tak skvělé a různorodé příběhy, jenž básně nesou jsou nadčasové a myslím, že nikdy neomrzí. Vypráví o nešťastné lásce, přílišné důvěřivosti, chamtivosti, ale i o nápravě. Básně jsou protkané zajímavým humorem, který jim dodává tu správnou a výjimečnou atmosféru, díky tomu jsou opravdu jedinečné
30/09/2017
Klasika České literatury, která nikdy nezestárne a neztratí svou krásu. Četla jsem ji už mockrát a mám ji velice v oblibě. Nádherná sbírka básní, některé trošku pohádkové, jiné dost kruté a nelítostné. Nejraději mám asi Zlatý kolovrat nebo Svatební košili. Já v těchto básních cítím jistou satiru a nadsázku, v některých z nich, tím jak se hlavní postavy chovají nacházím jistý zvrácený humor, který básně zajímavě dokresluje.
12/09/2017
Sbírku básní, Kytici, jsem četla poprvé asi v patnácti letech a od té doby ji mám moc ráda a ráda ji čtu znovu. Všechny básně jsou poutavé svým dějem, který je někde trochu morbidní, až humorný, myslím, že tyto básně jsou nadčasové a budou bavit ještě spoustu let, i když je to klasika a někteří se k ní dostanou až jako k povinné četbě ve škole. Jsou to jedny z mála básní, které se dají číst jako klasické příběhy a verše nepůsobí rušivě. Moc se mi líbí tento moderně pojatý přebal knihy. Doporučuji ji všem, jako základ klasického vzdělání...
11/09/2017
Kytice patří rozhodně mezi lepší básnické sbírky, které si člověk může k přečtení zvolit. Sbírka třinácti balad, poukazující na lidské neřesti s většinou tragickým koncem - musí totiž přijít trest. Najdete zde balady s trestem přiměřeným, ale i s trestem přehnaným - tak jako to v životě bývá.
Dobrá rýmovanost dělá ze všech balad výborný zážitek a z každé si čtenář odnese notnou dávku poučení.
Moje nejoblíbenější jsou klasicky - Svatební košile a Vodník.
10/09/2017
Moje nejzamilovanější české dílo, kterým jsem takřka posedlá. Umím úryvky různých balad a pamatuji si i názvy všech, které sbírka obsahuje. Mistrovské dílo, které bude mít vždy své zvláštní místečko v mém srdci.
Některé balady obsahují pohádkové motivy, jiné pověsti a lidové báchorky. Všechny jsou ale moc krásné. Mezi mé nejoblíbenější patří asi Zlatý Kolovrátek, Svatební košile, Lilie a Vodník - tedy ty známější. Ale i ty ostatní stojí za přečtení. :-)
9/09/2017
Poezie nikdy nebyla mým šálkem kávy, ale jestli se tu našla nějaká knížka tohoto žánru, kterou bych si ráda přečetla, byla by to právě Kytice. Je tu spoustu balad, díky kterým mám až doteď husí kůži, jako třeba Polednice, Svatební košile a Vodník. A kdo by si nevzpomněl na pohádku Zlatý kolovrat, kde hlavní hrdinka přijde snad o vše, co je možné i nemožné. Z ní jsem měla opravdu noční můry. Ale co by to bylo za příběh bez něčeho strašidelného?
7/09/2017
Tato sbírka básní je vrcholným dílem českého mistra a podomního sběratele příběhů, pana Erbena. Nikdy jsem na poezii nebyl, ale ke Kytici mám zvláštní vztah, který, jak by řeklo spisovatelské střevo, i hory přenáší a já se vznáším na vlnách vesnických příběhů nádherně zveršovaných jedním z nejlepších českých spisovatelů historie.
Knihu doporučuji i lidem, kterým na střední pronikla a unikla mezi prsty. Vážně za to stojí.
4/09/2017
Temná a přitom tak brilantně napsaná kniha poezie od známého českého autora. Můžeme zde najít básně často s rolí matek, nešťastné lásky nebo závažného hříchu/zločinu za který se musí odpykávat zasloužen trest. Možná se jedná o dílu vcelku morbidní, ale to jen udává na síle její celkové váhy. Osobně jsem byla dílem ohromena a nepohrdnu možnosti přečíst si knihu v budoucnosti znovu. V žebříčku klasik je velice vysoko.
4/09/2017
3
Hodnocení
4/09/2017
31/08/2017
8/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kytice jen za 109 Kč.