Kategorie

Máj

84 běžná cena 99 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: DOBROVSKÝ s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7390-209-4
Rok vydání: listopad 2014
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Paperback
Počet stran: 48
Zařazení: česká poezie

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 193 Kč

Ušetříte 35

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Máj – Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. V naší zemi asi není ani jeden dospělý člověk, který by si nepřipomenul první nádherné verše slavného Máchova Máje. Ale se znalostí celé básně už je to slabší. A to je rozhodně škoda.
Odměny pro recenzenty
11
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Máj patří mezi klasickou českou literaturu a je snad u každé maturitní zkoušky. I když začíná romanticky a velkou láskou, tak jak to u hodně klasických děl bývá, končí velice smutně a tragicky. Máj nádherně popisuje okolní květnovou přírodu, ve verších vystihuje city a pocity hlavních hrdinů. Je to moc hezká kniha, avšak myslím, že už se k ní vracet nebudu. Stačilo mi ji přečíst jako povinnou četbu
11/09/2017
Jedna z mála básní, které jsem za život přečetla a asi to tak i zůstane. Máj jsem byla nucena přečíst k maturitě a následně i k rozborům na vysoké škole a ani po detailním rozboru si mou přízeň příliš nezískal (na rozdíl třeba od Kytice).
Milostný trojúhelník, popisy májové přírody, tragická láska, intermezza duchů... Nic naplat, Máj ani Mácha mi příliš neuchvátili a obávám se, že se to bohužel nikdy nezmění.
10/09/2017
Ze začátku mě Máj bavil, to mě ale během chvíle omrzelo. Zdá se mi, že pak už se to motá stále dokola (všechno mi připadá skoro stejné).
Když vytáhnu samotnou dějovou linii Máchova Máje, tak ta je moc hezká. Verše má taky hezké. Ale ty popisy! Ty jsou pro mě prostě zabijákem a já se v nich ztrácím. Není divu, nejsem zrovna ten typ, který by moc ocenil poezii, ba dokonce se v ní i vyžíval. Poezie jako taková? Ano. Ale v malé a hlavně rozumné míře. Máj byl na mě prostě nálož.
9/09/2017
Máj, stejně jako Karel Hynek Mácha je nestálým dílem, které si své obdivovatele volí složitě a poťouchle. Pojednává o příběhu tragédie otcovražedného spiknutí, které koření z lásky k ženě... aneb za vším hledej ženu.
Sledujeme poslední chvíle Vilémovi, které se odehrávají v cele při noční krajině. Poslední chvíle Jarmily u tekoucí stojaté vody (oxymóron?). A putování poutníka projíždějícího kolem popravčího kola.
Hynku! Viléme! Jarmilo!
4/09/2017
Máj má nádhernou myšlenku - láska, tragédie, chlapec na okraji společnosti. To vše spojeno s květnovou přírodou musí být nutně nádherné, ne? Něco zajisté ano, verše byly krásné, ale v některých částech na mě až příliš rozvleklé. Na dílo jsem se těšila, myslela jsem, že když mě bavila Kytice, bude i tohle. Nu, trochu jsem se mýlila. Není to vyloženě zábavné ani lehké čtení, ale asi je to základ, který by měl přečíst každý.
2/09/2017
Máj od Karla Hynka Máchy je klasika, kterou zná snad každý alespoň trochu vzdělaný jedinec. Máj jsem četla kdysi na střední škole (což už je poměrně dávno) k maturitě a v té době to bylo pro mě poměrně utrpení. Verše byly pro mě nudné, přečíst si dílo jsem brala pouze jako nutnost. Po několika letech jsem viděla filmové zpracování, které se mi líbilo. Na Máj a jeho první známé verše jsem začala pohlížet trochu jinak. Začala jsem ve verších postupně objevovat jejich krásu ...
23/08/2017
Nejdříve jsem viděla v televizi ten nový film Máj, natočen podle této knížky. Film se mi líbil, i když neměl šťastný konec. No a potom přišla maturita a v maturitním ročníku jsme se museli naučit několik prvních slok. Tak samozřejmě, že celá třída si ji potom vybrala jako dílo k maturitě.
Musím říct, že ačkoliv se mi příběh líbí, tak poezie není můj šálek ... čaje? Já kafe nepiju.
Prostě si zvyknout nemohu. Mě verše připadají nudné, ale zároveň pro mě příliš složité.
15/08/2017
Máj aneb velká klasika, které jsem až tak nepodlehla. Dle mého je sice máj krásný ale není rozhodně tak překrásný jako je Kytice. Musím ovšem říct, že ten vnitřní příběh, který člověk musí lovit z Máchovy dokonalé obrazové květomluvy je srdceryvný a ten kdo nezná Máj, jakoby ani nežil. Otcovražda tehdy byla těžkým zločinem, ale ne každý se ubrání když vidí svou milovanou sát se svým otcem, o kterém beztak ani neví, že je jeho otcem. Co potom s tím?
16/07/2017
Máj od Máchy je klasika. Ve škole jako jedna z naprosto základních povinných četeb se četla občas trochu ztěžka, ale aspoň už vím, kde se vzal Hynek, Vilém a Jarmila v té reklamě s botama. Lyrická část básně je - pro Máchu typicky - popisováním krásné Bezdězské krajiny, která je průběžně prokládána epickými částmi o vraždách, zradách, smrtích, nářecích a podobně. Tento kontrast je jedním z hlavních faktorů, proč je kniha tak oblíbená a úspěšná. Nečetla jsem ji nikdy znova a vím, že nejspíš nebudu, ale doporučuji všem poctivým vlastencům a těm, kteří dokážou přežít poezii lépe než já.
11/07/2017
Lyricko- epická skladba od Karla Hynka Máchy, kterou by měl znát každý správný Čech a kdo ji nezná, tak by si ji měl ihned přečíst. Jedná se o skladbu, která byla považována za vrcholné dílo českého romantismu a já s tím musím souhlasit. Pojednává o tragickém osudu otcovraha Viléma a jeho lásce Jarmile. Příběh končí popravou Viléma a my s ním ještě před popravou můžeme strávit poslední chvíle jeho života a vcítit se do toho, co právě prožívá.
11/07/2017
2
Hodnocení
31/08/2017
9/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Máj jen za 84 Kč.