Kategorie

Osudová Sisi

Autor: Jean Des Cars

278 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Brána
Kód:
ISBN: 978-80-7243-886-0
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 456

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Osud legendárně krásné Sisi, rozmarné a samotářské panovnice nepřestává fascinovat. Kniha líčí okouzlující bavorskou princeznu, která se v r. 1854 vdala za císaře Františka Josefa, vládnoucího padesáti milionům poddaných. Ve Vídni ji kritizovali, ale v Budapešti ji zbožňovali, neboť bránila maďarský nacionalismus proti rakouské nadvládě. Jean des Cars pět let pečlivě shromažďoval dosud nezveřejněné nebo málo známé vzpomínky, setkával se s císařovninými potomky, prohledával archivy bývalé habsburské říše. Díky pozoruhodným odhalením líčí tuto nezapomenutelnou postavu v novém světle.
Odměny pro recenzenty
3
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh krásné Sissi a Franze Jose zná každý, I přes nevůli jeho matky se vzali a byli spolu nějaký čas šťastní. Měli spolu několik dětí, ale největší ránou pro císařovnu byla smrt jejího nejstaršího syna. Od té doby už nosila jen černí oblečení. Ale vezmeme to od začátku. Kniha je skvělá. Dozvíme se v ní hodně nových informací o císařovně a jejím životě. Hodně zajímavostí. Například, že měla problém s poruchou příjmu potravy.
27/07/2017
Příběh ženy s nejútlejším pasem a nejdelšími vlasy, která se nechtěla striktně podřídit Vídeňským konvencím. Toužila po svobodě, ač měla všechno. Sportovala, což bylo nepatřičné pro její postavění i dobu ve které žila. Naprosto jí obdivuji a chápu. Srdce ženy chce mnohdy více než drahé pozlátka. Ale kde vzít svobodu v ohromných opuštěných místnostech plných tajností, striktních pravidel a nesmyslných akcí. Jediná možnost je útěk.
20/07/2017
Nespoutaný duch spoutané ženy pomocí konvencí a striktní přísné vídeňské etikety. Touto stručnou větou by se dal shrnout celý příběh jedinečné císařovny Alžběty Bavorské zvané jako Sisi. Musím říct, že by s ní měnil asi jen málokdo. Byla sice manželkou jednoho z nejmocnějších mužů v celé Evropě, přesto nemohla dělat to, po čem její nespoutané srdce toužilo. A aby toho neměla ve svém životě málo, připravil jí osud ještě mnohé rány, které nedokážu pochopit, že překonala, jako byla například smrt její dcerky Sofie a následná sebevražda korunního prince Rudolfa.
Do toho ještě prodělávala různé diety a kúry, které zamávali s jejím zdravím nemluvě o jejím abnormálním cvičení, které dle jejích špatných stravovacích návyků často vedlo ke zdravotním problémům. Aneb nic se nemá přehánět.
15/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Osudová Sisi jen za 278 Kč.