Kategorie

Osudová Sisi

Autor: Jean Des Cars

279 běžná cena 399 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Brána
Kód:
ISBN: 978-80-7243-886-0
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 456

Osud legendárně krásné Sisi, rozmarné a samotářské panovnice nepřestává fascinovat. Kniha líčí okouzlující bavorskou princeznu, která se v r. 1854 vdala za císaře Františka Josefa, vládnoucího padesáti milionům poddaných. Ve Vídni ji kritizovali, ale v Budapešti ji zbožňovali, neboť bránila maďarský nacionalismus proti rakouské nadvládě. Jean des Cars pět let pečlivě shromažďoval dosud nezveřejněné nebo málo známé vzpomínky, setkával se s císařovninými potomky, prohledával archivy bývalé habsburské říše. Díky pozoruhodným odhalením líčí tuto nezapomenutelnou postavu v novém světle.
2
Recenze
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Příběh ženy s nejútlejším pasem a nejdelšími vlasy, která se nechtěla striktně podřídit Vídeňským konvencím. Toužila po svobodě, ač měla všechno. Sportovala, což bylo nepatřičné pro její postavění i dobu ve které žila. Naprosto jí obdivuji a chápu. Srdce ženy chce mnohdy více než drahé pozlátka. Ale kde vzít svobodu v ohromných opuštěných místnostech plných tajností, striktních pravidel a nesmyslných akcí. Jediná možnost je útěk.
20/07/2017
Nespoutaný duch spoutané ženy pomocí konvencí a striktní přísné vídeňské etikety. Touto stručnou větou by se dal shrnout celý příběh jedinečné císařovny Alžběty Bavorské zvané jako Sisi. Musím říct, že by s ní měnil asi jen málokdo. Byla sice manželkou jednoho z nejmocnějších mužů v celé Evropě, přesto nemohla dělat to, po čem její nespoutané srdce toužilo. A aby toho neměla ve svém životě málo, připravil jí osud ještě mnohé rány, které nedokážu pochopit, že překonala, jako byla například smrt její dcerky Sofie a následná sebevražda korunního prince Rudolfa.
Do toho ještě prodělávala různé diety a kúry, které zamávali s jejím zdravím nemluvě o jejím abnormálním cvičení, které dle jejích špatných stravovacích návyků často vedlo ke zdravotním problémům. Aneb nic se nemá přehánět.
15/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 30% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Osudová Sisi jen za 279 Kč.