Kategorie

DPH v příkladech k 1. 4. 2012

Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ANAG, spol. s r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7263-740-9
Rok vydání: 2012
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 632
Zařazení: příručky účetnictví právní předpisy daň z přidané hodnoty

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Velká novela zákona o DPH s účinností od 1. 1. 2012 přináší zásadní změnu ve snížené sazbě daně z dosud platné 10% na sazbu 14 %. V souvislosti s touto změnou dochází k úpravě navazujících ustanovení zákona. Novela přináší již záměr sjednotit sazby DPH od roku 2013 na 17,5 %.

Další změny v zákoně o DPH
Dále novela zákona o DPH řeší zjednodušení požadovaných náležitostí opravných daňových dokladů při opravě základu daně z titulu poskytování obratových bonusů a skont. Rovněž přináší sjednocení používaného kurzu při vystavování opravného daňového dokladu pro případ obratových bonusů v cizí měně. V rámci povinných náležitostí daňových dokladů dochází také ke vstřícné změně ve prospěch poplatníků. Závažná jsou především přechodná ustanovení v novele zákona, která řeší přechod na změněnou sníženou sazbu daně, pokud plnění se sníženou sazbou započala v období před novelou zákona a byla dokončena po novele zákona. Dále řeší případné vyúčtování záloh zaplacených ještě před novelou. K této problematice je v publikaci uvedena řada praktických příkladů.

Přechýlení daňové povinnosti u stavebních a montážních prací
Plátci musí vzít rovněž v úvahu, že od 1. 1. 2012 vstupuje v účinnost ustanovení o přechýlení daňové povinnosti u stavebních a montážních prací (§ 92e). K této složité problematice vzniká řada nezodpovězených otázek. Generální finanční ředitelství vydalo v této souvislosti metodickou informaci, která bude součástí publikace DPH v příkladech, a rovněž budou uvedeny praktické příklady a návody pro praxi.

Zohlednění všech legislativních změn, příklady, komentáře
Všechna tato novelizovaná ustanovení jsou v publikaci DPH v příkladech vysvětlena podrobným komentářem a především aplikována do řady praktických příkladů, grafů a tabulek z pohledu zákona o DPH, ale i z pohledu zákona o účetnictví.
Součástí knihy jsou také vybraná aktuální sdělení a informace k problematice uplatňování DPH zveřejněné Ministerstvem financí. Rovněž je v řadě případů odkazováno na příslušnou judikaturu Evropského soudního dvora a směrnice Rady ES.
V neposlední řadě publikace obsahuje příspěvky ze sekce DPH Komory daňových poradců na KOOV, kterých vznikla v průběhu roku 2011 velká řada.

Odměny pro recenzenty
0
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejsou zde žádné recenze. Buďte první a napište svoji!
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o % levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu DPH v příkladech k 1. 4. 2012 jen za 0 Kč.