Kategorie

Illuminae

254 běžná cena 369 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: COOBOO
Kód:
ISBN: 9788075442239
Rok vydání: 2016
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Počet stran: 608

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tohle byla naprosto úžasná jízda. Zážitek na který se nezapomíná. Už se třepu na druhý díl. Ten musím mít!
Když jsem zaregistrovala, že kniha vychází, tak jsem si říkala, jak by bylo fajn ji dostat do rukou. Nejen, že se mi líbila obálka, která těma barvama září široko daleko, ale lákala mě i z důvodu tloušťky. Miluju tlusté knihy. Když jsem si pak zjistila, že je to scifi, vydává ji CooBoo, tak bylo rozhodnuto. Chci ji!
Díky jedné skvělé dámě jsem ji získala jako recenzní výtisk a ihned, co mi čas dovolil, jsem se pustila do čtení. A víte co? Bylo to naprosto luxusní!

Kady, což je hlavní hrdinka celého příběhu, je normální holka, která stojí před nenormálním problémem. Zachránit x tisíc lidí z děsné lapálie a k tomu neohrozit ani svůj život. Neslučitelné. P... Celá recenzeříběh je naprosto dokonalý. Jakmile jsem si zvykla na všelijaké krkolomné názvy různých součástek a programů v počítači, tak to bylo pošušňáníčko. Mám takový nějaký neblahý pocit, že se teď nebudu umět do žádné knížky začíst... Po této to bude minimálně těžké.

"Co jsem se doslechla o Koperníku, nemůžu na tebe přestat myslet - tím samozřejmě neruším ten slib, že jestli zas budeš dolejzat, nakopu tě, až z tebe bude soprán, ale musela jsem si zjistit, jestli jsi v pohodě."

Při čtení této tlusté krasavice vám nebude nic chybět. Užijete si vtip, ironii, romantické chvilky, napínavé dění, trochu nějaké té morbidnosti, vraždu... A to vše ve vesmíru. V nekonečnu, v černé díře, kde nic není, kam až oči dohlédnou. Díky mé fantazii jsem se chvílemi přesvědčovala, zda se pořád nacházím tam, kde mám být.

Teď trochu něco k tomu, jakým způsobem je kniha udělaná. Jelikož její grafické zpracování je naprosto jedinečné, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala. Plánky vesmírných plavidel, fotky pasažérů.
Příběh je složen z emailů, z dokumentů, ze zpráv hlasových, kdy na každé stránce jasně poznáte, co právě čtete. Jestli email nebo rozhovor. Některé stránky, kdy probíhala konverzace se systémem Spiro jsou zase černé s bílým písmem... Je to naprosto úchvatné. Já nemám slov a nedokážu vám ani popsat, jak perfektně kniha vypadá. Nejjednodušší je jít do knihkupectví a vzít si ji do ruky. Prolistovat. A zamilovat se.

Jsem nadšená a určitě doporučuji k přečtení vám všem. Může ji číst i holka i kluk, starý nebo mladý. Budete se bavit tím, co se v ději stane, budete se bavit i tím, jak vypadají stránky a věřím, že někdy, tak jako já, se budete divit, jak autoři perfektně dokážou upoutat pozornost.
8/08/2017
Naopak se úplně zas tak nazařadim do toho hypu kolem knížky Illuminae. Jako asi chápu, co na tom všichni tak mají, ale mně to zas jako taková bomba nepřijde. Grafické zpracování je sice dost netypické a úžasné a i postavy nebyly vůbec zvládnuty nijak marně, ale mezi mé nejoblíbenější knížky se to nezařadilo. Avšak musím vyzdvihnout poslední třetinu, protože ta mě strašně bavila, bylo to opravdu jako vystřihnuté z nějakého dobrého vesmírného filmu či seriálu. Zvraty na váš číhaly na každém rohu a o překvapení zde rozhodně není nouze. Ale jinak Illuminae vážně doporučuji, minimálně tím zpracováním vás určitě ohromí.
4/08/2017
Illuminae je knihou, která je nyní takovým fenoménem. Příliš kritických recenzí jsem na ni nečetla. Já se však k jejím nadšencům přidat nemohu. Zpracování je sice zajímavé, nové a jiné, ale mě příliš nesedlo - mám prostě radši klasiku, takže grafickou úpravu ocenit nedokážu. Nicméně je pravda, že právě tímto kniha přitahuje pozornost, čímž si získává nové a nové čtenáře. Mně však bohužel úplně nesedl ani samotný příběh, do pokračování se pouštět určitě nebudu.
30/07/2017
Velmi atypické zpracování knihy. Musím říct, že s ničím podobným jsem se ještě nikdy nesetkala ale mohu prozradit, že je to něco tak dokonalého, že se divím, že to nenapadá autory častěji. Vidět svět očima všemi možnými a dalo by se skoro až říci že i nemožnými způsoby je opravdu nebývale povedené.
Příběh je poutavý a udrží čtenáře v naprostém pozoru a soustředí se dokonce i na kdejakou tečku, protože co kdyby náhodou se v ní ukrýval nějaký skrytý text a poselství.
16/07/2017
Grafické zpracování je jednoznačně nedílnou součástí tohoto románu, autoři si tu hodně hráli s typografií a také s pravopisem. Všechny strohé přepisy konverzací, chaty mezi desítkou rozdílných osob, deníkové zápisky, oficiální zprávy i další dokumenty v knize jsou psány tak, aby působily autenticky, tedy často I nespisovně a s vulgarismy, které jsou však v celé knize vždy začerněné. To vše dodává knize něco navíc oproti jiným podobným románům. Kniha pro mě ve svém žánru určitě patří k těm nejlepším, co jsem četl!
12/07/2017
Jsem naprosto ohromena, jak se autoři poprali s touto knihou. Obsahuje spoustu podrobných popisů lodí a systémových informací. Navíc se mi líbilo, jak jsem byla jednu část knihy trošku zmatená. Opravdu oceňuji nepředvídatelnost děje a velmi zajímavý příběh. Jediné malinké mínus je pro mě jak je ta kniha obrovská, ale jinak nemám co vytknout.
10/03/2017
1
Hodnocení
23/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Illuminae jen za 254 Kč.