Kategorie

Deník

272 běžná cena 296 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Nakladatelství Triáda, s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7474-113-5
Rok vydání: prosinec 2014
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 264
Zařazení: deníky 1939-1945 Židé holocaust (1939-1945) židovské děti děti a válka

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Odměny pro recenzenty
10
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Annelies Marie Franková, židovka, si od 12. června 1942 do 1. srpna 1944 vedla deník, který zveřejnil (r.1947) Annin otec Otto Frank po její smrti. Anne zemřela roku 1945 ve věku 15 let v koncentračním táboru v Bergen-Belsenu, kde vypukla tyfová epidemie.
V roce 1933, když Anne byli 4 roky, uprchli její rodiče s ní a s její starší sestrou Margot z Německa do Amsterodamu před pronásledováním židovských obyvatel. Ale i v Holandsku pak začali být židé pronásledováni, a tak se od července 1942 Annina rodina + další 4 židé ukrývali v zadní části domu, který byl součástí otcovi firmy.
Zde se ukrývali až do 4.srpna 1944, kdy byli objeveni, zatčeni a deportovány do koncentračních táborů v Polsku a v Německu. Jediný, kdo přežil, byl Annin otec Otto Frank.
Anne své zápisky ... Celá recenzev deníku píše jako dopisy imaginární kamarádce Kitty. Z deníku se dozvídáme spoustu informací o skrývání, o spolu skrývaných osobách, a především o samotné autorce...o jejích pocitech, náladách, starostech, ale i radostech...o jejích plánech do budoucna, o její první lásce a jejích vztazích jak k rodičům, tak i k ostatním spolubydlícím v zadním domě.
Anniny zápisky jsou na její věk 13-15 let, dost vyspělé a rozumné. Anne je mladá, veselá dívka, plná života a se spoustou plánů do budoucna. Chtěla se stát spisovatelkou, takže vydáním jejího deníku, se jí tento sen "jakoby" splnil, škoda jen, že se toho nedočkala ☹ Anne zemřela cirka měsíc předtím, než byl její tábor osvobozen anglickými jednotkami.
Z počátku se mi do čtení této knížky nechtělo, myslela jsem, že to bude nudné a nezáživné, ale opak je pravdou. Jsem ráda, že jsem si deník přečetla a měl by si jej povinně přečíst každý. Neměli bychom zavírat oči předtím co se dělo, a hlavně bychom se měli snažit o to, aby se to už nikdy neopakovalo.
16/10/2017
Deník Anny Frankové je nejděsivější kniha, kterou jsme kdy četla. Osudy mladé židovské dívky, po které zbyl pouze její deník jsou krutě reálné. Je zajímavé číst o jejích každodenních a vlastně "běžných" starostech na pozadí druhé světové války.
Zajímavým prvkem je, jak krásně jde na jednotlivých zápiscích pozorovat vývoj dívky, z nevinné dětské postavy na skoro dospělou ženu smířenou se svým rasovým původem a objasněnou se zvěrstvy, které jsou ve světle války páchány.
10/09/2017
Deník Ann Frankové byla jedna z dvaceti knížek, které jsem si vybrala k maturitě. A jsem tomu moc ráda. Určitě si ji znovu přečtu. Právě proto jsem ji sháněla, abych si ji mohla dát do své sbírky. Toto vydání je moc pěkné. Na začátku můžeme prolistovat velkými fotografiemi, které nám přiblíží hlavní hrdiny, a pak následuje příběh samotný.
Nechce se mi ani věřit, že něco tak krásného dovedla napsat tak mladá dívenka. O to žalostnější události to jsou. Dojemný příběh, který se skutečně stal. 100%
7/09/2017
Tuto knihu jsem četla nesčetněkrát, dokonce jsem měla to štěstí navštívil přímo dům, kde se Anna se svojí rodinou schovávala v Amsterodamu. Velice poutavý příběh tak mladé dívky. Je až neuvěřitelné, jak ve svém velmi mladém věku dokázala trefně popisovat jejich nelehkou situaci. Spekuluje se o tom, že vše nepsala ona, ale ať je to jakkoliv jedná se o velmi silný příběh dle skutečných událostí, které společně s Annou při čtení prožijete.
14/08/2017
Deník Anny Frankové je velice silný. Mladá slečna zde popisuje, jak vnímala nelehkou dobu, ve které žila. Ještě dlouho po dočtení jsem se pořád vracela do té doby. Jaké to muselo být strašné?... Celé roky zavření doufali v dobrý konec, ale stejně se ho nedočkali. Na konci jsem brečela. Anna mi psaním přišla velmi vyspělá. Určitě by byla spisovatelkou. Knihu doporučuji všem, ale hlavně teenagerům.......
13/08/2017
Tuto knihu jsem dostal k vánocům a velmi se mi líbila.
9/08/2017
Tuto knihu jsem nemohla dočíst. Hlavní hrdinka je egoistická pubertální dívčina, jež svým způsobem pohrdá ostatními včetně své rodiny. kniha je veřejností velmi přeceňována. Kolem deníku se vynořuje stále mnoho pochyb, fám, záhad a nejasností. Jestli je tato kniha skutečně napsána patnáctiletou dívkou, tak je až nadmíru čitelná. Spekuluje se o tom, že některé pasáže do deníku vložil "autorčin" otec. Tuto knihu si znovu rozhodně nepřečtu.
25/07/2017
Výborný a tak strašně smutný, srdcervoucí a dojemný příběh (co tomu ještě přidává na smutku je skutečná událost). Anna mi prostě přirostla k srdci. Řádky jsem hltala a nedokázala se odtrhnout a ani jsem se od jejího deníku odtrhnout nechtěla. Každý by si měl tuhle knihu přečíst, protože rozhodně nezalituje, i když se na konci možná potopí do žalu. Doopravdy krásné dílo od dívky, jejíž život neměl skončit tak krutě a brzy.
24/07/2017
Čtenář přes řádky, které Anna téměř každý večer píše, pociťuje všechny její emoce. Hněv, kdy byla nespokojená s jejím cizími spolubydlícími, strach, když během nocí slyšela bombardování či radost a lásku, když objevila nová přátelství. Annina osobnost se každým dnem vyvíjí nejen fyzicky, ale především duševně. Deník Anny Frankové je silný a zároveň těžký příběh, který jsem prožíval intenzivně a s tvrdým vědomím, že se tyto hrůzy skutečně odehrávaly. Kromě toho, že jsem poutavé a realistické řádky četl rychle, knížka Vás přiměje zamyslet se nad svým životem a ocenit všechny hodnoty a práva. Anne Franková byla navzdory svému věku obrovská osobnost, která právem zůstane navždy zapsána do historie, a jejíž deník by si měl přečíst prostě každý, kdo se chce nejen dozvědět o smutné his... Celá recenzetorii, ale kdo chce být i lepším člověkem.
21/07/2017
Anna Franková příběh dívky, která se se svojí židovskou rodinou, spolu s dalšími ukrývá na půdě proti gestapu. Bylo to strhující smutné čtení. Anna sice zažila v úkrytu chvíle štěstí, radosti, první lásku.. ale jediný kdo nakonec vyvraždování přežil byl její otec. Toto je jedna z knih co by ve školách měla být za povinnou četbu. Myslim si, že i člověk, který moc nečte a dá této knížce šanci rozhodně nebude litovat. Je to jedna z knih , které se Vám dostanou pod kůži a i roky poté co jste jí četli ve Vás z ní něco zůstane. Skutečný příběh jedné z milionů mrtvých.
21/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 8% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Deník jen za 272 Kč.