Kategorie

Jana Eyrová

224

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: ALPRESS, s.r.o.
Kód:
ISBN: 80-7362-513-X
Rok vydání: listopad 2007
Jazyk: Čeština
Druh: Kniha
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 454
Zařazení: dobrodružné romány anglicky psané romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život. Majitel působí sice jako nerudný a zatrpklý, ale vyučovat malou Adélku Janu baví, proto se rozhodne zůstat. Jenže dům skrývá mnohá tajemství a hrozby. Podivné rány, zoufalé výkřiky a strašidelný smích, které Jana v noci slýchá, rozhodně nejsou jen výplody fantazie.
Odměny pro recenzenty
16
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tato kniha velmi známé autorky Charlotte Brontë je překrásnou klasikou, ke které se opakovaně ráda vracím. Příběh je v dnešní době příjemným pohlazením na duši. Cítění Jany Eyrové a to, jak prožívá svůj nelehký život, když se s ní osud nikterak "nemazlí" a také její houževnatost, vytrvalost a pevnost, jsou obdivuhodné. Příběh vyzdvihuje tradiční hodnoty. Její láska k panu Rochestrovi je nezměrná a po dlouhou dobu bolestná a trýznivá. Nakonec se však přes veškeré útrapy vše v dobré obrátí a její láska je vrchovatě naplněna.
21/09/2017
Janu Eyrovou od Charlotte Brontëové zná asi každý, kdo aspoň trochu dával pozor v hodině literatury. Knihu jsem se rozhodla přečíst, protože mě skutečně zaujala už ve škole, když o ní mluvila naše učitelka.
Příběh je velice napínavý a, aspoň pro mě, místy překvapivý. Díla Jane Austenové mi nepřipadají tak zajímavá a čtivá, ač se spolu s Brontëovou stále srovnávají. Janu Eyrovou rozhodně všem doporučuji.
21/09/2017
Pro mě jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem kdy četla. Příběh je napsán nádherným jazykem a popis toho, jak klíčí láska mezi mladou a odvážnou Janou a osamělým a zklamaným Edwardem je prostě pohlazením pro každou romantickou duši. Charlotte napsala příběh, který nejen kritizoval tehdejší dobu a předsudky, ale napsala rovněž příběh, který svou dobu předběhl. Vždyť není myšlení dnešní společnosti stejné?
10/09/2017
Román od slavné Charlotte je jedním z nejslavnějších anglických románů vůbec a upřímně, já se nedivím. Četla jsem Janu až po Větrné hůrce a musím říct, že mě se Jana tolik nelíbila. Nedokázala jsem se do ní vcítit, nebo jinak, ráda se s hlavními hrdinkami nějak spojuji a pak si představuji, že se děj děje mě a představuju si, jak bych reagovala, co bych dělala já, kdyby se takové věci děly mě. U ostatních knih nejsem o tolik jiná než hrdinky, ale s Janou mi to neklapalo. Jako dítě byla velmi živá a aktivní, když se dostala do školy, vlastně její povahu udusili a když byla dospělá, cokoliv co dělala mi přišlo hrané, každou chvíli jsme čekala, že se z ní stane opětovně ta veselé akční Jana jako když byla malá a nestalo se. Musím ale autorce pochválit děj i vykreslení postav a pros... Celá recenzetředí. Nemohu dát méně hvězdiček jen proto, že na mě působila určitým dojmem, kniha se Vám může zalíbit, jen jsem se prostě nevcítil do Jany, možná to bylo proto, že dílo dnes není aktuální (např. nejsou dívčí internátní školy s takhle tvrdými podmínkami).
10/09/2017
Jana Eyrová, Na větrné hůrce a Pýcha a předsudek jsou tři nejznámější romantické knihy vůbec. Kdybych je měla srovnat kvalitově, tak u mě prostě o špetičku vítězí Austenová, ale to je jen můj názor.
Nádherný příběh vytrvalé lásky a odhodlání, který si snad každá dívka nebo žena zamiluje. Na Janě je sympatické, jak je pokorná a jak je oddaná své lásce. Silná ženská hrdinka.
Asi jako každá kniha napsaná v jiném století než je čtenář má i tahle jeden drobný problém, jazyk. Chvilku vám prostě trvá, než si na něj zvyknete. Ale stojí to za to!
7/09/2017
Kdo by tento příběh neznal? Obecně, kdo by neznal sestry Bronteovy? Charlottino dílo, Jana Eyerová, má nesčetně filmových zpracování a bezpočet příznivců. Vcelku to chápu, je to neskutečně krásně napsané dílo, které podle mého bude bavit i další generace. Samozřejmě, styl psaní je trochu jiný než je dnes běžné a musíte si zvyknout, ale nakonec vás to bude neskutečně bavit. Mínusem je jistě místy zdlouhavost, ale to se dá překonat.
4/09/2017
Tuhle knížku mi půjčila babička, když jsem zrovna neměla co číst. Říkala, že to byla její nejmilejší, když byla asi ve stejném věku, jako jsem teď já.
Protože je to starší příběh, myslela jsem si, že bude podobný těm ostatním z té doby. Čekala jsem dlouhé popisy a děj, který je u většiny zamilovaných příběhů stejný, ale spletla jsem se. Opravdu, vyprávění mě chytilo a i v místech, kde byly dlouhé rozhovory nebo jen myšlenky jsem se nenudila.
Chvíli mi sice trvalo, než jsem se začetla, ale brzy jsem si na styl psaní zvykla a dostala jsem se až ke šťastnému konci.
Teď jsem jen zvědavá, jestli filmove zpracování předčí tuhle krásnou knížku.
20/08/2017
Další klasické dílo z anglické literatury devatenáctého století, navíc z pera ženy. Příběh o ženě, se kterou se život nijak nemazlil a i přes nepřízeň osudu, ať už ze strany výchovy, rodiny, přátel nebo lásky, dokázala ze všeho získat co nejvíce. Nic ji neporazilo, pouze zocelilo. Uchovala si stále svoji dobrotu a ochotu pomáhat a všem odpouštět. Kdyby byla ještě hezká, řekla bych, že jde o dokonalou ženu nejen období parních strojů, ale i dob dnešních.
15/08/2017
Tahle kniha patří mezi ty, na které se jen tak nezapomene a určitě stojí za povšimnutí i mimo povinnou četbu ve školách. Musím však přiznat, že je psána na můj vkus až moc náročně a děj je skutečně zdlouhavý a místy až nekonečný, takže to chce hodně trpělivosti a chuti do čtení. Nabízí však krásný příběh o tehdejší době a hlavní postava je velmi sympatická a čtenáři jistě velice rychle přiroste k srdci. Určitě doporučuji.
13/08/2017
Jana Eyrová patří mezi příběhy, které můžou existovat několik staletí a stále budou čtenáře uchvacovat.
Charlotte Bronte nádherně vylíčila tehdejší Anglii a situaci ve společnosti a vytvořila hrdinku, na kterou díky její povaze a chování rozhodně nejde zapomenout.

Dokázala také vyvážit děj tak, aby v něm bylo obsáhlé vše potřebné, ale aby na druhou stranu nebyl nudný. Velké zpestření najdeme v tajemnosti pana Rochestera a v sídle, ve kterém společně s Janou a služebnictvem žije. Kapitoly věnované právě sídle a jeho podivnosti, tak dílo částečně přibližují dobrodružnější literatuře či detektivním románům. Jana Eyrová patří mezi mé oblíbené romány, které bych doporučila každému. :-)
8/08/2017
1
Hodnocení
19/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 17% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jana Eyrová jen za 224 Kč.