Kategorie

Na západní frontě klid - 2.vydání

199 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Ikar CZ
Kód:
ISBN: 978-80-249-2789-3
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Knihy viazané
Počet stran: 184
Zařazení: německé romány válečné romány první světová válka (1914-1918) 1914-1918

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 355 Kč

Ušetříte 93

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Nejslavnější autorův román z prostředí první světové války vypráví o generaci chlapců, kteří v roce 1914 rovnou ze školních lavic, s vlajícími prapory, nadšením a vojenskou hudbou táhli na jatka války, odkud se vrátili zničeni na duchu i na těle, přestože unikli smrtícím granátům. Román je krutou obžalobou a pravdivým obrazem tragédie války, která nezabíjí jednotlivce, ale mrzačí celé generace, nejstrašnější není výbuch granátu, ale zasažené lidské srdce…
Odměny pro recenzenty
21
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tahle knížka patří mezi mé nejoblíbenější knížky a zároveň je pro mě nejlepší knížkou od tohoto autora. Téma války a chlapců, kteří jdou do války jako kluci a vrátí se z ní jako muži, tedy pokud se vůbec vrátí, je pro mě tou nejlepší tématikou ke čtení. Navíc velmi dobře se čte a je i v kánonu knih k maturitě, takže je tu i o jeden důvod více, proč si ji přečíst. Jen možná by někomu mohlo vadit to, že je psána ich-formou.
21/09/2017
Kniha prostředí první světové války, popisující jak se generace mladých chlapců, školního věku, setkává s válečným běsněním. Autor popisuje krutost a nesmyslnost války a čtenáři předkládá jednoduchm jazykem hrůzy války a její dopad na mladé lidi, kteří se jí zůčastnili. A to jak poznamenala ty, kteří přežili. Kniha je jednou z povinnch četeb na školách, ale doporučuji si ji přečíst i bez školní povinnosti.
16/09/2017
Nejznámější román E. M. Remarquea, který jsem od něj četla jako první, ale který se mi taky že všech jeho knih líbil asi nejméně. Což samozřejmě neznamená, že je kniha špatná, pouze mě ty ostatní oslovily více. Možná je to i tím, že mi hlavní hrdina nebyl příliš sympatický. Knih, které poukazují na nesmyslnost války a ukazují ji takovou, jaká je bez všech příkras, není nikdy dost, a tato patří mezi ty nejlepší na dané téma.
11/09/2017
Erich Maria Remarque píše knihy, které se snadno čtou. Nepoužívá žádný složitý jazyk, proto čtení jeho knih poměrně odsejpá. Co je však na nich tak fenomenálního a proč si vysloužily svůj věhlas je to, že se vám zaryjou hluboko pod kůži.
Než jsme ve škole začali brát literatury 1. světové války, tak jsem ani neměla tušení, jak moc hrozné to bylo. Právě tento román pomáhá lidem uvědomit si, jak hnusná je válka, a jak moc náročná je na psychiku člověka.
9/09/2017
Klasika, kterou zná a četl skoro každý. Dobře napsané dílo poukazující na hrůzu války, na smrt a na přátelství. Celá kniha ve vás vyvolá pocit určité beznaděje a lítosti. Nic pozitivního na zimní večery, ale určitě důležité dílo s velkou myšlenkou, která by měla přetrvat = války jsou zbytečné. Kniha je sama o sobě skvěle napsaná, čte se velmi snadno a není ani moc dlouhá, takže k maturitě ideální četba.
7/09/2017
Tuhle knihu jsem přečetla jen kvůli maturitě a popravdě mě moc nezaujala. Ukázala ale to, jak je válka ve skutečnosti zbytečná a naprosto krutá. Líbí se mi myšlenka že jediná pozitivní věc na válce jsou vzniklá celoživotní přátelství. Téhle věci bych totiž věřila. Společně si prošli peklem a zůstali spolu v kontaktu. Bohužel hlavní hrdina toto nezažil. Bylo smutné číst že právě on byl poslední, kdo přežil z celé jeho třídy. Při čtení poslední věty jsem měla husí kůži po celém těle.
5/09/2017
Přiznám se, že klasiku moc nečtu. Ale Na západní frontě klid od Remarqua, to je klasika, která mě dostala. Asi to bude tím, že mám docela rád válečné knihy a tato vypráví o chlapcích, kteří válku na vlastní kůži zažili. Je to opravdu velmi dobře vylíčené a zpracované - to ale u tohoto autora není žádné velké překvapení. Ukazuje válku takovou, jaká ve skutečnosti byla. Opravdu mohu tuto knihu doporučit.
28/08/2017
Na západní frontě klid je kniha, kterou jsem jako mnoho dalších četla k maturitě ale v tomto případě to nebyla četba kdy bych si řeklo páni, tak tohle je super a musím si přečíst další knihy od autora. I když byl příběh zajímavý a ukázal krutost války, to jak obyčejní lidé i vojáci strádali a jaká byla všude bída, nesedl mi autorův styl psaní a nedokázala jsem se do příběhu ponořit tak, jak by si asi zasloužil. Ale konec byl opravdu hodně emocionálně náročný, alespoň pro mě, i slza mi ukápla.
27/08/2017
I když jsem tuto knihu četla vlastně proto, že byla doporučená k maturitě, tak toho nelituju.
Musím říci, že ze začátku jsem se nemohla absolutně začít, avšak kdo vyhledává válečnou tématiku, tak jenom vřele doporučuji. Byla absolutně nádherná, dosti barvitá, dobře rozepsaná. Celkově se mi líbilo, že díky popisu, o který se autor postaral, jsem se dokázala plně vnést do děje a alespoň trošičku si představit, jak to v takové době probíhalo.
27/08/2017
Další kniha ze sbírky doporučené literatury k maturitě. Na západní frontě klid byla jednou z válečných knih, která se četla velmi dobře. Nebyla složitě napsaná a i její tloušťka byla dobrá. Autor barvitě popisovat dny na vojně a hlavně to, jak se hlavní hrdiny měnil. Z mladého studenta, který chtěl slepě do války, aby byl hrdinou, se stal muž, který pochopil, že válka není vše.
Knize dávám tři hvězdičky, a to kvůli tomu, že válečná tematika není zrovna něco, co bych vyhledávala.
18/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Na západní frontě klid - 2.vydání jen za 199 Kč.