Kategorie

Na západní frontě klid - 2.vydání

199 běžná cena 249 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Ikar CZ
Kód:
ISBN: 978-80-249-2789-3
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Knihy viazané
Počet stran: 184
Zařazení: německé romány válečné romány první světová válka (1914-1918) 1914-1918

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 358 Kč

Ušetříte 90

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Nejslavnější autorův román z prostředí první světové války vypráví o generaci chlapců, kteří v roce 1914 rovnou ze školních lavic, s vlajícími prapory, nadšením a vojenskou hudbou táhli na jatka války, odkud se vrátili zničeni na duchu i na těle, přestože unikli smrtícím granátům. Román je krutou obžalobou a pravdivým obrazem tragédie války, která nezabíjí jednotlivce, ale mrzačí celé generace, nejstrašnější není výbuch granátu, ale zasažené lidské srdce…
8
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Nejhezčí kniha kterou jsem kdy četla. Konec jsem četla se slzami v očích a pořád si říkala, že to snad ..... přežije! Doporučuji přečíst je to zas jiný pohled na válku a pohled myslím velice dech-beroucí, tedy aspoň v nějakých částí. Tento autor napsal spoustu knih, ale tato bych řekl, že je ze všech nejsilnější. Další knihy některé jsou z války a některé ne, ale tato je opravdu moc povedená........
22/07/2017
Na západní frontě klid je dalším z děl Ericha Maria Remarqua, které vám vezme dech i vítr z plachet. Myslím, že snad nikdo nepíše lepší válečné romány, umí vše neskutečně a realisticky popsat - včetně bídy, která na frontách panovala i zmasakrovaných vojáků. Upřímně občas vše, co mi kniha říká, vůbec nechci chápat či vědět. Jsou to neskutečné příběhy plné hrůza a smutku. Jenže takové to tenkrát bylo. A měli bychom to vědět.
21/07/2017
Ztracená generace. Co by k tomu člověk mohl víc dodávat. Pohled na první světovou válku v tom nejhorším možném měřítku jakým si ti muži museli procházet. pracně jsem si našla i filmovou oskarovou verzi z 30. let a mohu vám říct, že vřele doporučuju, něco tak neuvěřitelného ještě nikdy nikdo neviděl. Knížka je však samozřejmě všechno lépe popisuje a vystihuje, takže si jí jistě nikdo nesmí nechat ujít.
16/07/2017
Kniha vypráví příběh německého vojáka Paula v době prví světové války. Autor používá své vlastní zážitky právě z války. Vidíme, jak se Paul proti své vůli mění. Jak mu najednou běžné věci přijdou nezajímavé, nudné. Proč mu na nich má záležet, pokud nejde o život. Proč navazovat nová přátelství, když zítra může být mrtví. Válka dokázala změnit celou jeho osobnost. Kniha končí velice smutně. Padnutím našeho hrdiny, když byl na západní frontě klid.
15/07/2017
Autor zde očima mladého a naivního Pavla ukazuje čistou surovost a syrovost války a to přímo z epicentra dění, ze zákopů na frontě. V knize vidíme umírat všechny Pavlovo kamarády vrstevníky. Autor zde vyobrazuje všechny hrůzy války v realistickém světle. Strach o svůj život je zde na denním pořádku. Na závěr autor poukazuje na to, že člověk ve válce je absolutně nepodstatný a pro velitelství je to jen číslo, jen jméno na papíře.
15/07/2017
Nejlepší a možná i nejstrašnější knížka o válce která kdy byla napsána. Syrovost z těchto stránek přímo čiší a člověk zjišťuje, že si ani nedokáže představit všechno co s válkou vlastně může být spjato. Není na ní nic hrdinského jak nás masírují především americké vlastenecké filmy..je o úmírání, strachu, špíně, bolesti, smrti. I o tom, co s člověkem udělá její blízkost, protože i ti co přežijí už nikdy nebudou jako dříve...
10/07/2017
Velice poutavý příběh Pavla a jeho přátel, kteří se nechají vlákat svým profesorem Kantorkem jako dobrovolník na frontu. Chlapci se dostanou přímo do války a ukazuje se jim v pravém světle. Nelítostný boj, smrt na každém rohu, bezmocnost.
Oporou je vojákům velitel roty Katczinsky, který však na bojišti záhy umírá.
Jediný ze skupiny přežívá právě hlavní hrdina Pavel, který je však válkou poznamenán a není úplně schopný zapojit se do běžného života.
Přestože má kniha takový úspěch, já bych ji znovu nečetla. Scény smrti jsou na mě popsány až moc zblízka.
7/07/2017
Nádherná kniha! Doporučuji!
21/03/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Na západní frontě klid - 2.vydání jen za 199 Kč.