Kategorie

Velký Gatsby

117 běžná cena 149 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Leda
Kód:
ISBN: 978-80-7335-395-7
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 208
Zařazení: americké romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za „jazzový věk“ a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity „ztracené generace“, přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová pronikli v éře prohibice do těchto sfér každý po svém a tak se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké „nevinnosti“. Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého „zeleného světla“ – oné „šílené, vzrušující budoucnosti, která před námi rok za rokem ustupuje“ – a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce. Fitzgeraldovo působivé zpracování meziválečné podoby amerického snu přinášíme v novém, moderním překladu.
Odměny pro recenzenty
16
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Líbí se mi doba, do které je děj laděn, má své velké kouzlo. Příběh se mi líbil a snadno se četl. Viděla jsem i jeho filmové zpracování, které bylo také velmi vydařené.
Kniha vypráví o velké lásce, které však není přáno. Gatsby se zamiloval již před lety do krásné Daisy. Když se setkali později byla už Daisy vdaná. Gatsby koupí dům naproti tomu jejímu a velkými a honosnými večírky se snaží ji přilákat do svého domu...
9/10/2017
Jsem ráda, že jsem si tuhle knihu pořídila do knihovny. Strašně jsem se těšila, až si ji přečtu, a nezklamala mě. Knihu Jsem přečetla jedním dechem, líbily se mi večírky u Gatsbyho ( taky bych ráda byla alespoň na jednom z nich ), milostný příběh Gatsbyho s Daisy, fascionovala mě jakási naivnost Gatsbyho že všechno bude "jako předtím", a v neposlední řadě se mi líbilo přátelství které se "zrodilo" mezi Nickem a Gatsbym.
Kniha ve mne zanechala jakousi "stopu", dotkla se mne hlavně v závěru knihy, ten byl nečekaný, a smutný.
7/10/2017
V tomto případě se mi daleko více líbilo filmové zpracování, než jeho literární předloha. Avšak nemohu nijak extrémně chválit ani jedno. Nelíbí se mi téma knihy a není mi nijak blízké. Vadí mi povrchnost a vypočítavost lidí, kteří si myslí, že jsou něčím víc jen proto, že mají peníze. A vlastně chtějí svým bohatstvím řešit všechny problémy a koupit si tak i ztracenou lásku. Takový svět se mi nelíbí a žít bych v něm nechtěla.
30/09/2017
Také bych řekla, že kniha je tolik známá především díky filmu. Film jsem neviděla a popravdě se na něj ani nechystám, protože mě kniha nijak nenadchla. Četla jsem ji jen kvůli maturitní četbě a znovu se ji číst nechystám. Příběh mě moc nebavil a některé hlavní postavy mi byly vyloženě nesympatické, například Daisy. Naopak Gatsbyho mi bylo místy docela líto. Za mě teda ne, ale i tak si myslím, že si kniha najde své příznivce.
30/09/2017
Kniha byla bezpochyby výrazně zpopularizována stejnojmenným slavným filmem se skvělými představiteli, kteří jsou vyobrazeni na obalu této knihy. I já jsem se ke knize dostala po shlédnutí filmu. Obecně mám příběhy z tohoto období velmi ráda a autorovo zpracování k tomu také jistě velkou měrou přispívá. Příběh je popisný, pravda, někdy až příliš, ale i přesto autor vtáhne čtenáře do děje a provede ho celým tímto zajímavým, byť vlastně smutným příběhem.
23/09/2017
Miluji dobu, do které je příběh knihy umístěn a téma mapující společnost je bravurně zpracované, doporučuji k přečtení. Člověka tato kniha naprosto okouzlí a vtáhne do "nikdy" nekončícího flámu zlaté společnosti, ale je pravda, že jednou skončí. Skončí překvapivě s úžasnou gradací děje. Jediné, co bych snad mohla vytknout, tak je místy až přílišná popisnost, která mne někdy odváděla od hlavní dějové linky.
14/09/2017
Skvělá knížka, která ukazuje, že ne všechno v USA je skvělé a že cesta za americkým snem vás nemusí vždy dovést k vytouženému cíli. Příběh o povrchní, sobecké a snobské společnosti, která brala, ale už nebyla schopná vrátit. Příběh o ženě, která nebyla schopná vzdát se svého pohodlného života a postavení. Příběh o společnosti, která zavrhla lásku a přátelství. Stále velmi aktuální dílo, bohužel :(
12/09/2017
Přesto, jak se mi moc líbí "zlatá doba", ve které se kniha odehrává mě kniha příliš nezaujala, zdála se mi poměrně rozvleklá a nudná.
Je pravda, že kniha krásně poukazuje na znuděnost "zlaté mládeže", ale všechny pozitivní prvky vyvrátí nesympatičnost Daisy. Její postava je dětinská, nerozhodná, rozmazlená a prostě znuděná. Stává se to málokdy, ale filmová verze s Leonardem DiCapriem mi přijde zajímavější než kniha. Bohužel.
10/09/2017
Kniha se zabývá tématem vzestupu do vyšší společnosti, takzvaným americkým snem, a je zde samozřejmě zastoupený také motiv lásky. Příběh se odehrává v kulisách prohibice, velkolepých večírků a honosné společnosti. Příběh v sobě nese určitá poselství a není to úplná ztráta času, ale mně kniha vůbec nesedla. Čtení mě skoro vůbec nebavilo, ale těžko říct, jestli je to tím, jak byla kniha napsaná, nebo tím, že mě prostředí, v němž se odehrávala, vůbec nezaujalo, a postavy mi byly nesympatické.
8/09/2017
Miluju dvacátá léta. Jsou moje nejoblíbenější. Hudba, móda, styl života - to vše vypovídá o velkém rozmachu a takzvaném Zlatém období. Velký Gatsby se nese na této vlně, proto je mému srdci tak blízký. Četla jsem ho už dvakrát a určitě si ho zase někdy přečtu. Velmi hezké dílo, příjemně napsané, nijak extra složité. Krátké. Za večer a kousek (maximálně) ho máte přečtené.
Jaye si každý zamiluje, neboť má romantickou duši a tragický příběh. Daisy budete litovat, občas i proklínat, ale ve finále skončíte zase jen u lítosti. Je to prostě slabá nevyrovnaná povaha. Krásný, leč smutný příběh, kterému by se mělo věnovat více pozornosti než jen v pár meme na Facebooku.
7/09/2017
2
Hodnocení
8/09/2017
24/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 21% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Velký Gatsby jen za 117 Kč.