Kategorie

Obraz Doriana Graye

Autor: Oscar Wilde

153 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-211-7
Rok vydání: 2015
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 192
Zařazení: anglické romány

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Noviny 2. K Objednávce od 4 kusů

Klasický psychologický román, fantastický příběh aristokrata, jemuž kouzelná moc umění propůjčila věčnou krásu a mládí. Dorian Gray zůstává stále dvacetiletý, jeho podoba na plátně stárne a ohyzdní podle toho, kolik dívčích srdcí zlomil a kolik mladíků uvedl do zkázy.
Odměny pro recenzenty
14
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Tuto knihu jsem přečetla na základě filmu, je sice pravda, že děj jsem znala dopředu v tom i v tom případě, ale pokaždé mě něco šokovalo a překvapilo. Knížka ve mně však zanechala mnohem hlubší stopy, opravdu se mi líbila, především tedy námětem a vývojem hlavní postavy. Ale na druhou stranu mi docela proti srsti byla až přílišná popisnost a trošku komplikovanost jazyka, ale ve výsledku bych knihu doporučila.
19/10/2017
Tak tahle kniha se mi opravdu líbila, a to klasiku dobrovolně téměř nečtu. Konkrétně tuto knihu jsem také četla jen kvůli maturitní četbě, ale nakonec jsem z ní byla docela nadšená. Příběh je dost originální, čtivý a bylo zajímavé sledovat postupný vývoj hlavní postavy, v podstatě přeměnu z milého nezkaženého mladíka ve zrůdu. Nicméně našly se i části knihy, které mě trochu nudily. I tak ale všem doporučuju.
30/09/2017
Obraz Doriana Greye od Oscara Wildea mi neučaroval tolik, jako jiní klasici, avšak témata jeho knih mísí obavy, humor a nadčasovost, což mě velmi baví.
Nápad knihy je rozhodně ohromný a obdivuju autorovu mysl, avšak není to něco, k čemu bych se v četbě příliš často vracela.
Děj knihy se rozkládá na poměrně malém počtu stran, proto je opět jistě lákavým pro všechny maturanty. Volba to není úplně špatná, ale za mě existují i lepší.
11/09/2017
Zpočátku může být sice poměrně těžké zvyknout si na jazyk, ale jen co se přes to přenesete, budete se toto fenomenální dílo užívat plnými doušky.
Příběh je poněkud ponurý, tajemný, mystický, to mu naopak přidává na kráse. Děj mi připadá naprosto geniální. Z toho nejůžasnějšího, nejušlechtilejšího se stane ten, který padl nejhloub. A zápletka s obrazem? To je to, co na knize nárosto miluju.
Původně maturitní četba se změnila v jednu ze zamilovaných knížek. 100%
7/09/2017
Tak na rovinu tuhle knížku jsem četla jen proto, že jsem potřebovala knihu starší než autor, abych splnila první téma v čtenářské výzvě 2017 :D Ale jsem docela mile překvapená :) Oscar Wilde tvořil samá super díla, o tom není pochyb :) Ale tohle je psáno s tak super nadhledem.. kniha je o tom, že každý podvod nebo postavení se proti přírodě a její přirozenosti je následně potrestáno... Vytknula bych jen příííííšerně dloooouhé popisy... Někdy to opravdu bylo až na několik stran a já když nemám pravidelně přímou řeč v textu, tak se nudííím :D
6/09/2017
Dekadentní román. Už jen to napovídá samo o sobě, že se nejedná o rozkošný, lehoučký a romantický příběh. Ne. Jedná se o příběh vnitřní lidské zkaženosti, touze po věčném mládí a ohavných činech jak toho všeho dosáhnout. O touze po moci a uznání. Proměna lidské duše a dopadu všech následků našich činů, které nemůžeme napravit. Osud nešťastné lásky, příběh smrti a vraždy. Tato kniha skrývá svou vlastní temnotu a až na jádro osekanou pravdu o lidském zoufalství.
4/09/2017
Má vcelku oblíbená klasika, jedna z těch lepších. Kniha má svoje velké problémy, které mě při čtení dost znervózňovaly - něco mi přišlo extrémně nelogické a nepřirozené, jako když herec na plátně přehrává a nepřipadá vám to úplně neumělé.
Příběh je svšak neskonale dobře vymyšlený jako celek, Dorianův rozklad osobnosti je popsán výtečně a jeho proměna z hodného a krásného chlapce ve zrůdu rovněž. Některé pasáže bych vynechala, ale celkově knihu doporučuji.
1/09/2017
Klasika, která nikdy neomrzí. Obraz Doriana Graye jsem si koupila, jelikož jsem viděla film, a také proto, že Oscar Wild je jeden z klasických spisovatelů, které mám ráda. Jak jsem tedy psala, viděla jsem Doriana ve filmové verzi a vážně se mi líbil. Ztotožnění se s obrazem, do kterého se bude zrcadlit naše stáří, všechny naše prohřešky a věci, které pošramocují naší duši. To je skvělý nápad. Kdo by to neral, že? V knize je ale také vykresleno to, jak se náš hrdina poté měnil. Jak na něj měla jeho nepolapitelnost vliv. Začal být zkažený a přestal si vážit života. Oscar Wild tímto dílem vyjádřil podstatu člověka a společenských vrstev. Ačkoliv byla kniha psána kostrbatě, ve finále mi to zase tak nevadilo. Myšlenka díla převážila mouchy, které styl psaní měl.
18/08/2017
Oscar Wilde je dle mého úžasný spisovatel. Ačkoliv žil v 19. století a jeho styl psaní je nám převelice nezvyklí, kniha se dá i přesto v úplném pořádku číst. Obraz Doriana Greye je dle mého nejlepší kniha od něj a to, že jsem jí tak "mladá" četla vůbec nelituji. Celá kniha je velmi zajímavé dílo, které by se od té doby, kdy byla sepsaná a probíhala vůbec nečekalo. Pokud se vám kniha nachází například v povinné četbě, rozhodně se nebojte zrovna tuto knihu číst.
28/07/2017
Obraz Doriana Graye se za roky své existence stal kultovním dílem a ve své podstatě přinesl Dorian tu nesmrtelnost, po které tolik toužil. Oscara Wilda osobně považuji za vynálezce sarkasmu a ironie. Pokud nebyl jejich tvůrcem přinejmenším je dotáhl do dokonalosti. Neskutečně moudré a zábavné dialogy vás vtáhnou do děje. Na první pohled vtipné a nevinné narážky však odhalují při dalším zamyšlení mnohem více. Kritika tehdejší aristokratické společnosti jen tak srší z každé stránky. Naivní poznámky, které někdy hraničí až s hloupostí, ostře kontrastují s obrazem, který tehdejší smetánka o sobě utvářela. Wilde má neskutečný dar zamaskovat kritiku do naoko prázdných dialogů znuděných příslušníků šlechty. Schoval ji tak dokonale, že někteří si ten posměch ani nevšimli a Wilda s rados... Celá recenzetí přijímali dále na svých dvorech a nevědomky mu dávali materiál pro jeho tvorbu. Všechny postavy jsou povrchní až mělké, ale do daného prostředí zapadají skvěle. Ve Wildová podání je aristokracie vykreslená s takovou ironií, že nic jiného ve skutečnosti ani od jejích představitelů neočekáváte. Větší pozornost je věnována pouze hlavní postavě Doriana Graye, a tak máme možnost sledovat proměnu, která se v něm děje. Řekl bych, že Obraz Doriana Graye je nesmírně zábavné dílo, ale kdo chce, najde si v něm i něco z psychologického románu či thrilleru a určitě vás zahrne množstvím podnětů k zamyšlení. Čte se snadno a od první strany vás hned zaujme svou atmosférou dob minulých a neskutečným humorem, ironií a nadsázkou. Přesto, čím hlouběji se dostáváte do příběhu, tím více se odkrývá temnější stránka celé knihy a z lehké humorné satiry se najednou stává drama s nádechem hororu. Propojit hravým a nenápadným způsobem dva zcela odlišné žánry je opravdu umění.
27/07/2017
2
Hodnocení
4/09/2017
9/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 23% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Obraz Doriana Graye jen za 153 Kč.