Kategorie

Jiskra života

239 běžná cena 299 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Ikar
Kód:
ISBN: 978-80-249-2682-7
Rok vydání: 2015
Vazba: Vázaný
Počet stran: 368

Nákupem získáte tyto dva krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

DVD film - Red rock west 2. K Objednávce od 4 kusů

Koncentrační tábor Mellern slouží jako odkladiště vězňů - převážně Židů, kteří v důsledku tělesné slabosti již nejsou schopni práce. V nelidských podmínkách, špíně a o hladu, navíc pod kuratelou bezcitných fašistických katanů tady na sklonku války přežívá dvanáct veteránů, obklopených řadou nově příchozích zbídačelých kostlivců. Téměř všichni již ztratili svou osobnost, minulost a individuální lidské rysy, jejich ponížené lidství se omezuje jen na základní živočišné potřeby. Stali se pouhými vězeňskými čísly s koncentráčnickými mimikrami. Přesto se mezi nimi najdou i tací, kteří si dokázali zachovat své já…
Odměny pro recenzenty
5
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Knihy E. M. Remarquea mám velice ráda, protože jeho knihy v sobě mají obsaženu takovou zvláštní melancholii a jeho postavy se mi dokážou dostat pod kůži. Jiskra života mezi ostatními jeho díly z mého pohledu v několika ohledech vybočuje. Za prvé se odehrává v koncentračním táboře, za druhé hlavní hrdina působí vyspěleji a také v sobě kniha nese mnohem silnější poselství než kdy dříve. Popis podmínek koncentračního tábora působí věrohodně a kniha skvěle zachycuje charaktery a psychologii jednotlivých postav. Velmi výmluvné je už jen to, že neznáme jméno hlavního hrdiny, pouze jeho číslo...
10/09/2017
Jiskra života od E. M. Remarqua je velmi silný příběh z dob druhé světové války, z nejhorších míst na světě, jimiž koncentrační tábory jistě byly. Děj knihy dokonale vykresluje krutost dozorců, příšerné zacházení s vězni, nelidské podmínky k přežití, nemoci, hlad a zoufalství. Jediné co je drží při životě je víra a poslední kapka naděje. Při čtení a uvědomění, že to tak doopravdy bylo, vám běhá mráz po zádech.
5/09/2017
Remarque patří mezi neuvěřitelné autory, jehož příběhy překonávají dobu. Jiskra života mezi ně patří také a vyprávění o utrpení vězňů v koncentračním táboře v přímém kontrastu s životy a činy jejich německých věznitelů a trapitelů nechá chladným málokoho.

Autor neskutečně uchopil atmosféru hnusu a ošklivosti posledních válečných dnů v zařízení určeném na zabíjení lidí a pronikl i do hlav architektů těchto hrůz.

Alibismus a sadismus SS i jejich posluhovačů je nechutný a nechutně pravdivý.

Kniha je svědectvím doby, která už naštěstí dnes není a je potřeba, aby byla stále čtena, aby se tyto časy nikdy nevrátily.
4/08/2017
Myslím, že je naprosto normální, když po přečtení Jiskry života, jejímž autorem je Erich Maria Remarque, budete mít velmi rozporuplné pocity. Pojednává totiž o tématu, které je velmi náročné, smutné a zkrátka se poměrně obtížně čte. Přesto však pro vás bude čtení snad až neskutečným zážitkem, protože je to kniha plná hrůz. Někdy jsem měla chuť přeskakovat, jenže jsem nemohla, musela jsem to přečíst celé.
21/07/2017
Opět hodně silné téma a to rovnou popis koncentračního tábora se vším hnusem a zrůdností, která zahubila miliony nevinných lidí. Příběh je velmi morbidní a určitě ho nedoporučuji pro slabé povahy. V knize najdete podmínky, ve kterých lidé přežívali a odhalíte jejich charaktery. Někteří, ze strachu, či snad z výhod tomu určených ( například se starali o chod a pořádek koncentračního tábora), kolaborovali a stali se z nich stejné zrůdy, jako z nacistů. Byli krutí a nelítostní k vlastním lidem. Silný zážitek
12/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 20% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Jiskra života jen za 239 Kč.