Kategorie

Kulička

169 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-238-4
Rok vydání: 2014
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 192
Zařazení: francouzské povídky

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 322 Kč

Ušetříte 87

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Noviny 3. K Objednávce od 4 kusů

Z Rouenu obsazeného pruským vojskem odjíždí dostavník se zajímavou společností. Cestují v něm měšťanský, kupecký a šlechtický pár, dvě jeptišky, mladý radikální republikán a baculatá nevěstka Kulička. Ta se dobrodušně se spolucestujícími rozdělí o své hojné zásoby jídla a cesta jim všem pak rychle utíká až do večera, kdy musí zastavit v zájezdním hostinci. A tam začnou problémy... Kulička je skvělou Maupassantovou povídkou nemilosrdně odhalující maloměšťáckou ubohost a pokrytectví, které se během půl druhého století vlastně vůbec nezměnily. Kniha obsahuje i další výtečné mistrovy příběhy Věno, Zločin otce Bonifáce, Štěstí a Mstitel.
Odměny pro recenzenty
12
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Pro mě velice krásné kratičké dílko, který je mnohokrát, ač ku škodě, ve stínu slavnějšího Miláčka. Proč doposud nechápu. Sice kniha daleko útlejší než Miláček, ale pro mě je Kulička daleko hodnotnější. Velice poutavý příběh reflektující tehdejší společnost, její „zásadovost“ a především hodnoty, které dokáží klesnout až na dno. Před přečtením doporučuji znát historický kontext a dobu, ve které dílo vzniklo.
30/09/2017
Kulička je velice krátká povídka, ale je v ní plno věcí k zamyšlení.
Všichni cestující si Kuličky nevšímají, ale jelikož je jediná, kdo si s sebou vzal jídlo, a byla ochotná se o něj rozdělit, hned jsou všichni její přátelé. Tedy až do té doby než se dostavník zastaví.
Kniha je celkem známé dílo, které je velice dobré k maturitě, díky své délce. Příběh je velice poutavý a skvěle vystihuje povahy všech postav.
7/09/2017
Kulička je jednou z mnoha povídek v knize. Je kraťoučká, dobře se čte. Zkrátka jedna z ideálních povídek, které jsou vhodné k maturitě. Nepřipadá mi to sice tak úžasné, ale když uvážím dobu, v které to vzniklo, tak chápu, proč to patří k nejznámějším dílům vůbec. Přesto mě to zase až tak moc nebavilo, i když to bylo rychle přečtené. Třeba s takovým Obrazem Doriana Graye se to nemůže vůbec rovnat. 75%
7/09/2017
Kulička byl krátká a přitom v sobě měla tolik významu a témat na zamyšlení až se mi nechce uvěřit, že se to vše vtěsnalo na tak pár stránek. Kulička není nijak veselé dílo, ale i tak mne velice zaujalo prostředí francouzsko-pruských válek a osudy postav, které se společně sešly. Kniha poukazuje na povrchnost lidí, odsuzování a manipulaci. A také jak těžké je zůstat věrný vlastním zásadám a ideálům.
4/09/2017
Tahle klasika je asi jednou z těch nejlepších, co jsem četla. Bavilo mě pozorovat, jak autor popisuje odpornou společnost, která jen využívá, soudí a také odsuzuje. Autor skvěle vystihl všechny zápory společnosti, trable v podstatě velmi laskavé ženy na okraji společnosti, která i přes své povolání milovala své vlastní zásady a porušila je jen pro dobro skupiny. Kniha je poutavě napsaná, čte se rychle a snadno. K maturitě vhodná!
1/09/2017
Hm, Kulička mi až moc připomíná "Nanu" od Zola. Ale to bude asi jenom tím, že hlavní hrdinka je prostitutka a obě dvě se dostanou do vyšší společnosti. Osobnosti jsou ale dost odlišné, Kulička není z té společnosti tak nadšená a naopak je jí znechucená.
Přijde mi to jako příběh, do kterého se někdy nedokážete prostě začíst. Asi bych ji normálně nečetla, ale Nana se mi docela líbila a chtěla jsem zkusit i tuto. Není tak ... děsivá jako Nana, ale pořád nepříjemné (námětově) čtení.
31/08/2017
Knihu jsem četla jenom kvůli povinné četbě, kdyby jí nebylo, po knize bych asi dobrovolně nesáhla. Ačkoliv kniha nepochází z našeho století, příběh nám krásně ukazuje, že ačkoliv člověk z okraje společnosti pro nás udělá dobrý skutek, stejně jej vidíme shora, opovrhujeme jím. Kniha se mi až tolik nelíbila, nicméně své osobité kouzlo měla. Měla jsem problém se začíst, ale ani mi to nevadilo. Knihu doporučuji, je to klasika, měl by ji znát každý.
29/07/2017
Nejspíš nebudu na tyhle starší knihy, protože Kulička od Guy de Maupassanta je zase jedna z těch, která mě naprosto neohromila a spíše jsem se u ní trápila. Ke čtení jsem se hodně nutila a byla jsem šťastná přešťastná, když jsem se konečně prokousala na poslední stranu, dočetla ji a mohla knihu odložit s tím, že už se k ní nikdy nevrátím. Kniha má sice hodně pozitivních ohlasů, ale za mě to prostě nebylo ono.
25/07/2017
Knihu jsem si vybrala, protože jsem již četla několik dalších děl od téhož autora a tato četba mě zaujala, a zároveň je to maturitní četba. Celá kniha se mi četla velice dobře. Povídka Kulička je zajímavá, není ani tak dlouhá, ale bylo mi Kuličky líto. Autor dobře popisuje charaktery postav a dokáže krásně vyjádřit kontrast hodných a zlých, chamtivých lidí. Ostatní povídky mě také zaujaly, ale Kuličku považuji za takovou klasiku.
20/07/2017
Knihu jsem si přečetla na doporučení od naší učitelky a zároveň mě oslovila svou délkou. Na začátku se popisují události týkající se prusko-francouzské války. Naštěstí tato pasáž není nijak dlouhá, a jakmile se čtenář dostane do hlavní zápletky, je kniha přečtená během chvilky. Příběh Kuličky je velice smutný a nabádá čtenáře k zamyšlení. O knize se dá velice dobře povídat a při maturitě se bude krásně rozebírat.
9/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kulička jen za 169 Kč.