Kategorie

Kulička

169 běžná cena 199 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné ZDARMA
Při přepravě Českou Poštou
a platbě převodem.

Nakladatel: Omega
Kód:
ISBN: 978-80-7390-238-4
Rok vydání: 2014
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 192
Zařazení: francouzské povídky

NAKUPTE SPOLEČNĚ

Doporučujeme
2 knihy dohromady za výhodnou cenu 308 Kč

Ušetříte 101

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Limitovaná sběratelská záložka 1.

Časopis Story - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

Já Baryk 3. K Objednávce od 4 kusů

Z Rouenu obsazeného pruským vojskem odjíždí dostavník se zajímavou společností. Cestují v něm měšťanský, kupecký a šlechtický pár, dvě jeptišky, mladý radikální republikán a baculatá nevěstka Kulička. Ta se dobrodušně se spolucestujícími rozdělí o své hojné zásoby jídla a cesta jim všem pak rychle utíká až do večera, kdy musí zastavit v zájezdním hostinci. A tam začnou problémy... Kulička je skvělou Maupassantovou povídkou nemilosrdně odhalující maloměšťáckou ubohost a pokrytectví, které se během půl druhého století vlastně vůbec nezměnily. Kniha obsahuje i další výtečné mistrovy příběhy Věno, Zločin otce Bonifáce, Štěstí a Mstitel.
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Knihu jsem četla jenom kvůli povinné četbě, kdyby jí nebylo, po knize bych asi dobrovolně nesáhla. Ačkoliv kniha nepochází z našeho století, příběh nám krásně ukazuje, že ačkoliv člověk z okraje společnosti pro nás udělá dobrý skutek, stejně jej vidíme shora, opovrhujeme jím. Kniha se mi až tolik nelíbila, nicméně své osobité kouzlo měla. Měla jsem problém se začíst, ale ani mi to nevadilo. Knihu doporučuji, je to klasika, měl by ji znát každý.
29/07/2017
Nejspíš nebudu na tyhle starší knihy, protože Kulička od Guy de Maupassanta je zase jedna z těch, která mě naprosto neohromila a spíše jsem se u ní trápila. Ke čtení jsem se hodně nutila a byla jsem šťastná přešťastná, když jsem se konečně prokousala na poslední stranu, dočetla ji a mohla knihu odložit s tím, že už se k ní nikdy nevrátím. Kniha má sice hodně pozitivních ohlasů, ale za mě to prostě nebylo ono.
25/07/2017
Knihu jsem si vybrala, protože jsem již četla několik dalších děl od téhož autora a tato četba mě zaujala, a zároveň je to maturitní četba. Celá kniha se mi četla velice dobře. Povídka Kulička je zajímavá, není ani tak dlouhá, ale bylo mi Kuličky líto. Autor dobře popisuje charaktery postav a dokáže krásně vyjádřit kontrast hodných a zlých, chamtivých lidí. Ostatní povídky mě také zaujaly, ale Kuličku považuji za takovou klasiku.
20/07/2017
Knihu jsem si přečetla na doporučení od naší učitelky a zároveň mě oslovila svou délkou. Na začátku se popisují události týkající se prusko-francouzské války. Naštěstí tato pasáž není nijak dlouhá, a jakmile se čtenář dostane do hlavní zápletky, je kniha přečtená během chvilky. Příběh Kuličky je velice smutný a nabádá čtenáře k zamyšlení. O knize se dá velice dobře povídat a při maturitě se bude krásně rozebírat.
9/07/2017
Další maturitní četba, která mě donutila přemýšlet o zkaženosti některých lidí. Kuličky mi bylo upřímně líto. Zachovala se pro mě čestně, obětovala se pro ostatní a oni ji poté odvrhli a opovrhovali jí.Bohužel se tato situace často stává i v realitě - jeden člověk využije toho druhého a poté dělá, jakože ho nezná. Kniha je krátká a čtivá, děj není zbytečně protahován a myslím si, že je vcelku oblíbená (hlavně mezi studenty, kteří si volí maturitní četbu :D).
9/07/2017
Povídka francouzského spisovatele vypráví příběh o Elizabeth, která je kvůli svému zevnějšku přezdívaná Kulička. Dívka je prostitutka. Není však bezcharakterní, je milá, hodná a starostlivá. Shodou okolností se ocitá v dostavníku z Paříže, kde se setkává s lidmi z různých míst společnosti. Dívka se s nimi rozdělí o jídlo. Po cestě je zastaví Prus, který chce získat Kuličku na jednu noc. Dívka se obětuje pro ostatní, ale nakonec je odsouzena.
Velice pěkný, ač smutný příběh.
5/07/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 15% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Kulička jen za 169 Kč.