Kategorie

R.U.R.

Autor: Karel Čapek

109 běžná cena 129 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: DOBROVSKÝ s.r.o.
Kód:
ISBN: 978-80-7390-062-5
Jazyk: Čeština
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 128
Zařazení: česká dramata

NAKUPTE SPOLEČNĚ

To nejlepší od Karla Čapka
4 knihy dohromady za výhodnou cenu 436 Kč

Ušetříte 80

do kosiku

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Aby se lidé zbavili nutnosti pracovat, stvoří si umělé sluhy-roboty, kteří se však vzbouří a lidstvo vyhladí. Nakonec ale dvojice těchto umělých stvoření, původně neschopná citů, mezi sebou objeví lásku a s požehnáním starého vynálezce se stanou novým Adamem a Evou.

Slavná antiutopická divadelní hra Karla Čapka z roku 1920, ve které poprvé zaznělo slovo robot, náleží do žánru sci-fi. Ústředním tématem je zkáza lidstva skrze příliš vyspělou techniku, která se vymkla kontrole. 

Odměny pro recenzenty
17
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Většina děl od Karla Čapka jsou dnes klasiky. Proto by si každý čtenář měl alepsoň jednou za život přečíst nějaké jeho dílo. R.U.R je naprosto skvělé a taky nadčasové. Čapek se zabývá problematikou technologií a tím, že pokud "něco" způsobí zničení lidské rasy, tak to budou lidé sami. Měl velký strach o budoucnost a bohužel, když člověk vezme v potaz určité události posledních let, tak bych se ani nedivila, kdyby se něco takového v budoucnosti opravdu stalo.
11/09/2017
Čapek je česká klasika jak brno. Snad všichni od něj za svůj život četli minimálně jedno dílo a já, přestože příliš neholduji českým autorům, jsem si R.U.R zamilovala. Zrod sci-fi jak se sluší a patří. Nejedná se pouze o příběh kde se vzbouří roboti - uměle vytvoření "lidé". Příběh je nadčasový, předběhl desetiletí a v podobě jak je poukazuje na lidské chování, kdy se snažíme předběhnout Boha/ovládnout přírodu. To nikdy neskončí dobře.
4/09/2017
Upřímně, od Čapka jsem si celou dobu slibovala pouze a jen překonané moralizování a dnes již tisíckrát ohraná témata, která čtenáři 21. století nejsou schopna ukázat nové úhly pohledu na společnost a její problémy. Mýlila jsem se, drama R.U.R. mě docela mile překvapilo některými myšlenkami, i když konec byl příliš hektický a na mě možná zrychlený až do té míry, že mi přišel méně autentický a uvěřitelný (budiž, na prknech to ve výsledku asi vypadá jinak). Čapka tedy rozhodně nezavrhnu a do budoucna šáhnu ještě třeba po Bílé nemoci nebo po Věc Makropulos.
3/09/2017
Stále čekám na den, kdy lidstvo vyspěje až na takovou úroveň, jaká je popsána v této knize, protože to bude den, kdy dosáhneme úrovně naší kapacity a sami sebe vyhubíme, nebo alespoň budeme hlavním aktérem naší zkázy, kterou zapříčiní věc jiná, závislá od nás. Protože každou civilizaci na vrcholu vývoje čeká úpadek.
A toto téma nedokázal nikdo popsat a vystihnout lépe, než právě Čapek v dnes už nesmrtelném dramatu Rossumovi Univerzální Roboti.
Snad jedinou útěchou může být, že ve společenství je vždy vyhynulý druh nahrazen jiným-
který ale také od začátku spěje ke svému konci.
3/09/2017
Tohle utopické drama je více než výstižné a stále dosti aktuální i v dnešní době. Čapek si dobře uvědomoval nebezpečí, kdy lidi nahradí stroje, kdy práci budou "usnadňovat", ale i brát. Připomíná vám to něco? Už se k tomu totiž celkem blížíme.
Kniha je dobře napsaná, nenudíte se a uteče vám to celkem rychle. Autor perfektně vystihl problematiku, nad kterou budete ještě po dokončení knihy dlouho přemýšlet.
2/09/2017
Víte, co znamená R.U.R? ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS. Jde o drama z pera Karla Čapka, které je založeno na utopii. Roboti pracující za lidi nabízejí vytvoření určitého ráje. Skvostná myšlenka, že? Jenže, co se stane, když roboti začnou myslet? Opět dílo s nadčasovou myšlenkou - takové mám nejraději. Lze jen těžko uvěřit, jak se Čapkovi v jednom krátkém dramatu už tenkrát podařilo odhadnout technologický pokrok. Originální, dobře napsané, zajímavé.
31/08/2017
K této knize jsem se dostal kvůli čtenářskému deníku. Byla v povinných knihách a zaujala mě svou anotací více než knihy ostatní. Navíc se mi líbilo, že není moc tlustá. Díky tomu se četla velmi rychle a já jsem ji dočetl během pár hodin. Příběh o robotech se mi líbil hodně. Byl nápaditý a takovým knižním předchůdcem dnešních akčních filmů. Překvapilo mě, že se mi kniha tak líbila. Je jen dobře, že jsou tyto knihy povinné, jinak by se k nim mladý čtenář asi nedostal.
28/08/2017
R.U.R je první knížka, kterou jsem od Čapka četla a musím říct, že mě vůbec nezklamala. A to se ve "scifi" nijak nevyžívám a o robotech taky nečtu zrovna nejradši. Knížka je však napsána velice čtivě a čtenář si u ní i občas zapřemýšlí. Čapek nás vlastně varuje před novou technologií... no vlastně před námi samotnými. Věda jde stále dopředu a někdy to může být však jen na škodu.
Knížku doporučuji přečíst.
22/08/2017
Ačkoliv nejsou divadelní hry mým oblíbeným žánrem, tato kniha se mi četla dobře a v rámci možnosti mě její čtení i bavilo. Dílo se čte poměrně snadno a autorovi se bezesporu povedlo. Je určitě zajímavé zamyslet se nad tím, jak by svět vypadal kdyby ho ovládli roboti a že vlastně lidská vynalézavost a příliš velký a rychlý pokrok může být někdy spíše na škodu než k užitku. Určitě doporučuji přečíst si toto dílo.
18/08/2017
Jedno tomu člověku závidím: ta jeho obrovská fantazie. Je to takový český Jules Verne, představuje si věci, které v jeho době neexistovaly, ale pro nás už jsou naprosto obyčejnými.
R.U.R. je vůbec první divadelní hra, kterou jsem od tohoto autora četla. Já vím, ostuda, ale četla jsem i další hry. Tato byla pro mě unikátem, já normálně sci-fi literaturu moc nečtu. Když o tom tady tak přemýšlím, toto je předchůdcem filmů o robotech, jako: "Já robot". Češi jsou opět v něčem světoví!
15/08/2017
1
Hodnocení
29/08/2017
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 16% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu R.U.R. jen za 109 Kč.