Kategorie

Anna Karenina - 2. vydání

206 běžná cena 298 Kč

Zboží máme skladem a je připraveno k okamžitému odeslání
Poštovné jen 49
nejnižší v ČR

Nakladatel: Leda
Kód:
ISBN: 978-80-7335-285-1
Jazyk: Čeština
Vazba: Vázaný
Počet stran: 880
Zařazení: ruské romány

Nákupem získáte tyto tři krásné dárky

Sběratelská záložka 1 - Alpy 1. K Objednávce od 1 kusů

Časopis Téma - vzorové číslo 2. K Objednávce od 3 kusů

DVD film - Táta 3. K Objednávce od 4 kusů

Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém. Výmluvný postřeh giganta ruského realistického románu Lva Nikolajeviče Tolstého otevírá jedno z nejslavnějších psychologických děl v dějinách literatury, v němž si spisovatel po monumentální fresce Vojna a mír dopřál komornější zápletku a dalekosáhlým přetvořením látek módních romancí vyjádřil odpor k pseudomorálce vyšších kruhů . Inspirován skutečnou událostí, kdy se spořádaně vyhlížející mladá dáma vrhla pod kola nákladního vlaku, vytvořil Tolstoj příběh o skandálním poklesku dobře provdané krasavice, která je přinucena váhat mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Vzplanutí choti carského hodnostáře k důstojníku Vronskému, jež spisovatel umně proplétá s osudy a krizemi dalších příbuzných a přátel, je pro Annu o to tragičtější, že na rozdíl od dobových mravokárců nedovede být pokrytecká a milostný poměr ani jeho následky netají. Nesmrtelnost tohoto románu potvrzuje i řada filmových adaptací, v nich
Odměny pro recenzenty
6
Recenzí
vybrat si
Jméno
Vaše recenze
0
Jak se Vám kniha líbila?
Annu Kareninovou od Lva Nikolajeviče Tolstého jsem četla jen proto, že jsem si ji vybrala k referátů. (,,Zvolil jsi nevalně," znělo mi v hlavě celou dobu) Tolstého styl psaní mi vůbec nesedl. Ať píše o čemkoliv, je to nudné a mně se nechce číst dál. Postavy dělali samé nudné věci a někdy přemýšlely o naprostých hloupostech například Levin a sekání trávy. Jediné, co mě drželo nad vodou byl stah Kitty a Levina.
24/09/2017
Anna Karenina je velice rozsáhlý román, který jsem s přestávkami četla skoro rok. Hlavní dějové zápletky jsou velice zajímavé, to ne že ne, jen pro mě bylo velice těžké dostat se přes části popisné - zemědělství, průmysl té doby, zemědělské stroje, farmaření. To všechno je možná pro někoho zajímavé, ale pro mě to bylo zajímavé jen chvíli. Bylo pro mě fakt těžké sd přes to prokousat. Annin příběh je velice smutný, tak můžeme být rádi, že alespoň příběh Kitty dopadl dobře.
11/09/2017
Román je velmi obsáhlý, má více jak osm set stran, na nichž je popsán příběh Anny Kareninové, spořádané dámy z vyšších kruhů, která se neskutečně trápí kvůli nešťastné lásce. Sama už je však vdaná za Alexeje Alexandroviče Karenina, ale její srdce vzplálo láskou k důstojníkovi Vronskemu.
Annu Kareninu bych určitě označila za jeden z nejlepších románů v dějinách světové literatury!
14/08/2017
Tahle kniha je řekla bych úvodem a průvodcem složité ženské duše. Je to příběh ženy, která se zamilovala, ale bylo již příliš pozdě, protože sama už byla provdána a nikdo a nic to nezmění. Tedy až n závěrečný akt, který to všechno naprosto vyřešil. Ovšem takto radikálním způsobem? Bylo to opravdu nutné? Zdá se že nejspíše ano. Ale abych tu zde mnoho neprozradila. Kniha byla velmi poutavá a snad každou ženu zajímá jak se nakonec Anna rozhodne, bude bojovat, nebo boj o lásku prohraje a co se stane pak? Nu nechte se překvapit.
16/07/2017
Na knihu jsem narazila dík povinné četbě. Díla od ruských autorů mám ráda, a proto není divu, že mě kniha bavila. Kdo by neznal příběh Anny Kareniny? Neznáte? Tak určitě budete znát její francouzskou sestřenici Paní Bovaryovou. Anna Karenina je podobného charakteru jako kniha od Gustava Flauberta. Kniha byla čtivá, poutavá, smutná, plná emocí... Líbila se mi mnohem více než Paní Bovaryová. Knihu rozhodně doporučuji.
12/07/2017
Knihu jsem již četla, ale chci jí mít ve své knihovně.
20/07/2016
Proč jsme tak levní?
Tato knížka je o 31% levnější než jinde. Díky čemu držíme ceny tak nízko?
Vyladili jsme logistiku
Mákli jsme si. Naše sklady a distribuční cesty fungují efektivně.
Šetříme na reklamě
Místo drahé reklamy vám radši dáme lepší služby. A taky nižší ceny.
Na dopravě nerýžujeme
Velké e-shopy si zvyšují marži vyšší cenou dopravy. U nás máte dopravu za 39.
Díky tomu vám dáme knihu Anna Karenina - 2. vydání jen za 206 Kč.